Golvlampa, 2 ljuskällor, ställbara, mässing/trä.
46548
Final bid450 SEK
Golvlampa, 2 ljuskällor, mässing/trä.
46549
Final bid100 SEK
Affischer, 4 st.
46547
Affischer, 4 st.
Final bid250 SEK
Affischer, 6 st, bl.a Malmö Museum och Moderna Museet.
46546
Final bid100 SEK
Affischer, 6 st, bl.a Lunds Konsthall och Moderna Museet.
46544
Final bid300 SEK
Thermosar, 2 st, plast, Bodum och Stelton, obegagnade.
46543
Final bid225 SEK
Bordssurtout, 2 st, nysilver/glas.
46542
Final bid250 SEK
Ljusfat, 2 st, keramik, bl.a Moa Paradis, Paradisverkstaden.
46541
Final bid125 SEK
Lars Eliasson, 2 st, olja på pannå, signerade a tergo, daterade 1987-89.
46540
Final bid250 SEK
Gudrun Meedom Bæch, figurin, stengods, Bing&Gröndahl, Danmark.
46539
Final bid150 SEK
Ivar Ålenius-Björk, ljusstakar, ett par, mässing, ''Liljan'', Ystad-Metall.
46538
Final bid3,000 SEK
Ljusstakar, ett par, porslin, ''Blå Blomst'', Royal Copenhagen.
46537
Final bid175 SEK
Vaser, 2 st, porslin, Wolf Bauer, Studio-Linie, Rosenthal, Tyskland.
46536
Final bid350 SEK
Kjell Engman, vas, glas, osignerad, Kosta Boda.
46535
Final bid125 SEK
Vas, porslin, Meissen, Tyskland.
46534
Final bid300 SEK
Kaffekoppar, 6 st, porslin, ''Blå Blomst'', Royal Copenhagen.
46532
Final bid200 SEK
Figuriner, 2 st, porslin, Bing&Gröndahl och Lladro.
46533
Final bid150 SEK
Ägg, glas, Monica Backström, osignerad.
46530
Final bid250 SEK
Erik Höglund, skålar, glas, 2 st, signerade.
46529
Final bid150 SEK
Erik Höglund, skålar och vas, 4 delar, glas, signerade.
46528
Final bid175 SEK
Erik Höglund, vaser och skål, 3 delar, glas, signerade.
46527
Final bid100 SEK
Erik Höglund, vaser, 2 st, glas, signerade.
46525
Final bid200 SEK
Kaffeservis, "Jenny Nyström", 26 delar, porslin, Rörstrand.
45696
Final bid500 SEK
Erik Höglund, vas, glas, signerad.
46524
Final bid400 SEK
Matta, ull, handknuten, Bhutan.
44894
Final bid3,400 SEK
Moccaskedar, 7 st, silver 830, Svensk flora, Gewe, 1976.
44887
Final bid400 SEK
Spegel, empire, trä, bemålad/förgylld, 1800-tal.
46517
Final bid1,600 SEK
Käpp, silver 830/trä, utländsk, 1900-tal.
43481
Final bid700 SEK
Kökshanddukar, m.m, ett parti.
44903
Final bid200 SEK
Diverse teak m.m, ett parti.
44923
Diverse teak m.m, ett parti.
Final bid200 SEK
Strålvärmare för djur, s.k grislampor, 2 st, bl.a Osram Thermolux.
45014
Final bid100 SEK
Spegel med krön, trä/metall.
46516
Spegel med krön, trä/metall.
Final bid300 SEK
Maj Hemberg, träsnitt nr 232/250, signerad.
46515
Final bid100 SEK
Väggpendyl, förgylld trä, rokokostil.
46514
Final bid150 SEK
Sixten Haage, "Apoteket Storken Stockholm, litografi nr 56/250, signerad, daterad -82.
46513
Final bid300 SEK
Parti krukor, terracotta.
44844
Parti krukor, terracotta.
Final bid150 SEK
Bertil Vallien, kanna, glas, Boda Glasbruk.
44780
Final bid250 SEK
Torsten Esbjörnsson, litografi nr 95/190, signerad.
46509
Final bid400 SEK
Pinnstolar, ett par, trä, 1900-tal.
44582
Final bid200 SEK
Torsten Esbjörnsson, litografi nr 18/175, signerad.
46507
Final bid400 SEK
Torsten Esbjörnsson, litografi nr 9/99, signerad.
46506
Final bid400 SEK
Bo Hulthén, litografi, EA, signerad, daterad 74.
46505
Final bid100 SEK
Afrikanska figurer, 3 st, 1900-tal.
46502
Final bid150 SEK
Resväskor, 2 st, textil, Classic Air, samt hängvåg för väskor.
46501
Final bid100 SEK
Dammsugare, 2000W, HEPA filter, Voltage.
46499
Final bid150 SEK
Afrikanska figuriner, 4 st, 1900-tal.
46500
Final bid150 SEK
Masker, 5 st, 1900-tal.
46498
Masker, 5 st, 1900-tal.
Final bid300 SEK
Spegel, glas/trä, delvis bronserad, empirestil, 1800/1900-tal.
46497
Final bid500 SEK