43819
Industridammsugare, plast, WD 2, Kärcher.
Final bid600 SEK
43815
Opalglasbitar, ett parti.
Final bid225 SEK
43817
Bordslampor, ett par, mässing/skinn, GMA 710.
Final bid350 SEK
43816
Industridammsugare med tapp, metall/plast, DeWalt.
Final bid750 SEK
43813
Final bid600 SEK
43814
Bordslampa och strålkastare, metall/plast, 1900-tal.
Final bid125 SEK
43811
Vägglampa, metall, ställbar, 1900-talets början.
Final bid650 SEK
43812
Opalglasbitar, ett parti.
Final bid175 SEK
43810
Final bid350 SEK
43809
Final bid100 SEK
43804
Bordslampa, glas.
Final bid300 SEK
43808
Opalglasbitar, ett parti.
Final bid125 SEK
43805
Opalglasbitar, ett parti.
Final bid225 SEK
43806
Bordslampa, onyx/metall, Italien.
Final bid100 SEK
43802
Fåtölj/säng, trä/textil, 1900-tal.
Final bid150 SEK
43801
Musselmalet, skål på fot, porslin, helblond nr 1023, Royal Copenhagen.
Final bid600 SEK
43800
Dynvar, ett par, textil, allmoge-stil, 1900-talets slut.
Final bid500 SEK
43794
Opalglasbitar, ett parti.
Final bid250 SEK
43799
Musselmalet, vas , porslin, helblond nr 1016, Royal Copenhagen.
Final bid450 SEK
43798
Final bid250 SEK
43797
Låda/väska, metall, samtida.
Final bid100 SEK
43796
Backar, 3 st, plast, Skånemejerier.
Final bid100 SEK
43795
Final bid200 SEK
43793
Mattor, 3 st, ull, Gabbeh, IKEA.
Final bid250 SEK
43792
Golvlampa, metall, 1900-talets andra hälft.
Final bid250 SEK
43787
Opalglasbitar, ett parti.
Final bid250 SEK
43790
Golvlampa, mässing, Aneta, 1900-talets senare del.
Final bid450 SEK
43789
Hans-Agne Jakobsson, taklampa, mässing/textil, Markaryd, 1900-talets andra hälft.
Final bid1,200 SEK
43788
Smith´s Konsthantverk, ljuslyktor m.m, 4 delar, glas/metall.
Final bid175 SEK
43785
Verner Panton, termomuggar, 9 st, porslin, Menu.
Final bid200 SEK
43784
Stig Lindberg, sparbössor, 2 st, plast, ''Skotten'', Handelsbanken.
Final bid125 SEK
43782
Highballglas, 8 st, "Pippi", Walter Hickman, Kosta Boda.
Final bid550 SEK
43781
Flytväst, Helly-Hansen Navigare-CL, 60-80 kg.
Final bid100 SEK
43779
Aldo Londi, bordslampa/skulptur, stengods, Bitossi, Italien, 1960-tal.
Final bid2,400 SEK
43780
Gerhard Nordström, litografi nr 119/200, signerad, daterad 77.
Final bid100 SEK
43611
Moccaskedar, 12 st, silver 830, "Princess", 1958.
Final bid450 SEK
43610
Tårtgafflar, 11 st, silver 830, "Princess", 1971.
Final bid750 SEK
43609
Golvlampa, teak/mässing, ANF, 1900-talets mitt.
Final bid250 SEK
43606
Slangvindor med slangar, 2 st, Hozelock.
Final bid300 SEK
43607
Golvlampa, teak/mässing, 1950/60-tal.
Final bid300 SEK
43603
Migsvets med loppor, Decamig Kombi 210.
Final bid1,700 SEK
43605
Högtryckstvätt och lövblås, Nilfisk.
Final bid350 SEK
43604
Eric Smith, displayhyllor, 2 st, glas/metall, Smith´s Konsthantverk.
Final bid300 SEK
43602
Herrcykel, 28", 3-växlad, Crescent.
Final bid500 SEK
43601
Golvlampa, 3-armad, mässing/gjutjärn, 1900-talets första hälft.
Final bid550 SEK
43600
Serietidningar, ett parti, bl.a Tintin, 1950-1980.
Final bid125 SEK
43599
Armband, silver 830, bismarck, 1949.
Final bid200 SEK
43598
Armband, silver 830, bismarck, 1974.
Final bid350 SEK
Est500 SEK