43793
Mattor, 3 st, ull, Gabbeh, IKEA.
Final bid250 SEK
43792
Golvlampa, metall, 1900-talets andra hälft.
Final bid250 SEK
43787
Opalglasbitar, ett parti.
Final bid250 SEK
43790
Golvlampa, mässing, Aneta, 1900-talets senare del.
Final bid450 SEK
43789
Hans-Agne Jakobsson, taklampa, mässing/textil, Markaryd, 1900-talets andra hälft.
Final bid1,200 SEK
43788
Smith´s Konsthantverk, ljuslyktor m.m, 4 delar, glas/metall.
Final bid175 SEK
43785
Verner Panton, termomuggar, 9 st, porslin, Menu.
Final bid200 SEK
43784
Stig Lindberg, sparbössor, 2 st, plast, ''Skotten'', Handelsbanken.
Final bid125 SEK
43782
Highballglas, 8 st, "Pippi", Walter Hickman, Kosta Boda.
Final bid550 SEK
43781
Flytväst, Helly-Hansen Navigare-CL, 60-80 kg.
Final bid100 SEK
43779
Aldo Londi, bordslampa/skulptur, stengods, Bitossi, Italien, 1960-tal.
Final bid2,400 SEK
43780
Gerhard Nordström, litografi nr 119/200, signerad, daterad 77.
Final bid100 SEK
43611
Moccaskedar, 12 st, silver 830, "Princess", 1958.
Final bid450 SEK
43610
Tårtgafflar, 11 st, silver 830, "Princess", 1971.
Final bid750 SEK
43609
Golvlampa, teak/mässing, ANF, 1900-talets mitt.
Final bid250 SEK
43606
Slangvindor med slangar, 2 st, Hozelock.
Final bid300 SEK
43607
Golvlampa, teak/mässing, 1950/60-tal.
Final bid300 SEK
43603
Migsvets med loppor, Decamig Kombi 210.
Final bid1,700 SEK
43605
Högtryckstvätt och lövblås, Nilfisk.
Final bid350 SEK
43604
Eric Smith, displayhyllor, 2 st, glas/metall, Smith´s Konsthantverk.
Final bid300 SEK
43602
Herrcykel, 28", 3-växlad, Crescent.
Final bid500 SEK
43601
Golvlampa, 3-armad, mässing/gjutjärn, 1900-talets första hälft.
Final bid550 SEK
43600
Serietidningar, ett parti, bl.a Tintin, 1950-1980.
Final bid125 SEK
43599
Armband, silver 830, bismarck, 1949.
Final bid200 SEK
43598
Armband, silver 830, bismarck, 1974.
Final bid350 SEK
Est500 SEK
43597
Skrotsilver, ett parti, silver 830, Sverige.
Final bid750 SEK
43596
Eric Smith, hylla, 4 st hyllfack, glas/metall, Smith´s Konsthantverk.
Final bid300 SEK
43595
Kartonger, ett parti, obegagnat.
Final bid400 SEK
43593
Stegpall, krom, AWAB, 1900-tal.
Final bid950 SEK
43592
Väggtextil, "Moments", Maija Loukari, Marimekko.
Final bid500 SEK
43590
Slagbord, björk, "Björka", Nils-Göran Gustafsson, Stolab.
Final bid550 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
43589
Ljusstakar, 6 st, mässing.
Final bid225 SEK
43588
Anna-Lisa Thomson, vas, lergods.
Final bid400 SEK
43587
Lapptäcken, 2 st.
Final bid100 SEK
43586
Gryta, koppar.
Final bid200 SEK
43585
Final bid250 SEK
43584
Eric Smith, bokstöd, glas/metal, Smith´s Konsthantverk.
Final bid100 SEK
43583
Eric Smith, bordsdekoration, glas/metall, Smith´s Konsthantverk.
Final bid450 SEK
43582
Kittel och fat, koppar.
Final bid175 SEK
43581
Eric Smith, takdekoration, glas/metall, Smith´s Konsthantverk.
Final bid100 SEK
43579
Reservdelar till lampor m.m, ett parti.
Final bid550 SEK
43577
Trädgårdsredskap, ett parti.
Final bid350 SEK
43578
Trädgårdsredskap, ett parti.
Final bid225 SEK
43576
Diverse koppar m.m, 14 delar.
Final bid300 SEK
43575
Edvin Ollers, karaffer, 2 st, grönt glas, Limmared, 1900-talets första hälft.
Final bid200 SEK
43574
Final bid250 SEK
43573
Segelduk/solsegel, creme white, obegagnad.
Final bid350 SEK
43572
Thure Malmros, Svedala, "Skånska pilar och tussliagos", olja på pannå, signerad, daterad 74.
Final bid100 SEK