- Möbler & InredningClear filters
47277
Barstolar och bord, 5 delar, höj/sänkbara, snurrbara, olika material.
Starting bid100 SEK
47278
Sybord och byrå, trä, intarsia skiva på byrå.
Current bid300 SEK
47281
Snurrfåtölj med fotpall, textil/trä.
Current bid175 SEK
46833
Stegpall, läderklädda trappsteg/krom, AWAB.
Current bid400 SEK
47326
Smyckestavla, sammet/träram.
Current bid100 SEK
47345
Soffbord, teak, "Frisco", Folke Ohlsson, Bra Bohag, Tingströms, 1950/60-tal.
Current bid150 SEK
47346
Skrivbord, teakfaner, Gunnar Nielsen, Tibegaard, Danmark, 1950/60-tal.
Current bid150 SEK
47347
Matbord med 2 iläggsskivor och 1 låda, valnöt, Förenade Möbelfabrikerna, Linköping, 1900-talets mitt.
Current bid100 SEK
47359
Stolar, 4 st, valnöt/textil, 1900-tal.
Starting bid100 SEK
47361
Soffbord, åttakantigt, rotting/glas.
Starting bid100 SEK
47363
Fåtöljer på hjul, Chesterfield-modell, ett par, skinn, 1900-talets andra hälft, England.
Current bid600 SEK
47364
Arkivskåp, 12 lådor, furu, 1900-tal.
Current bid650 SEK
47366
Arbetsbänk, trä.
Starting bid100 SEK
47367
Klädskåp, furu, 1900-tal.
Current bid100 SEK
47371
Bokhylla, valnöt.
Current bid100 SEK
47372
Byrå, 3 lådor, trä.
Current bid100 SEK
47373
Carl Malmsten, "Talavid", karmstol, björk, stoppad sits, Vaggeryds Möbelfabrik.
Current bid350 SEK
47374
Stolar, 2 st, Bauhaus-stil, rotting/trä/krom.
Current bid100 SEK
47376
Slagbord, trä.
Current bid125 SEK
47379
Soffbord på hjul, glas/krom.
Current bid200 SEK
47380
Fåtölj, skinn/krom, efter Mies Van Der Rohe samtida.
Current bid400 SEK
47385
Avlastnings/sidobord, betsad trä.
Current bid100 SEK
47449
Gnistskydd, mässing och förzinkad botten, 1900-tal.
Current bid250 SEK
47450
Damejeanner och flaskor, 4 delar, glas.
Current bid100 SEK
47452
Byrå, 6 lådor, trä/glas.
Starting bid100 SEK
47453
Bokhylla, Niels Gammelgaard, "Enetri", IKEA, 2000-tal.
Current bid150 SEK
47454
Stolar, ett par, galvaniserad stål.
Current bid100 SEK
47455
Stolar, 4 st, David Rosén, "Futura", teak.
Current bid100 SEK
47514
Lagerhylla, 2 sektioner.
Current bid650 SEK
47528
Fåtölj och fotpall, skinn/trä, replika, samtida.
Current bid2,500 SEK
Est4,000 SEK
47530
Arne Jacobsen, "Sjuan", skrivbordsstol, skinn/krom, Fritz Hansen, Danmark.
Current bid3,500 SEK
Est6,000 SEK
47532
Herrbetjänt, betsad trä, hjultrissor, 1900-talets andra hälft.
Current bid100 SEK
47534
Herrbetjänt, betsad trä, Brevetatto, Fratelli Reguitti, Italien, 1900-talets andra hälft.
Current bid100 SEK
47536
Serveringsvagn, kromad stomme, hyllplan i jakarandaimitation, 1900-talets andra hälft.
Starting bid100 SEK
47543
Salongsbord, skiva i rotfanér, svärtad dekor, kopplade ben, nyrenässans, sent 1800-tal.
Starting bid100 SEK
47545
Tvättställ med handdukshållare, bemålad plåt, 1900-talets första del.
Current bid125 SEK
47547
Etagebord med låda, bemålat trä, 3 plan, svarvade ben, 1900-tal.
Starting bid100 SEK
47549
Klaffbord med låda, avlutad furu, 1800/1900-tal.
Starting bid100 SEK
47557
Byrå, rokokostil, 2 lådor,
fanerad med intarsia, stenskiva, 1900-tal.
Current bid100 SEK
47562
Bänk, trä.
Starting bid100 SEK