Categories

Closed
Glas, 52 st, olika modeller.
45109
Glas, 52 st, olika modeller.
Final bid150 SEK
Closed
Onkyo, stereo, kassett/radio/förstärkare/CD, två fjärrkontroller.
45107
Onkyo, stereo, kassett/radio/förstärkare/CD, två fjärrkontroller.
Final bid150 SEK
Closed
Kassettband, ett parti, mest dansband.
45106
Kassettband, ett parti, mest dansband.
Final bid100 SEK
Closed
CD-skivor, LP-skivor, singlar, ett parti, mest dansband.
45105
CD-skivor, LP-skivor, singlar, ett parti, mest dansband.
Final bid350 SEK
Closed
Hjördis Lindblad, litografi, provtryck, signerad, daterad 55.
45103
Hjördis Lindblad, litografi, provtryck, signerad, daterad 55.
Final bid100 SEK
Closed
Symaskin med tillbehör, Hugin Rosace.
45100
Symaskin med tillbehör, Hugin Rosace.
Final bid300 SEK
Closed
Bertil Lundberg, originaletsning nr 6/10, signerad, daterad 53.
45097
Bertil Lundberg, originaletsning nr 6/10, signerad, daterad 53.
Final bid300 SEK
Closed
Kaffeservis, 32 delar, porslin, ''Blå Måsen'', Bing&Gröndahl, Danmark.
45101
Kaffeservis, 32 delar, porslin, ''Blå Måsen'', Bing&Gröndahl, Danmark.
Final bid500 SEK
Closed
Symaskin, Husqvarna Practica II Sweden Model 5220.
45099
Symaskin, Husqvarna Practica II Sweden Model 5220.
Final bid125 SEK
Closed
Vitvinglas, 7 st.
45098
Vitvinglas, 7 st.
Final bid100 SEK
Closed
Champagne och cocktailglas, 20 delar, glas, Luminarc.
45095
Champagne och cocktailglas, 20 delar, glas, Luminarc.
Final bid100 SEK
Closed
Lars Österlin "Ingång", litografi nr 67/200, signerad.
45090
Lars Österlin "Ingång", litografi nr 67/200, signerad.
Final bid750 SEK
Closed
Dukar, 13 st, bl.a linne.
45091
Dukar, 13 st, bl.a linne.
Final bid200 SEK
Closed
Stig Lindberg, kaffeservisdelar, 12 st, stengods, Gustavsberg, 1970/80-tal.
45089
Stig Lindberg, kaffeservisdelar, 12 st, stengods, Gustavsberg, 1970/80-tal.
Final bid150 SEK
Closed
Olle Lundmark, samekniv, monogramsignerad OL.
45088
Olle Lundmark, samekniv, monogramsignerad OL.
Final bid1,100 SEK
Closed
Kuddar, 5 st.
45085
Kuddar, 5 st.
Final bid600 SEK
Closed
Ryggsäck, skinn.
45087
Ryggsäck, skinn.
Final bid175 SEK
Closed
Telefoner, 2 st, bl.a Kobra-telefon, LM Ericsson.
45086
Telefoner, 2 st, bl.a Kobra-telefon, LM Ericsson.
Final bid125 SEK
Closed
Sameslöjd och horn, 5 delar.
45083
Sameslöjd och horn, 5 delar.
Final bid100 SEK
Closed
Figurin, clown, porslin, Cascades.
45082
Figurin, clown, porslin, Cascades.
Final bid100 SEK
Closed
Snäckskal och sjöborrar, 5 delar.
45081
Snäckskal och sjöborrar, 5 delar.
Final bid100 SEK
Closed
Fasan, taxidermi, 1900-tal.
45080
Fasan, taxidermi, 1900-tal.
Final bid850 SEK
Closed
Babushka, 2 st, trä.
45079
Babushka, 2 st, trä.
Final bid100 SEK
Closed
Vinställ, bambu.
45077
Vinställ, bambu.
Final bid125 SEK
Closed
Mynt och sedlar, ett parti, silver/metaller, 1900-tal.
45072
Mynt och sedlar, ett parti, silver/metaller, 1900-tal.
