Kortast tid kvar
47460
Kabaret på snurrbar bricka, glas/trä.
Startbud100 SEK
47461
Solglasögon, Emporio Armani, Italien.
Startbud100 SEK
47462
Babushko och brevställ, 10 delar, trä.
Startbud100 SEK
47463
Olle Alberius, bordslampa, Keramik, Rörstrand.
Startbud100 SEK
47464
David Wahl, taklampa, plast, Ikea PS 2014.
Startbud100 SEK
47465
Taklampa, mässing/glas.
Startbud100 SEK
47466
Figuriner, 3 st, porslin, bl.a Bing & Gröndahl.
Startbud100 SEK
47467
Skålar och kanna, 6 delar, keramik, bl.a ''Pyro'', Gustavsberg.
Startbud100 SEK
47468
Wilhelm Kåge, kryddburkar, 5 st, flintgods, Gustavsberg.
Startbud100 SEK
47469
Krus/vaser, ett parti, keramik, bl.a Höganäs.
Startbud100 SEK
47472
Allglas, 12 st, ''Intermezzo'', Orrefors.
Startbud100 SEK
47473
Vitvinsglas, 5 st, ''Intermezzo'', Orrefors.
Startbud100 SEK
47474
ABBA The Photo Book, bok med CD, Max Ström Bokförlag.
Startbud100 SEK
47475
Radio, Nornan, typ 1801.
Startbud100 SEK
47452
Byrå, 6 lådor, trä/glas.
Startbud100 SEK
47453
Bokhylla, Niels Gammelgaard, "Enetri", IKEA, 2000-tal.
Startbud100 SEK
47454
Stolar, ett par, galvaniserad stål.
Startbud100 SEK
47455
Stolar, 4 st, David Rosén, "Futura", teak.
Startbud100 SEK
47476
Parti julpynt m.m.
Startbud100 SEK
47477
Karameller, 24 stycken, konstglas.
Startbud100 SEK
47478
Julbelysning, 3 delar, bl. a. Konstsmide.
Startbud100 SEK
47479
Kopparföremål, 10 delar.
Startbud100 SEK
47480
Dörrkransar, 4 st, naturmaterial.
Startbud100 SEK
47481
Dörrkransar, 4 st, naturmaterial.
Startbud100 SEK
47482
Dörrkransar, 4 st, naturmaterial.
Startbud100 SEK
47483
Axel ''Acke'' Rudenschöld, figuriner, bly, 20 st och prylskåp, trä.
Startbud100 SEK
47484
Ingegerd Råman, vas, glas, signerad, Skruf.
Startbud100 SEK
47485
Edvin Ollers, ljusstakar, ett par, gjutet tenn, 1962.
Startbud100 SEK
47486
Iris Rönnqvist, skulptur, sigerad.
Aktuellt bud100 SEK
47487
Tändare, Silvermatch Chic, Österrike.
Startbud100 SEK
47488
Halsband, silver 835/925.
Startbud100 SEK
47489
Carl-Harry Stålhane, skål, stengods, ''Entré'', Rörstrand.
Startbud100 SEK
47490
Ljusstake, mässing/glas, ''Karlskronalyktan'', Karlskrona Lampfabrik.
Startbud100 SEK
47491
Vaser, 5 st, cloisonné, Kina.
Startbud100 SEK
47492
Uppläggningsfat och burk med lock, porslin, ''Kulinara'', Hanna Werning, Rörstrand.
Startbud100 SEK
47493
Anne Nilsson, snapsglas, 4 st, ''Clown'', Orrefors, signerade.
Startbud100 SEK
47494
Ulrica Hydman-Vallien, snapsglas, ett par, Kosta Boda, sigerade.
Startbud100 SEK
47495
Anita Nilsson, ''Tvillingelefanter'', olja på duk, signerad, daterad 1970.
Aktuellt bud100 SEK
47496
Julkrubba med figurer, olika material.
Startbud100 SEK
47497
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad.
Startbud100 SEK
47498
Sigfrid Bengtsson, ''Gammal Bondgård'', olja på pannå, signerad, daterad 1961.
Startbud100 SEK
47499
Servettringar, 9 st, tenn, "prästkrage", Bjärke tenn, Vitsjö
Startbud100 SEK
47500
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad.
Startbud100 SEK
47501
Stig Fyrig, litografi nr. 123/250, siggnnerad, daterad 1991.
Startbud100 SEK
47502
Lennart Olsson, ''Liv 2'', etsning nr. 15/100, signerad.
Aktuellt bud100 SEK
47504
Mat/teservis, 48 delar, porslin, "classic rose", Rosenthal, Tyskland.
Startbud100 SEK
47505
Istärningskylare, gummi/metall och kakfat, glas, 3 delar, Eva Solo och Ingela Benson, Jellybean.
Startbud100 SEK
47506
Fotoram, mässing, Jugend.
Startbud100 SEK
Öppettider
Mån: 13-18
Tis: 13-18
Ons 13-19
Tors: Stängt
Fre: 11-14
Lör & Sön: Stängt
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.