Categories

2d 18h
Parti dukar, m.m.
47254
Parti dukar, m.m.
Current bid100 SEK
2d 18h
Mat- och kaffeservis, 59 delar, stengods, Karelia, Arabia, Finland.
47255
Mat- och kaffeservis, 59 delar, stengods, Karelia, Arabia, Finland.
Current bid600 SEK
2d 18h
Sylvanian Family, figurer, fordon och hus, 20 delar.
47256
Sylvanian Family, figurer, fordon och hus, 20 delar.
Current bid400 SEK
2d 18h
Vägglampor, ett par, vita, "Valencia", Markslöjd.
47257
Vägglampor, ett par, vita, "Valencia", Markslöjd.
Current bid200 SEK
2d 18h
Kalle Anka & Co, serietidningar, årgång 1969, komplett.
47258
Kalle Anka & Co, serietidningar, årgång 1969, komplett.
Current bid175 SEK
2d 18h
Ljusstakar, 3 st, trä.
47259
Ljusstakar, 3 st, trä.
Current bid200 SEK
2d 18h
Hemmabiosystem, 7 delar, Pioneer XV-DV313.
47260
Hemmabiosystem, 7 delar, Pioneer XV-DV313.
Current bid250 SEK
2d 18h
Adventsljusstake, Luciatåg, trä, design Sten Bengtsson, Hooks Mekaniska, 1970-tal.
47261
Adventsljusstake, Luciatåg, trä, design Sten Bengtsson, Hooks Mekaniska, 1970-tal.
Current bid200 SEK
2d 18h
Julpynt, ett parti.
47262
Julpynt, ett parti.
Current bid125 SEK
2d 18h
Adventsljusstakar, 3 st, metall/plast, bl.a Bright Lightning.
47263
Adventsljusstakar, 3 st, metall/plast, bl.a Bright Lightning.
Current bid125 SEK
2d 18h
Adventsljusstakar, 3 st, trä, bl.a Hooks.
47264
Adventsljusstakar, 3 st, trä, bl.a Hooks.
Starting bid100 SEK
2d 19h
Adventsljusstakar, 3 st, trä.
47265
Adventsljusstakar, 3 st, trä.
Starting bid100 SEK
2d 19h
Julpynt, ett parti.
47266
Julpynt, ett parti.
Current bid150 SEK
2d 19h
Matservis, 56 delar, porslin, "Avignon", Pirkenhammer.
47267
Matservis, 56 delar, porslin, "Avignon", Pirkenhammer.
Current bid150 SEK
2d 19h
Julpynt, ett parti.
47268
Julpynt, ett parti.
Current bid125 SEK
2d 19h
Rödvins- och vitvinsglas, 12+12 st, "Studio", Aida.
47269
Rödvins- och vitvinsglas, 12+12 st, "Studio", Aida.
Current bid175 SEK
2d 19h
Tallrikar, assietter, dricksglas, 12+12+12 st, porslin/glas, "Studio", Aida.
47270
Tallrikar, assietter, dricksglas, 12+12+12 st, porslin/glas, "Studio", Aida.
Current bid225 SEK
2d 19h
Signe Persson-Melin, vin och snapsglas, 10+11 st, "Merlin", Boda.
47271
Signe Persson-Melin, vin och snapsglas, 10+11 st, "Merlin", Boda.
Current bid175 SEK
2d 19h
Taklampa, muranoglas/mässing.
47272
Taklampa, muranoglas/mässing.
Current bid100 SEK
2d 19h
Taklampa, glas/mässing.
47273
Taklampa, glas/mässing.
Current bid350 SEK
2d 19h
Nils Landberg, glasservis, 55 delar, "Gustav II Adolf", Orrefors.
47274
Nils Landberg, glasservis, 55 delar, "Gustav II Adolf", Orrefors.
Current bid300 SEK
2d 19h
Symaskin, Singer.
47275
Symaskin, Singer.
Current bid100 SEK
2d 19h
Edith Gert, stilleben, olja på duk, signerad.
47276
Edith Gert, stilleben, olja på duk, signerad.
Current bid100 SEK
2d 19h
Barstolar och bord, 5 delar, höj/sänkbara, snurrbara, olika material.
47277
Barstolar och bord, 5 delar, höj/sänkbara, snurrbara, olika material.
Starting bid100 SEK
2d 19h
Sybord och byrå,  trä, intarsia skiva på byrå.
47278
Sybord och byrå, trä, intarsia skiva på byrå.
Current bid150 SEK
2d 19h
Bonad och mattor, 1+2 st, flossa.
47279
Bonad och mattor, 1+2 st, flossa.
