Categories

1
9h 39m
Utevägglampor, 6 st, obegagnade.
46047
Utevägglampor, 6 st, obegagnade.
Current bid700 SEK
9h 42m
Taklampa, metall/glas.
46049
Taklampa, metall/glas.
Current bid125 SEK
9h 57m
Taklampa med glaskupor, metall och glas, samtida.
46059
Taklampa med glaskupor, metall och glas, samtida.
Starting bid100 SEK
10h 00m
Fotogenlampa, metall/glas.
46061
Fotogenlampa, metall/glas.
Current bid200 SEK
10h 01m
Elljusstakar, ett par, Konst Smide.
46062
Elljusstakar, ett par, Konst Smide.
Current bid250 SEK
10h 04m
Bordslampor och golvlampa, 3 delar, bl.a Konst Smide, obegagnade.
46064
Bordslampor och golvlampa, 3 delar, bl.a Konst Smide, obegagnade.
Current bid100 SEK
10h 49m
Taklampa, glas/mässing.
46095
Taklampa, glas/mässing.
Current bid100 SEK
10h 51m
Taklampa, industriell, metall.
46096
Taklampa, industriell, metall.
Current bid500 SEK
10h 54m
Glödlampor, ett parti, mestadels obegagnade.
46098
Glödlampor, ett parti, mestadels obegagnade.
Current bid175 SEK
10h 58m
Ljusstakar, ett par, nysilver.
46102
Ljusstakar, ett par, nysilver.
Current bid100 SEK
11h 01m
Figurin och kandelabrar, 3 delar, lergods, Elfstrand Keramik Sjöbo.
46104
Figurin och kandelabrar, 3 delar, lergods, Elfstrand Keramik Sjöbo.
Current bid100 SEK
11h 03m
Kandelabrar, 3 st, mässing.
46105
Kandelabrar, 3 st, mässing.
Current bid200 SEK
2d 9h
Lampkupor, 11 st, glas, art deco.
46127
Lampkupor, 11 st, glas, art deco.
Current bid100 SEK
2d 9h
Lampkupor, 6 st, glas, 1900-talets första hälft.
46130
Lampkupor, 6 st, glas, 1900-talets första hälft.
Starting bid100 SEK
2d 9h
Lampkupor, 4 st, glas, Meissen, etikettmärkta, 1900-talets första hälft.
46131
Lampkupor, 4 st, glas, Meissen, etikettmärkta, 1900-talets första hälft.
Starting bid100 SEK
2d 9h
Lampkupor, 10 st, glas, 1900-talets första hälft.
46132
Lampkupor, 10 st, glas, 1900-talets första hälft.
Current bid100 SEK
2d 9h
Lampkupor, 6 st, glas, 1900-talets första hälft.
46133
Lampkupor, 6 st, glas, 1900-talets första hälft.
Current bid100 SEK
2d 10h
Lampkupor, 8 st, glas, 1900-talets första hälft.
46134
Lampkupor, 8 st, glas, 1900-talets första hälft.
Current bid100 SEK
2d 10h
Lampkupor, 5 st, glas, 1900-talets första hälft.
46135
Lampkupor, 5 st, glas, 1900-talets första hälft.
Starting bid100 SEK
2d 10h
Lampkupor, 8 st, glas, 1900-talets första hälft.
46136
Lampkupor, 8 st, glas, 1900-talets första hälft.
Current bid100 SEK
2d 10h
Lampkupor, 7 st, glas, 1900-talets första hälft.
46137
Lampkupor, 7 st, glas, 1900-talets första hälft.
Starting bid100 SEK
2d 10h
Bertil Vallien, ljuskrona, 9 ljuskällor, smide/glas, 1900-tal.
45762
Bertil Vallien, ljuskrona, 9 ljuskällor, smide/glas, 1900-tal.
Current bid100 SEK
5d 10h
Jordglob med belysning, Räths Fysisk-Politiska Jordglob.
46185
Jordglob med belysning, Räths Fysisk-Politiska Jordglob.
Current bid200 SEK
5d 10h
Hans-Agne Jakobsson, bordslampa, metall/plast, ''Kuben'', 1960/70-tal.
46187
Hans-Agne Jakobsson, bordslampa, metall/plast, ''Kuben'', 1960/70-tal.
Current bid150 SEK
5d 11h
Göran Wärff, ljuslyktor, 3 st, glas, ''Sunflower'', Kosta.
46215
Göran Wärff, ljuslyktor, 3 st, glas, ''Sunflower'', Kosta.
Current bid150 SEK
5d 11h
Golvlampa, grön marmor/mässing.
46225
Golvlampa, grön marmor/mässing.
Starting bid100 SEK
5d 11h
Golvlampa, 2 ljuskällor, ställbara, metall, samtida.
46227
Golvlampa, 2 ljuskällor, ställbara, metall, samtida.
Starting bid100 SEK
5d 11h
Juldekoration m.m., 7 delar.
46230
Juldekoration m.m., 7 delar.
Starting bid100 SEK
5d 11h
Erik Höglund, elljusstake, smide.
46232
Erik Höglund, elljusstake, smide.
Current bid150 SEK
5d 12h
Ljusstakar m.m., 11 delar.
46235
Ljusstakar m.m., 11 delar.
Current bid100 SEK
5d 12h
Bordslampa, koppar/glas.
46257
Bordslampa, koppar/glas.
Current bid400 SEK
5d 12h
Per Sundstedt, taklampa, metall/plast, ''Mars'', Atelje Lyktan, Åhus.
46269
Per Sundstedt, taklampa, metall/plast, ''Mars'', Atelje Lyktan, Åhus.
Current bid100 SEK
5d 13h
Takfotogenlampa, elektrifierad, majolika, 6-armad, 1900-tal.
46283
Takfotogenlampa, elektrifierad, majolika, 6-armad, 1900-tal.
Current bid100 SEK
5d 13h
Bordslampor, ett par, trä/metall, Cottex.
46285
Bordslampor, ett par, trä/metall, Cottex.
Current bid100 SEK
7d 11h
Taklampa, mässing och porslin, barockstil.
46314
Taklampa, mässing och porslin, barockstil.
Starting bid100 SEK
7d 11h
Anna Ehrner, "Anna", taklampa, bok/tyg, Atelje Lyktan, 1970-tal.
46329
Anna Ehrner, "Anna", taklampa, bok/tyg, Atelje Lyktan, 1970-tal.
Starting bid100 SEK
7d 11h
Golvlampa/gatlykta, smide/glas, 1900-tal.
46343
Golvlampa/gatlykta, smide/glas, 1900-tal.
Current bid150 SEK
7d 12h
Utomhusbelysning, 3 st, metall, bl.a ''Trieste'', Konst Smide.
46356
Utomhusbelysning, 3 st, metall, bl.a ''Trieste'', Konst Smide.
Starting bid100 SEK
9d 11h
Taklampa, plast, Kartell.
46417
Taklampa, plast, Kartell.
Current bid100 SEK
9d 11h
Sänglampor, ett par, mässing, NAFA.
46418
Sänglampor, ett par, mässing, NAFA.
Starting bid100 SEK
9d 11h
Bordslampa, mässing.
46422
Bordslampa, mässing.
Starting bid100 SEK
9d 11h
Elljusstakar, 2 st, mässing, bl.a Konst Smide.
46434
Elljusstakar, 2 st, mässing, bl.a Konst Smide.
Starting bid100 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.