- Skulpturer & Figuriner & DekorationsföremålClear filters
47164
Tomtar m.m, 18 delar, olika material, bl.a Eva ArenskogJie-Keramik och Nittsjö
Current bid225 SEK
47165
Tomtar, 2 st, lergods, 1900-tal.
Current bid175 SEK
47166
Vas, figurin, m.m, 4 delar, porslin, bl.a Royal Copenhagen.
Current bid100 SEK
47168
Tomte, lergods, Gräfenroda, 1900-tal.
Current bid150 SEK
47170
Tomte, lergods, 1900-tal.
Current bid150 SEK
47174
Bordsspegel, kandelaber, m.m, 4 delar, mässing.
Current bid175 SEK
47177
Figurin, geisha, porslin.
Starting bid100 SEK
47184
Ernst Eberlein, figurin, lergods, Danmark, signerad.
Current bid100 SEK
47245
Michael Andersen, figurin, häst, keramik, Michael Andersen & Son, Danmark.
Current bid225 SEK
47262
Julpynt, ett parti.
Current bid125 SEK
47266
Julpynt, ett parti.
Current bid150 SEK
47268
Julpynt, ett parti.
Current bid125 SEK
47311
Fasan, taxidermi.
Current bid650 SEK
47340
Skulptur, häst, brons, replika.
Current bid150 SEK
47409
Gunnar Ander, Gonggong, mässing, Ystad Metall.
Starting bid100 SEK
47411
Ivar Ålenius-Björk, vas, lackerad metall, Ystad Metall.
Starting bid100 SEK
Est1,500 SEK
47412
Lisa Larson, "Beata", stengods, Gustavsberg, signerad Lisa L.
Current bid650 SEK
47421
Figurin, porslin, Tengra.
Starting bid100 SEK
47450
Damejeanner och flaskor, 4 delar, glas.
Current bid100 SEK
47462
Babushko och brevställ, 10 delar, trä.
Starting bid100 SEK
47466
Figuriner, 3 st, porslin, bl.a Bing & Gröndahl.
Starting bid100 SEK
47483
Axel ''Acke'' Rudenschöld, figuriner, bly, 20 st och prylskåp, trä.
Starting bid100 SEK
47486
Iris Rönnqvist, skulptur, sigerad.
Current bid100 SEK
47491
Vaser, 5 st, cloisonné, Kina.
Starting bid100 SEK