46819
Puderstol, trä/skinn, 1700/1800-tal.
Final bid400 SEK
46820
Displaylådor, 10 st, trä/glas, AB Svensk Träfiness, Linköping.
Final bid200 SEK
46818
Apoteksburkar/flaskor, 9 delar, glas, bl.a Ravenhead, England.
Final bid300 SEK
46815
Möbelbeslag, m.m, ett parti.
Final bid175 SEK
46814
Skrivbordsstol, konstläder/krom, ställbar, höj/sänkbar.
Final bid400 SEK
46812
Leksaksfordon, ett parti, bl.a Transformers.
Final bid125 SEK
46810
Blu-Ray spelare DMP-BD65, med fjärrkontroll.
Final bid225 SEK
46811
Väggur, förgylld, med nyckel.
Final bid150 SEK
46809
Lego, Super Mario lego m.m, ett parti.
Final bid300 SEK
46807
Olle Hanspers, kopparstick nr. 58/85, signerad, daterad 1956.
Final bid100 SEK
46806
Juldekorationer, 8 st, mässing/metal, bl.a Georg Jensen.
Final bid300 SEK
46804
Balansvåg, mässing.
Final bid150 SEK
46803
Krus, 4 st, stengods/keramik, bl.a Höganäs.
Final bid100 SEK
46801
Gitarr, Landola SL-25, Finland.
Final bid300 SEK
46798
Stormlykta, mässing/glas, Optimus 200P.
Final bid500 SEK
46799
Vägglampor, mässing/glas, Garali Impex.
Final bid450 SEK
46797
Ljusstake, rödbok, AB Söwe Konst, Sövestad.
Final bid100 SEK
46796
Diverse mässing m.m, ett parti.
Final bid175 SEK
46795
Uppläggningsfat, lergods, Höganäs.
Final bid225 SEK
46793
Barometer, mässing.
Final bid150 SEK
46794
Diorama, tranor, Japan, 1900-tal.
Final bid100 SEK
46792
Teservis, 20 delar, keramik, Egersund, Norge.
Final bid150 SEK
46791
Brickor, 3 st, mässing/koppar.
Final bid175 SEK
46790
Sowa & Reiser, Walt Disney, etsningar, 2 st, numrerade och signerade.
Final bid250 SEK
46789
Brickor, 2 st, mässing, Erik Jonssons Gelbgjuteri, Skara
Final bid350 SEK
46788
Brickor, 3 st, mässing.
Final bid400 SEK
46785
Armband och ring, titan.
Final bid175 SEK
46787
Altartavla, trä/keramik, Nicario Jiménez, Peru, signerad.
Final bid350 SEK
46786
Kikare, 10x50, Vanguard Royal Sport, med väska.
Final bid350 SEK
46784
Halmbock.
Final bid150 SEK
46783
Traktorer, 2 st, metall, bl.a Corgi.
Final bid350 SEK
45472
Cittra, Harpeleik-Zither, Östtyskland, 1900-tal.
Final bid175 SEK
46779
Johan Engström, tekanna, mässing.
Final bid200 SEK
46778
Skultuna, ljusplåtar, ett par, 1840-1860.
Final bid225 SEK
46777
Oljekanna, koppar.
Final bid175 SEK
46772
Hänkelvas, stengods, Andersson & Johansson, Höganäs.
Final bid100 SEK
46771
Mynt, ett parti, olika länder, i träskin.
Final bid200 SEK
46770
Vas, glaserat stengods, Palshus, Danmark.
Final bid400 SEK
46769
John Andersson, miniatyrer, 3 delar, Höganäs, signerade.
Final bid100 SEK
46768
John Andersson, miniatyrvaser, 2 st, Höganäs, signerade.
Final bid125 SEK
46767
John Andersson, miniatyrvaser, 3 st, Höganäs, signerade.
Final bid350 SEK
46766
John Andersson, miniatyrvaser, 3 st, Höganäs, signerade.
Final bid400 SEK
46765
Miniatyrer, 4 delar, keramik, bl.a Sven Hofverberg, 3 vaser signerad.
Final bid100 SEK
45214
Akustisk Gitarr, Levin, med koffert och ställning.
Final bid1,700 SEK
45091
Dukar, 13 st, bl.a linne.
Final bid100 SEK
45165
Karl Laine, ring, silver 925, "Spiderweb", Åbo, 1970-tal.
Final bid650 SEK
46761
Karl Arthur Fredriksson, miniatyrvaser, 3 st, keramik, signerade.
Final bid400 SEK
46760
Miniatyrer, 5 delar, keramik, Rörstrand.
Final bid225 SEK
Kontakt
Ystads Auktioner
Östra Zinkgatan 3
27139 Ystad
0411-35 02 30
info@ystadsauktioner.se
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.