46548
Golvlampa, 2 ljuskällor, ställbara, mässing/trä.
Final bid450 SEK
46549
Golvlampa, 2 ljuskällor, mässing/trä.
Final bid100 SEK
46547
Affischer, 4 st.
Final bid250 SEK
46546
Affischer, 6 st, bl.a Malmö Museum och Moderna Museet.
Final bid100 SEK
46544
Affischer, 6 st, bl.a Lunds Konsthall och Moderna Museet.
Final bid300 SEK
46543
Thermosar, 2 st, plast, Bodum och Stelton, obegagnade.
Final bid225 SEK
46542
Bordssurtout, 2 st, nysilver/glas.
Final bid250 SEK
46541
Ljusfat, 2 st, keramik, bl.a Moa Paradis, Paradisverkstaden.
Final bid125 SEK
46540
Lars Eliasson, 2 st, olja på pannå, signerade a tergo, daterade 1987-89.
Final bid250 SEK
46539
Gudrun Meedom Bæch, figurin, stengods, Bing&Gröndahl, Danmark.
Final bid150 SEK
46538
Ivar Ålenius-Björk, ljusstakar, ett par, mässing, ''Liljan'', Ystad-Metall.
Final bid3,000 SEK
46537
Ljusstakar, ett par, porslin, ''Blå Blomst'', Royal Copenhagen.
Final bid175 SEK
46536
Vaser, 2 st, porslin, Wolf Bauer, Studio-Linie, Rosenthal, Tyskland.
Final bid350 SEK
46535
Kjell Engman, vas, glas, osignerad, Kosta Boda.
Final bid125 SEK
46534
Vas, porslin, Meissen, Tyskland.
Final bid300 SEK
46532
Kaffekoppar, 6 st, porslin, ''Blå Blomst'', Royal Copenhagen.
Final bid200 SEK
46533
Figuriner, 2 st, porslin, Bing&Gröndahl och Lladro.
Final bid150 SEK
46530
Ägg, glas, Monica Backström, osignerad.
Final bid250 SEK
46529
Erik Höglund, skålar, glas, 2 st, signerade.
Final bid150 SEK
46528
Erik Höglund, skålar och vas, 4 delar, glas, signerade.
Final bid175 SEK
46527
Erik Höglund, vaser och skål, 3 delar, glas, signerade.
Final bid100 SEK
46525
Erik Höglund, vaser, 2 st, glas, signerade.
Final bid200 SEK
45696
Kaffeservis, "Jenny Nyström", 26 delar, porslin, Rörstrand.
Final bid500 SEK
46524
Erik Höglund, vas, glas, signerad.
Final bid400 SEK
44894
Matta, ull, handknuten, Bhutan.
Final bid3,400 SEK
44887
Moccaskedar, 7 st, silver 830, Svensk flora, Gewe, 1976.
Final bid400 SEK
46517
Spegel, empire, trä, bemålad/förgylld, 1800-tal.
Final bid1,600 SEK
43481
Käpp, silver 830/trä, utländsk, 1900-tal.
Final bid700 SEK
44903
Kökshanddukar, m.m, ett parti.
Final bid200 SEK
44923
Diverse teak m.m, ett parti.
Final bid200 SEK
45014
Strålvärmare för djur, s.k grislampor, 2 st, bl.a Osram Thermolux.
Final bid100 SEK
46516
Spegel med krön, trä/metall.
Final bid300 SEK
46515
Maj Hemberg, träsnitt nr 232/250, signerad.
Final bid100 SEK
46514
Väggpendyl, förgylld trä, rokokostil.
Final bid150 SEK
46513
Sixten Haage, "Apoteket Storken Stockholm, litografi nr 56/250, signerad, daterad -82.
Final bid300 SEK
44844
Parti krukor, terracotta.
Final bid150 SEK
44780
Bertil Vallien, kanna, glas, Boda Glasbruk.
Final bid250 SEK
46509
Torsten Esbjörnsson, litografi nr 95/190, signerad.
Final bid400 SEK
44582
Pinnstolar, ett par, trä, 1900-tal.
Final bid200 SEK
46507
Torsten Esbjörnsson, litografi nr 18/175, signerad.
Final bid400 SEK
46506
Torsten Esbjörnsson, litografi nr 9/99, signerad.
Final bid400 SEK
46505
Bo Hulthén, litografi, EA, signerad, daterad 74.
Final bid100 SEK
46502
Afrikanska figurer, 3 st, 1900-tal.
Final bid150 SEK
46501
Resväskor, 2 st, textil, Classic Air, samt hängvåg för väskor.
Final bid100 SEK
46499
Dammsugare, 2000W, HEPA filter, Voltage.
Final bid150 SEK
46500
Afrikanska figuriner, 4 st, 1900-tal.
Final bid150 SEK
46498
Masker, 5 st, 1900-tal.
Final bid300 SEK
46497
Spegel, glas/trä, delvis bronserad, empirestil, 1800/1900-tal.
Final bid500 SEK