Lisa Larson, figurin, säl, stengods, Gustavsberg.
45589
Final bid550 SEK
Takampel, förgylld brons, genombruten dekor med stenbock och puttisar, 1800-talets senare del.
45590
Final bid550 SEK
Est3,000 SEK
Jan Johansson, vas, glas, Horizon/Arizona, Orrefors.
45588
Final bid200 SEK
Taklampor, ett par, metall.
45587
Taklampor, ett par, metall.
Final bid100 SEK
Ljusstakar, ett par, malm.
45586
Ljusstakar, ett par, malm.
Final bid150 SEK
Lockurna, porslin, Royal Copenhagen.
45585
Final bid300 SEK
Jan Johansson, Karaff med isfack, glas, Orrefors.
45584
Final bid100 SEK
Bajonett med lås, m/1896, Mauser, Eskiltuna Jernmanufaktur AB.
45582
Final bid225 SEK
Bordslampor, 2 st, ställbara, metall, Belid/EWÅ, Värnamo, 1900-tal.
45583
Final bid125 SEK
Kjell Engman, skålar, 2 st, glas, Boda/Kosta Boda, signerade.
45581
Final bid125 SEK
Figuriner och vas, 3 delar, porslin, bl.a ''Julrosen'', Bing&Gröndahl.
45580
Final bid175 SEK
Carl Fagerlund, taklampa, glas, "Bubblan", Orrefors, 1900-talets andra hälft.
45579
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
Bordsslip, Alpha-Tools BNTS 150/200.
45578
Final bid175 SEK
El-vinsch, Warn PullzAll.
45577
El-vinsch, Warn PullzAll.
Final bid1,000 SEK
Bokstöd och lurblåsare, gjutjärn/keramik, Ulla Fogelklou Skogh, Ystad Antikjärn/Krukmakaren Ystad.
45576
Final bid175 SEK
Salutskanon, gjutjärn/trä, märkt IV, 1900-tal.
45575
Final bid500 SEK
Jordglob med belysning, Räth Politiska Jordglob, januari 1987.
45574
Final bid175 SEK
Krus, 4 st, stengods/keramik, bl.a Gustafsberg och Höganäs
45572
Final bid150 SEK
Figurer och lådor, Warhammer, 1996.
45571
Final bid100 SEK
Pokal med örn, brons, Ystad Brons.
45570
Final bid150 SEK
Tavelramar, ett parti.
45569
Tavelramar, ett parti.
Final bid150 SEK
Bordslampa, ställbar, metall, typ A9504, IKEA.
45566
Final bid150 SEK
Halsband, m.m, 11 delar.
45568
Halsband, m.m, 11 delar.
Final bid200 SEK
Samlarbilder, ett parti, Gyllenhammar havre-must, 1900-tal.
45567
Final bid175 SEK
Samlarbilder, ett parti, fotboll/friidrott, Alfa/MC, 1900-tal.
45565
Final bid2,200 SEK
Leksaks/samlarbilar, 12 st, metall/plast/trä, bl.a Karmann Ghia, Japan.
45562
Final bid750 SEK
Halsband, silver 925, Christina Wideman.
45564
Final bid100 SEK
Bok, "Svenska gods och gårdar", Skåne sydöstra delen, 1944.
45563
Final bid500 SEK
Yxor, 3 st, metall/trä.
45561
Yxor, 3 st, metall/trä.
Final bid100 SEK
Bricka, hamrad mässing.
45560
Bricka, hamrad mässing.
Final bid225 SEK
Madaljer/punschkoppar m.m, ett parti, silver, 1900-tal.
45559
Final bid800 SEK
Frans Törnegren, skulptur, kallbrons över gips, Gustav V, signerad och daterad 1915.
45558
Final bid200 SEK
Erik Löfman, skål, silver 830, Mema, 1994.
45557
Final bid1,300 SEK
Pokal, silver 830, "Thulepokalen", W.a Bolin, 1964.
45556
Final bid800 SEK
Ann Wåhlström, fat, glas, Kosta Boda, signerat.
45555
Final bid125 SEK
Bertil Vallien, ljusstake, 2-armad, smide, Boda Smide.
45554
Final bid100 SEK
Petter Norlin, bröllopsbägare, silver, Malmö, 1797.
45553
Final bid1,700 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Bilradio, Pioneer DEH-S720DAB.
45550
Final bid400 SEK
Nancy Still, flaska, glas, "Stella Polaris"; Riihimäen Lasi, 1900-talets andra hälft.
45551
Final bid450 SEK
Pia Törnell,  muggar, 4 st, porslin, Rörstrand.
45549
Final bid125 SEK
Samlarbilar, 2 st, metall/plast, bl.a Ertl.
45548
Final bid300 SEK
Tallrikar, 6 st, porslin, ''Bottna'', Marimekko, Iittala.
45546
Final bid300 SEK
Teservis, 19 delar, keramik.
45547
Teservis, 19 delar, keramik.
Final bid100 SEK
Samlarbil med tillbehör, "Oscar´s Gas Station", metall/konstmassa, Ertl.
45545
Final bid125 SEK
Skålar, 6 st, keramik, bl.a ''Birkar'', Gustavsberg.
45544
Final bid450 SEK
Samlarbilar, 2 st, metall/plast, bl.a Road Legends.
45543
Final bid150 SEK
45541
Final bid175 SEK
Cykel, 26", 3-växlad, plast, Itera.
45540
Final bid225 SEK