Categories

Closed
Puderstol, trä/skinn, 1700/1800-tal.
46819
Puderstol, trä/skinn, 1700/1800-tal.
Final bid400 SEK
Closed
Displaylådor, 10 st, trä/glas, AB Svensk Träfiness, Linköping.
46820
Displaylådor, 10 st, trä/glas, AB Svensk Träfiness, Linköping.
Final bid200 SEK
Closed
Apoteksburkar/flaskor, 9 delar, glas, bl.a Ravenhead, England.
46818
Apoteksburkar/flaskor, 9 delar, glas, bl.a Ravenhead, England.
Final bid300 SEK
Closed
Möbelbeslag, m.m, ett parti.
46815
Möbelbeslag, m.m, ett parti.
Final bid175 SEK
Closed
Skrivbordsstol, konstläder/krom, ställbar, höj/sänkbar.
46814
Skrivbordsstol, konstläder/krom, ställbar, höj/sänkbar.
Final bid400 SEK
Closed
Leksaksfordon, ett parti, bl.a Transformers.
46812
Leksaksfordon, ett parti, bl.a Transformers.
Final bid125 SEK
Closed
Blu-Ray spelare DMP-BD65, med fjärrkontroll.
46810
Blu-Ray spelare DMP-BD65, med fjärrkontroll.
Final bid225 SEK
Closed
Väggur, förgylld, med nyckel.
46811
Väggur, förgylld, med nyckel.
Final bid150 SEK
Closed
Lego, Super Mario lego m.m, ett parti.
46809
Lego, Super Mario lego m.m, ett parti.
Final bid300 SEK
Closed
Olle Hanspers, kopparstick nr. 58/85, signerad, daterad 1956.
46807
Olle Hanspers, kopparstick nr. 58/85, signerad, daterad 1956.
Final bid100 SEK
Closed
Juldekorationer, 8 st, mässing/metal, bl.a Georg Jensen.
46806
Juldekorationer, 8 st, mässing/metal, bl.a Georg Jensen.
Final bid300 SEK
Closed
Balansvåg, mässing.
46804
Balansvåg, mässing.
Final bid150 SEK
Closed
Krus, 4 st, stengods/keramik, bl.a Höganäs.
46803
Krus, 4 st, stengods/keramik, bl.a Höganäs.
Final bid100 SEK
Closed
Gitarr, Landola SL-25, Finland.
46801
Gitarr, Landola SL-25, Finland.
Final bid300 SEK
Closed
Stormlykta, mässing/glas, Optimus 200P.
46798
Stormlykta, mässing/glas, Optimus 200P.
Final bid500 SEK
Closed
Vägglampor, mässing/glas, Garali Impex.
46799
Vägglampor, mässing/glas, Garali Impex.
Final bid450 SEK
Closed
Ljusstake, rödbok, AB Söwe Konst, Sövestad.
46797
Ljusstake, rödbok, AB Söwe Konst, Sövestad.
Final bid100 SEK
Closed
Diverse mässing m.m, ett parti.
46796
Diverse mässing m.m, ett parti.
Final bid175 SEK
Closed
Uppläggningsfat, lergods, Höganäs.
46795
Uppläggningsfat, lergods, Höganäs.
Final bid225 SEK
Closed
Barometer, mässing.
46793
Barometer, mässing.
Final bid150 SEK
Closed
Diorama, tranor, Japan, 1900-tal.
46794
Diorama, tranor, Japan, 1900-tal.
Final bid100 SEK
Closed
Teservis, 20 delar, keramik, Egersund, Norge.
46792
Teservis, 20 delar, keramik, Egersund, Norge.
Final bid150 SEK
Closed
Brickor, 3 st, mässing/koppar.
46791
Brickor, 3 st, mässing/koppar.
Final bid175 SEK
Closed
Sowa & Reiser, Walt Disney, etsningar, 2 st, numrerade och signerade.
46790
Sowa & Reiser, Walt Disney, etsningar, 2 st, numrerade och signerade.
