8d 9h
Servettringar, 9 st, tenn, "prästkrage", Bjärke tenn, Vitsjö
47499
Starting bid100 SEK
8d 9h
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad.
47500
Starting bid100 SEK
8d 9h
Stig Fyrig, litografi nr. 123/250, signerad, daterad 1991.
47501
Starting bid100 SEK
8d 9h
Lennart Olausson, ''Liv 2'', etsning nr. 15/100, signerad.
47502
Current bid225 SEK
8d 9h
Mat/teservis, 71 delar, porslin, "classic rose", Rosenthal, Tyskland.
47504
Current bid400 SEK
8d 9h
Istärningskylare, gummi/metall och kakfat, glas, 3 delar, Eva Solo och Ingela Benson, Jellybean.
47505
Starting bid100 SEK
8d 9h
Fotoram, mässing, Jugend.
47506
Fotoram, mässing, Jugend.
Current bid550 SEK
8d 9h
Bestickservis, 54 delar, rostfritt stål, "Appetite", Rolf Sinnermark, Nils Johan.
47507
Current bid150 SEK
8d 9h
Koppar och mässingföremål, 5 delar.
47508
Current bid100 SEK
8d 9h
Ljusstake, ett par, mässing.
47509
Ljusstake, ett par, mässing.
Starting bid100 SEK
8d 9h
Monica Backström, ljusstakar, ett par, glas, Kosta Boda, signerad.
47510
Current bid125 SEK
8d 9h
Mangelkorg, flätat pil.
47511
Mangelkorg, flätat pil.
Current bid100 SEK
8d 9h
Matta, Mesked, 294x198 cm.
47130
Matta, Mesked, 294x198 cm.
Current bid300 SEK
8d 10h
Armbandsur, Meister Ankar, analog/digital, 2 armband, obegagnad.
45657
Current bid350 SEK
8d 10h
Lagerhylla, 2 sektioner.
47514
Lagerhylla, 2 sektioner.
Current bid650 SEK
8d 10h
Tvättkorg och bricka, flätat pil.
47515
Current bid100 SEK
8d 10h
Mangelkorgar, 2 st, flätat pil.
47516
Current bid225 SEK
8d 10h
Vinylskivor, 60 st, rock.
47517
Vinylskivor, 60 st, rock.
Current bid150 SEK
8d 10h
Vinylskivor, 57 st, hårdrock.
47518
Vinylskivor, 57 st, hårdrock.
Current bid200 SEK
8d 10h
Vinylskivor, 94 st, R&B/Soul m.m.
47519
Starting bid100 SEK
8d 10h
Vinylskivor & singlar, 47 + 77, blandat.
47520
Current bid125 SEK
8d 10h
Taklampa, blyinfattat glas.
47521
Taklampa, blyinfattat glas.
Current bid100 SEK
8d 10h
Växtspaljé, metall.
47522
Växtspaljé, metall.
Current bid100 SEK
9d 8h
Affisch, "Beken of Cowes, Creole 1939".
47523
Starting bid100 SEK
9d 8h
Xbox 360, med tillbehör och 8 st spel.
47524
Current bid100 SEK
9d 8h
Oidentifierad konstnär, olja på duk, osignerad.
47525
Starting bid100 SEK
9d 8h
Batiktavla på bomullstyg, 1900-tal.
47526
Starting bid100 SEK
9d 8h
Ljusstake, smide,  ''Kubus'', Audo, Köpenhamn.
47527
Starting bid100 SEK
9d 8h
Fåtölj och fotpall, skinn/trä, replika, samtida.
47528
Current bid2,500 SEK
Est4,000 SEK
9d 8h
Kapsylöppnare, mässing, ankhuvud.
47529
Starting bid100 SEK
9d 8h
Arne Jacobsen, "Sjuan", skrivbordsstol, skinn/krom, Fritz Hansen, Danmark.
47530
Current bid3,500 SEK
Est6,000 SEK
9d 8h
Anne Nilsson, vas, glas, IKEA.
47531
Starting bid100 SEK
9d 8h
Herrbetjänt, betsad trä, hjultrissor, 1900-talets andra hälft.
47532
Current bid100 SEK
9d 8h
Taklampa, glas/mässing.
47533
Taklampa, glas/mässing.
Current bid100 SEK
9d 8h
Herrbetjänt, betsad trä, Brevetatto, Fratelli Reguitti, Italien, 1900-talets andra hälft.
47534
Current bid100 SEK
9d 8h
Armbandsur, Tissot.
47535
Armbandsur, Tissot.
Starting bid100 SEK
9d 8h
Serveringsvagn, kromad stomme, hyllplan i jakarandaimitation, 1900-talets andra hälft.
47536
Starting bid100 SEK
9d 8h
Skinkfat, lergods, Andersson & Johansson, Höganäs.
47537
Current bid100 SEK
9d 8h
Eva Englund,  fat, glas,  ''Indigo'', Målerås, signerad.
47538
Starting bid100 SEK
9d 8h
Väggur, sk Herrgårdsur, betsad ek, jugend, 1900-talets början.
47539
Current bid100 SEK
9d 8h
Tv, LCD, 46 tum, Toshiba 46TL963, med fjärrkontroll.
47540
Starting bid100 SEK
9d 8h
Sigfrid Bengtsson, ''Glashäst och blomma'', olja på pannå, signerad, daterad 1964.
47541
Starting bid100 SEK
9d 8h
Torsten Hult, litografi nr. 220/600, signerad.
47542
Starting bid100 SEK
9d 8h
Salongsbord, skiva i rotfanér, svärtad dekor, kopplade ben, nyrenässans, sent 1800-tal.
47543
Starting bid100 SEK
9d 8h
Julbelysning, 2 st, bl.a Markslöjd.
47544
Starting bid100 SEK
9d 9h
Tvättställ med handdukshållare, bemålad plåt, 1900-talets första del.
47545
Current bid125 SEK
9d 9h
Assietter och tallrikar, 9 delar, porslin, Mateus Basic Collection, Portugal.
47546
Starting bid100 SEK
9d 9h
Etagebord med låda, bemålat trä, 3 plan, svarvade ben, 1900-tal.
47547
Current bid100 SEK