Starting bid100 SEK
2d 19h
Kaffeservis, 12 delar, porslin, ''Blå Blomst'', Royal Copenhagen.
46477
Kaffeservis, 12 delar, porslin, ''Blå Blomst'', Royal Copenhagen.
Current bid125 SEK
2d 19h
Snurrfåtölj med fotpall, textil/trä.
47281
Snurrfåtölj med fotpall, textil/trä.
Current bid175 SEK
2d 19h
Matta, ull, handknuten, Pakistan.
47282
Matta, ull, handknuten, Pakistan.
Current bid125 SEK
2d 19h
Oidentifierad konstnär, olja på duk, osignerad.
47283
Oidentifierad konstnär, olja på duk, osignerad.
Current bid175 SEK
2d 19h
Fårskinnsjacka, storlek 40.
47284
Fårskinnsjacka, storlek 40.
Current bid175 SEK
2d 19h
Garn och tråd, ett parti, bl.a DMC och Hayfield.
47285
Garn och tråd, ett parti, bl.a DMC och Hayfield.
Current bid250 SEK
2d 19h
Snowracer, Stiga Super GT, metall/plast.
47286
Snowracer, Stiga Super GT, metall/plast.
Current bid150 SEK
2d 19h
Skolplansch, litografiskt tryck, Centraltryckeriet Stockholm, 1900-talets första hälft.
47287
Skolplansch, litografiskt tryck, Centraltryckeriet Stockholm, 1900-talets första hälft.
Current bid100 SEK
2d 19h
Kendo/Shinaisvärd, 3 st, bambu.
47288
Kendo/Shinaisvärd, 3 st, bambu.
Current bid100 SEK
2d 19h
Tandberg, förstärkare, TR 1000, och ett par högtalare, TL 5010.
47289
Tandberg, förstärkare, TR 1000, och ett par högtalare, TL 5010.
Current bid225 SEK
2d 19h
Indisk matta, s.k. dhurrie, bomull, handknuten.
47291
Indisk matta, s.k. dhurrie, bomull, handknuten.
Starting bid100 SEK
2d 19h
Carsten Jörgensen, "Naoko", tekanna, metall, Bodum.
47292
Carsten Jörgensen, "Naoko", tekanna, metall, Bodum.
Current bid175 SEK
2d 19h
Pluntor, 3 st, i fodral, 1900-talets tredje kvartal.
47293
Pluntor, 3 st, i fodral, 1900-talets tredje kvartal.
Starting bid100 SEK
2d 19h
Telefon, plast, Telcer, Italien, 1900-talets senare del.
47294
Telefon, plast, Telcer, Italien, 1900-talets senare del.
Current bid100 SEK
2d 19h
Flaskschatull, trä.
47295
Flaskschatull, trä.
Starting bid100 SEK
2d 19h
Alberto Álvarez, fotografi, ''The Ice No. 6'' ur serien ''Iceland, A Closer Look'', monogramsignerad.
47296
Alberto Álvarez, fotografi, ''The Ice No. 6'' ur serien ''Iceland, A Closer Look'', monogramsignerad.
Current bid400 SEK
2d 19h
Alberto Álvarez, fotografi, ''The Land No. 1'' ur serien ''Iceland, A Closer Look'', monogramsignerad.
47297
Alberto Álvarez, fotografi, ''The Land No. 1'' ur serien ''Iceland, A Closer Look'', monogramsignerad.
Current bid100 SEK
2d 19h
Alberto Álvarez, fotografi, ''Organic No. 1'' ur serien ''Iceland, A Closer Look'', monogramsignerad.
47298
Alberto Álvarez, fotografi, ''Organic No. 1'' ur serien ''Iceland, A Closer Look'', monogramsignerad.
Current bid100 SEK
2d 19h
Alberto Álvarez, fotografi, ''Down Town'', monogramsignerad.
47299
Alberto Álvarez, fotografi, ''Down Town'', monogramsignerad.
Current bid175 SEK
2d 19h
Pussel, 11 st, bl.a Ravensburger.
47300
Pussel, 11 st, bl.a Ravensburger.
Current bid100 SEK
2d 19h
Bestickservisdelar, 18 st, plast/rostfritt stål 18/10, Eme Inox, Italien.
47301
Bestickservisdelar, 18 st, plast/rostfritt stål 18/10, Eme Inox, Italien.
Current bid100 SEK
2d 19h
Jonas Grundell, ljusstake, trä, ''Nordic Light'', Design House Stockholm.
47302
Jonas Grundell, ljusstake, trä, ''Nordic Light'', Design House Stockholm.
Current bid350 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.