Final bid250 SEK
Closed
Brickor, 2 st, mässing, Erik Jonssons Gelbgjuteri, Skara
46789
Brickor, 2 st, mässing, Erik Jonssons Gelbgjuteri, Skara
Final bid350 SEK
Closed
Brickor, 3 st, mässing.
46788
Brickor, 3 st, mässing.
Final bid400 SEK
Closed
Armband och ring, titan.
46785
Armband och ring, titan.
Final bid175 SEK
Closed
Altartavla, trä/keramik, Nicario Jiménez, Peru, signerad.
46787
Altartavla, trä/keramik, Nicario Jiménez, Peru, signerad.
Final bid350 SEK
Closed
Kikare, 10x50, Vanguard Royal Sport, med väska.
46786
Kikare, 10x50, Vanguard Royal Sport, med väska.
Final bid350 SEK
Closed
Halmbock.
46784
Halmbock.
Final bid150 SEK
Closed
Traktorer, 2 st, metall, bl.a Corgi.
46783
Traktorer, 2 st, metall, bl.a Corgi.
Final bid350 SEK
Closed
Cittra, Harpeleik-Zither, Östtyskland, 1900-tal.
45472
Cittra, Harpeleik-Zither, Östtyskland, 1900-tal.
Final bid175 SEK
Closed
Johan Engström, tekanna, mässing.
46779
Johan Engström, tekanna, mässing.
Final bid200 SEK
Closed
Skultuna, ljusplåtar, ett par, 1840-1860.
46778
Skultuna, ljusplåtar, ett par, 1840-1860.
Final bid225 SEK
Closed
Oljekanna, koppar.
46777
Oljekanna, koppar.
Final bid175 SEK
Closed
Hänkelvas, stengods, Andersson & Johansson, Höganäs.
46772
Hänkelvas, stengods, Andersson & Johansson, Höganäs.
Final bid100 SEK
Closed
Mynt, ett parti, olika länder, i träskin.
46771
Mynt, ett parti, olika länder, i träskin.
Final bid200 SEK
Closed
Vas, glaserat stengods, Palshus, Danmark.
46770
Vas, glaserat stengods, Palshus, Danmark.
Final bid400 SEK
Closed
John Andersson, miniatyrer, 3 delar, Höganäs, signerade.
46769
John Andersson, miniatyrer, 3 delar, Höganäs, signerade.
Final bid100 SEK
Closed
John Andersson, miniatyrvaser, 2 st, Höganäs, signerade.
46768
John Andersson, miniatyrvaser, 2 st, Höganäs, signerade.
Final bid125 SEK
Closed
John Andersson, miniatyrvaser, 3 st, Höganäs, signerade.
46767
John Andersson, miniatyrvaser, 3 st, Höganäs, signerade.
Final bid350 SEK
Closed
John Andersson, miniatyrvaser, 3 st, Höganäs, signerade.
46766
John Andersson, miniatyrvaser, 3 st, Höganäs, signerade.
Final bid400 SEK
Closed
Miniatyrer, 4 delar, keramik, bl.a Sven Hofverberg, 3 vaser signerad.
46765
Miniatyrer, 4 delar, keramik, bl.a Sven Hofverberg, 3 vaser signerad.
Final bid100 SEK
Closed
Akustisk Gitarr, Levin, med koffert och ställning.
45214
Akustisk Gitarr, Levin, med koffert och ställning.
Final bid1,700 SEK
Closed
Dukar, 13 st, bl.a linne.
45091
Dukar, 13 st, bl.a linne.
Final bid100 SEK
Closed
Karl Laine, ring, silver 925, "Spiderweb", Åbo, 1970-tal.
45165
Karl Laine, ring, silver 925, "Spiderweb", Åbo, 1970-tal.
Final bid650 SEK
Closed
Karl Arthur Fredriksson, miniatyrvaser, 3 st, keramik, signerade.
46761
Karl Arthur Fredriksson, miniatyrvaser, 3 st, keramik, signerade.
Final bid400 SEK
Closed
Miniatyrer, 5 delar, keramik, Rörstrand.
46760
Miniatyrer, 5 delar, keramik, Rörstrand.
Final bid225 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.