Shortest time left
47360
Örhängen, 2 par, guld 18k.
Current bid200 SEK
47361
Soffbord, åttakantigt, rotting/glas.
Starting bid100 SEK
47362
Pärlhalsband, 3 st.
Starting bid100 SEK
47363
Fåtöljer på hjul, Chesterfield-modell, ett par, skinn, 1900-talets andra hälft, England.
Current bid600 SEK
47364
Arkivskåp, 12 lådor, furu, 1900-tal.
Current bid650 SEK
47365
Matservis, 30 delar, stengods, Studio-line, Rosenthal, Tyskland.
Current bid200 SEK
47366
Arbetsbänk, trä.
Starting bid100 SEK
47367
Klädskåp, furu, 1900-tal.
Current bid100 SEK
47368
Kaffeservis, 21 delar, stengods, Studio-line, Rosenthal, Tyskland.
Current bid125 SEK
47369
Current bid150 SEK
47370
Snickarbänk, trä, Sjöberg.
Current bid850 SEK
47371
Bokhylla, valnöt.
Current bid100 SEK
47372
Byrå, 3 lådor, trä.
Current bid100 SEK
47373
Carl Malmsten, "Talavid", karmstol, björk, stoppad sits, Vaggeryds Möbelfabrik.
Current bid350 SEK
47374
Stolar, 2 st, Bauhaus-stil, rotting/trä/krom.
Current bid100 SEK
47375
Vinkyl, metall/glas, Klarstein.
Current bid150 SEK
47376
Slagbord, trä.
Current bid100 SEK
47377
Trädgårdsdekoration, metall.
Current bid100 SEK
47378
Grovdammsugare, Parkside.
Current bid100 SEK
47379
Soffbord på hjul, glas/krom.
Current bid125 SEK
47380
Fåtölj, skinn/krom, efter Mies Van Der Rohe samtida.
Current bid250 SEK
47381
Trumset med tillbehör, bl.a Remo.
Starting bid100 SEK
47382
Max Walter Svanberg, litografi 11/150, signerad.
Current bid1,400 SEK
47383
Max Walter Svanberg, etsning 86/109, signerad.
Current bid100 SEK
47384
Trädgårdsredskap, 11 st.
Current bid150 SEK
47385
Avlastnings/sidobord, betsad trä.
Starting bid100 SEK
47386
Väggur, empirestil, förgyllt trä.
Current bid100 SEK
47387
Väggur, gustaviansk stil, förgyllt trä.
Current bid100 SEK
47388
Current bid100 SEK
47389
Väggur, gustaviansk stil, förgylld trä.
Current bid100 SEK
47390
Dockusmöbler, ett parti.
Current bid150 SEK
47391
Vattenkokare, rostfritt stål, MIchael Graves, Alessi, Italien.
Current bid125 SEK
47392
Fotografier på skådespelare och stills, ett parti, 1950/60-tal.
Current bid100 SEK
47393
Fleischmann, tågbana, lok m.m, ett parti, bl.a 3 lok.
Current bid550 SEK
47394
Foton, 3 st, Stockholmsmotiv, inramade.
Starting bid100 SEK
47395
Tryck, 3 st, "Orientexpressen", inramade, samtida.
Starting bid100 SEK
47396
Max Walter Svanberg, etsning 30/50, signerad, daterad 65.
Current bid100 SEK
47397
Konstaffisch, ''Borstahusens Konstförening Picasso, Landskrona Konsthall 1973'', litografi nr. 630/2000.
Current bid100 SEK
47398
Sigfrid Bengtsson, teckningar, 2 st, blyerts, signerade.
Starting bid100 SEK
47399
Bo Hultén, ''Mutatio Imagiionis'', litografi nr. 273/375, oramad, signerad, daterad 1978.
Current bid350 SEK
47400
Folke Arström, shaker, nysilver, art deco, GAB, 1930-tal.
Current bid300 SEK
47401
Ljusstakar, ett par, silver, fyllda, 1968.
Current bid250 SEK
46929
DVD/VHS-spelare, Philip DVD757VR.
Starting bid100 SEK
47402
Schackspel, 3 st, varav 2 digitala.
Starting bid100 SEK
47403
Mat och kaffeservis, 39 delar, porslin, Fyrklövern, Christineholm Design Studio, samt kanna, Schumann Arzberg.
Current bid100 SEK
47404
Puzzel, ett parti.
Current bid100 SEK
47405
Sällskapsspel, ett parti.
Starting bid100 SEK
47406
Gunnar Ander, ljusstake för 4 ljus, mässing/glas, Ystad Metall.
Current bid250 SEK