Tamburmajor, järn, 1900-talets senare del.
45422
Final bid175 SEK
Snäckor monterade på platta.
45421
Snäckor monterade på platta.
Final bid150 SEK
Matservisdelar, 54 st, stengods, "Öresund", Gustavsberg.
45420
Final bid225 SEK
Fårullsmatta, dubbel.
45417
Fårullsmatta, dubbel.
Final bid650 SEK
Lockurnor, ett par, porslin, ''Blå Blomst'', Royal Copenhagen.
45418
Final bid650 SEK
Koskinnsmatta.
45415
Koskinnsmatta.
Final bid1,400 SEK
Skålar, fat m.m, 30 delar, glas, bl.a  Taipo Wirkkala, ''Solaris'', Iittala, Finland.
45416
Final bid350 SEK
Gallerimatta, ull, handknuten, Iran.
45414
Final bid1,300 SEK
Matta, ull, handknuten, Senneh, Iran.
45412
Final bid650 SEK
Matta, ull, orientalisk stil.
45413
Matta, ull, orientalisk stil.
Final bid500 SEK
Takkrona, 8-armad, patinerad mässing, 1900-tal.
45409
Final bid100 SEK
Spegel fasettslipat glas/teak, 1960/70-tal.
45398
Final bid400 SEK
Stig Lindberg, "Quick plate", skärbräda, flintporslin, "Tabac", Gustavsberg, 1900-tal.
45408
Final bid400 SEK
Taklampa, plast/teak, Luxus, 1960/70-tal.
45407
Final bid350 SEK
Figurin, "Första kyssen", porslin, Bing & Gröndahl.
45406
Final bid125 SEK
Figurin, porslin, Bing & Gröndahl.
45404
Final bid400 SEK
Spegel, fasett slipat glas/mahogny, Fröseke, 1960/70-tal.
45402
Final bid125 SEK
Ljusstakar och tändare, delar, mässing/onyx.
45401
Final bid100 SEK
Lampskärmar, 6 st, glas, art deco.
45397
Final bid100 SEK
Skålar och vaser, 4 delar, glas, bl.a Glasskolan.
45396
Final bid100 SEK
Spegel, ek/glas, 1900-talets första hälft.
45395
Final bid150 SEK
Oidentifierad konstnär, akvarell, Kina.
45394
Final bid650 SEK
Piedestal och kruka, porslin.
45393
Piedestal och kruka, porslin.
Final bid100 SEK
Gunnar Nylund, ytterfoder/gallerkrukor, 4 st, stengods, Rörstrand.
45390
Final bid300 SEK
Karl XII, 2 mark silvermynt, silver 694,  1703.
45388
Final bid1,400 SEK
Gunnar Cyrén, glas, 16 st, 3 olika modeller.
45387
Final bid225 SEK
Mynt, 6 st, silver 400/800, Sverige, 18/1900-tal.
45386
Final bid300 SEK
Figuriner, 2 st, glas, bl.a Paul Kedelv, Reijmyre.
45385
Final bid100 SEK
Gatupratare, metall, samtida.
45384
Gatupratare, metall, samtida.
Final bid125 SEK
Syskrin, trä, allmogestil, 1900-talets andra hälft.
45383
Final bid100 SEK
Olle Alberius, "Erik", glas, 25 st, 4 olika modeller, Orrefors.
45379
Final bid950 SEK
Carl Malmsten, karmstol, ek, "Gustavus", Åfors möbelfabrik, 1900-talets andra hälft.
45380
Final bid175 SEK
Sängbord, ett par, teakfanér, 1950/60-tal.
45378
Final bid400 SEK
Erik Höglund, "Fars glas", 4 st, Boda.
45375
Final bid175 SEK
Herrbetjänt och pelarbord, betsat trä, 1900-talets andra hälft.
45374
Final bid100 SEK
Golvfläkt, rostfritt, Sandström, samtida.
45373
Final bid125 SEK
Krus, 4 st, stengods, Höganäs/Wallåkra.
45371
Final bid100 SEK
45369
Final bid2,600 SEK
Tamburmajor, krom, 1900-talets senare del.
45370
Final bid150 SEK
Krus, 4 st, keramik/stengods, bl.a Upsala-Ekeby.
45368
Final bid200 SEK
Kökssoffa, utdragbar, trä, 18/1900-tal.
45367
Final bid750 SEK
Höganäskrus, 3 st, stengods.
45366
Höganäskrus, 3 st, stengods.
Final bid175 SEK
Höganäskrus, 3 st, stengods.
45365
Höganäskrus, 3 st, stengods.
Final bid175 SEK
Höganäskrus, 3 st, stengods.
45364
Höganäskrus, 3 st, stengods.
Final bid175 SEK
Korgar m.m, 7 delar, flätade.
45363
Korgar m.m, 7 delar, flätade.
Final bid300 SEK
Kamin, gjutjärn, No 52N, Husqvarna, 1900-tal.
44861
Final bid800 SEK
Soffgrupp, 4 delar, furu/textil, 1970/80-tal.
45361
Final bid100 SEK
Ulla Procopé, Teservis, 26 delar, stengods, ''Anemone'', Arabia, Finland.
45359
Final bid1,300 SEK