- KonstClear filters
47231
Madeleine Pyk, "Ryttarstatyn", litografi nr 131/150, signerad.
Current bid2,500 SEK
47246
Ardy Strüwer, "Dreamflower", olja på duk uppfodrad på pannå, signerad, daterad 1995.
Current bid300 SEK
47247
Ingegerd Linder, olja på duk, signerad.
Current bid125 SEK
47276
Edith Gert, stilleben, olja på duk, signerad.
Current bid100 SEK
47283
Oidentifierad konstnär, olja på duk, osignerad.
Current bid175 SEK
47287
Skolplansch, litografiskt tryck, Centraltryckeriet Stockholm, 1900-talets första hälft.
Current bid100 SEK
47296
Alberto Álvarez, fotografi, ''The Ice No. 6'' ur serien ''Iceland, A Closer Look'', monogramsignerad.
Current bid400 SEK
47297
Alberto Álvarez, fotografi, ''The Land No. 1'' ur serien ''Iceland, A Closer Look'', monogramsignerad.
Current bid100 SEK
47298
Alberto Álvarez, fotografi, ''Organic No. 1'' ur serien ''Iceland, A Closer Look'', monogramsignerad.
Current bid100 SEK
47299
Alberto Álvarez, fotografi, ''Down Town'', monogramsignerad.
Current bid175 SEK
47324
Tavlor, 3 st, olika konstnärer och tekniker, bl.a originaletsning av My EKlund, signerad.
Current bid100 SEK
47327
Jean-Michel Folon, "Seoul", tryck, signerad i trycket.
Starting bid100 SEK
47328
Oidentifierad konstnär, fruktstilleben, blandteknik, otydligt signerad, daterad 1926.
Starting bid100 SEK
47329
Oidentifierad konstnär, olja på duk, otydligt signerad,
Starting bid100 SEK
47330
Bill Greitans, litografi 6/40, signerad.
Starting bid100 SEK
47332
Grafik och akvarell, 7+1 st, olika konstnärer och tekniker, signerade, bl.a Imre Anthony och Elisabeth Nyman.
Current bid100 SEK
47382
Max Walter Svanberg, litografi 11/150, signerad.
Current bid1,400 SEK
47383
Max Walter Svanberg, etsning 86/109, signerad.
Current bid100 SEK
47394
Foton, 3 st, Stockholmsmotiv, inramade.
Starting bid100 SEK
47395
Tryck, 3 st, "Orientexpressen", inramade, samtida.
Starting bid100 SEK
47396
Max Walter Svanberg, etsning 30/50, signerad, daterad 65.
Current bid100 SEK
47397
Konstaffisch, ''Borstahusens Konstförening Picasso, Landskrona Konsthall 1973'', litografi nr. 630/2000.
Current bid100 SEK
47398
Sigfrid Bengtsson, teckningar, 2 st, blyerts, signerade.
Starting bid100 SEK
47399
Bo Hultén, ''Mutatio Imagiionis'', litografi nr. 273/375, oramad, signerad, daterad 1978.
Current bid350 SEK
47414
Ulf Onsberg, litografi 35/250, signerad.
Current bid100 SEK
47415
Ingegerd Linder, olja på duk, Simrishamnsmotiv, signerad.
Starting bid100 SEK
47417
Current bid100 SEK
47418
Starting bid100 SEK
47435
Theddy Skog, ''Kattgränd, Stockholm'', etsning, signerad.
Starting bid100 SEK
47495
Anita Nilsson, ''Tvillingelefanter'', olja på duk, signerad, daterad 1970.
Current bid100 SEK
47497
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad.
Current bid100 SEK
47498
Sigfrid Bengtsson, ''Gammal Bondgård'', olja på pannå, signerad, daterad 1961.
Starting bid100 SEK
47500
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad.
Starting bid100 SEK
47501
Stig Fyrig, litografi nr. 123/250, signerad, daterad 1991.
Starting bid100 SEK
47502
Lennart Olausson, ''Liv 2'', etsning nr. 15/100, signerad.
Current bid125 SEK