46326
Stol, trä/rotting/krom, Bauhaus-modell, Italien.
Final bid500 SEK
46325
Hatthylla, mässing/teak, "SM-hyllan", Skoglunds metallgjuteri, Anderstorp.
Final bid600 SEK
46323
Fladdermusfåtölj, 1900/2000-tal, metall/konstmaterial.
Final bid125 SEK
46322
Edvin Axelsson, olja på duk, signerad.
Final bid100 SEK
46320
Kaffeservis, 12 delar, porslin, Krautheim Selb Bavaria, Tyskland.
Final bid100 SEK
46319
Byggradio, DeWalt.
Final bid400 SEK
46318
Ulrica Hydman Vallien, tryck, 2 st.
Final bid175 SEK
46317
Jussi Taipaleenmäki, litografi nr 190/190, signerad.
Final bid225 SEK
46316
Jussi Taipaleenmäki, "Stenbrottstrand", litografi nr 128/210, signerad.
Final bid200 SEK
46315
Axel Olsson, litografi nr 189/260, signerad
Final bid100 SEK
46313
Nils Zetterberg, litografi nr 191/360, signerad, daterad 1979.
Final bid175 SEK
46312
Carl-Otto Hulthén, litografi, signerad i trycket samt signerad och numrerad 15/25.
Final bid125 SEK
46311
Mockajacka, Strl.36, Jofama.
Final bid175 SEK
46310
Fårskinnsrock, Strl.50, Heidens , Danmark.
Final bid300 SEK
46309
Jules Schyl, olja på pannå, signerad a tergo, daterad juni 1957.
Final bid2,900 SEK
Est2,500 SEK
46308
Vinylskivor i plastback, 65 delar.
Final bid225 SEK
46304
Matta, ull, Original Kasthall.
Final bid500 SEK
46306
Matta, orientalisk.
Final bid900 SEK
46307
Matta, Kina, ull.
Final bid125 SEK
46302
Parti lakan och spetsar m.m., 1900-tal.
Final bid200 SEK
46303
Rävskinn, 3 delar.
Final bid175 SEK
46301
Parti remmar till åkgräsklippare, obegagnade.
Final bid225 SEK
46298
Matta, Persien, Kordi, ull, IKEA.
Final bid800 SEK
46297
Kuddar m.m., 4 delar, Mulberry och J.Pansa.
Final bid350 SEK
46296
Parti textil, 1900-tal.
Final bid150 SEK
46295
Matta, Kina, ull, Nessims.
Final bid400 SEK
46294
Matta, koskinn.
Final bid500 SEK
46293
Resegrammofon, "his masters voice" och ett parti stenkakor.
Final bid225 SEK
46291
Luftvärmepump, med tillbehör, Mitsubishi.
Final bid1,600 SEK
46292
Servisdelar, 20 delar, flintgods, "Tärna" och tre delar "Grön Anna", Göteborgs Porslinsfabrik.
Final bid150 SEK
46289
Luftvärmepump, med tillbehör, Mitsubishi.
Final bid700 SEK
46290
Parti julpynt m.m.
Final bid100 SEK
46287
Espressoservis, 12 delar, glas, Bormioli, Vitrosax Italien.
Final bid175 SEK
46286
Toalettbord, 3 lådor, spegel med vippfunktion, mahogny, intarsia,1900-tal.
Final bid900 SEK
46285
Bordslampor, ett par, trä/metall, Cottex.
Final bid125 SEK
46284
Mangelkorg och korg.
Final bid150 SEK
46283
Takfotogenlampa, elektrifierad, majolika, 6-armad, 1900-tal.
Final bid350 SEK
46282
Emaljskylt, "obehöriga ega ej tillträde".
Final bid400 SEK
46281
Alvar Alto, vas, glas, ''Savoy'', Iittala, Finland.
Final bid400 SEK
46280
Musselmalet, smörkupa, porslin, halvblond nr 501, Royal Copenhagen.
Final bid1,200 SEK
46279
Barometer, fransk, 1900-talets första hälft.
Final bid450 SEK
46278
Cykel, 28", 8-växlad, Crescent, Street stc concept.
Final bid750 SEK
46277
Musselmalet, sockerskål och gräddkanna, porslin, halvblond, Royal Copenhagen.
Final bid600 SEK
46276
Musselmalet, ströare, 2 st, porslin, halvblond, Royal Copenhagen
Final bid450 SEK
46275
Musselmalet, fat och gräddkanna, 5 delar, porslin, helblond, Royal Copenhagen.
Final bid2,200 SEK
46274
Arbetsbänk, 8 lådor, trä.
Final bid250 SEK
46269
Per Sundstedt, taklampa, metall/plast, ''Mars'', Atelje Lyktan, Åhus.
Final bid550 SEK
46273
Schumann Arzberg, bestickservis, 27 delar, porslin/rostfritt stål, julmotiv, Christineholm Fyrklövern.
Final bid500 SEK
Kontakt
Ystads Auktioner
Östra Zinkgatan 3
27139 Ystad
0411-35 02 30
info@ystadsauktioner.se
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.