Final bid1,100 SEK
Closed
Lövblås, elektrisk, Ryobi.
45073
Lövblås, elektrisk, Ryobi.
Final bid600 SEK
Closed
Bror Norström, olja på trä, med relief, samt 3 träskulpturer, signerade.
45071
Bror Norström, olja på trä, med relief, samt 3 träskulpturer, signerade.
Final bid150 SEK
Closed
Stege, trä, 1900-tal.
45070
Stege, trä, 1900-tal.
Final bid225 SEK
Closed
Karmstol, krom/konstskinn, Italien, 1900-talets senare del.
45069
Karmstol, krom/konstskinn, Italien, 1900-talets senare del.
Final bid350 SEK
Closed
Gryta, ugnsform och mortel med stöt, gjutjärn, bl.a Skeppshult.
45068
Gryta, ugnsform och mortel med stöt, gjutjärn, bl.a Skeppshult.
Final bid350 SEK
Closed
Hallbyrå, 3 lådor, ek , 1900-tal.
45066
Hallbyrå, 3 lådor, ek , 1900-tal.
Final bid125 SEK
Closed
Terasstvätt, PCL-4, Kärcher.
45067
Terasstvätt, PCL-4, Kärcher.
Final bid800 SEK
Closed
Trehjuling, 3-växlad, S3 24, Skeppshult.
45062
Trehjuling, 3-växlad, S3 24, Skeppshult.
Final bid1,600 SEK
Closed
Hertha Bentgsson, kaffeservis, 10 delar, porslin, "Koka", Rörstrand.
45065
Hertha Bentgsson, kaffeservis, 10 delar, porslin, "Koka", Rörstrand.
Final bid350 SEK
Closed
Diverse hushållsföremål, mestadels kök, ett parti, obegagnade.
45064
Diverse hushållsföremål, mestadels kök, ett parti, obegagnade.
Final bid350 SEK
Closed
Trimmer, bensindriven, TBC5000, Tanaka.
45063
Trimmer, bensindriven, TBC5000, Tanaka.
Final bid125 SEK
Closed
Bijouterier, ett parti.
45061
Bijouterier, ett parti.
Final bid125 SEK
Closed
Åkgräsklippare, bensin, 16 Hk, "Park", Stiga.
45058
Åkgräsklippare, bensin, 16 Hk, "Park", Stiga.
Final bid6,800 SEK
Est7,000 - 8,000 SEK
Closed
Kaffeservis, 6 delar, porslin, Rörstrand.
45057
Kaffeservis, 6 delar, porslin, Rörstrand.
Final bid125 SEK
Closed
Kaffekvarn och kaffepressar, 3 delar, glas/metall/plast, Krups/Bodum.
45056
Kaffekvarn och kaffepressar, 3 delar, glas/metall/plast, Krups/Bodum.
Final bid175 SEK
Closed
Bruno Mathsson, fåtölj, bok, "Pernilla", Dux.
45041
Bruno Mathsson, fåtölj, bok, "Pernilla", Dux.
Final bid4,400 SEK
Closed
Parti vinyl i plastback, blandat.
45055
Parti vinyl i plastback, blandat.
Final bid1,100 SEK
Closed
Takkrona, 7 ljuskällor och 6 levande, prismor/metall, 1900-talets andra hälft.
44296
Takkrona, 7 ljuskällor och 6 levande, prismor/metall, 1900-talets andra hälft.
Final bid550 SEK
Closed
Prada, damskor, ett par, strl 38 1/2, läder.
45054
Prada, damskor, ett par, strl 38 1/2, läder.
Final bid400 SEK
Closed
Inger Waage, skål, porslin, Stavangerflint, Norge.
45053
Inger Waage, skål, porslin, Stavangerflint, Norge.
Final bid200 SEK
Closed
Pari vinyl och singlar, mest rock.
45052
Pari vinyl och singlar, mest rock.
Final bid1,600 SEK
Closed
Kantskärare, Texas.
44252
Kantskärare, Texas.
Final bid450 SEK
Closed
Trasmatta, mått: 500x72 cm.
45048
Trasmatta, mått: 500x72 cm.
Final bid100 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.