43955
Viktor Rasmussen, olja på pannå, 3 st, signerade.
Final bid175 SEK
43954
Viktor Rasmussen, "Ystad Sandskog", olja på duk, signerad.
Final bid225 SEK
43953
Hasse Andersson, "Du ska veta att någon bryr sig om Dej", litografi 102/300, signerad.
Final bid100 SEK
43952
Constantin Firsow, Ryssland, olja på pannå, signerad.
Final bid100 SEK
43946
Oscar Borgström, väskor, 3 st, handgjorda, canvas, Sverige.
Final bid400 SEK
43951
Sigge Jernmark, olja på pannå, signerad.
Final bid100 SEK
43949
Carl Fredrik Reuterswärd, Non-Violence Project Foundation, skulptur, polyserin, 2016.
Final bid2,500 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
43950
Gideon Isaksson, olja på duk, signerad.
Final bid300 SEK
43948
Oscar Borgström, väskor, 4 st, canvas, Sverige.
Final bid150 SEK
43947
Oscar Borgström, väskor, 3 st, canvas, Sverige.
Final bid100 SEK
43938
Kassaapparat, metall/trä, National, Dayton/Ohio, USA. 1900-talets tidigare hälft.
Final bid2,400 SEK
43945
Gunnar Kanevad, ljusstakar, 5 st, bemålat trä.
Final bid150 SEK
43943
Lockurna, porslin, Echt Kobalt, Wallendorf.
Final bid150 SEK
43942
Fat, lejon, stengods, Gefle.
Final bid175 SEK
43941
Kaffeservis, 38 delar, porslin, "Blå Måsen", Bing & Gröndahl.
Final bid350 SEK
43940
Köksmaskin, Bosch MUM48, med tillbehör.
Final bid225 SEK
43939
Kaffeservis, 31 delar porslin, "Blåklint", Boda Shop.
Final bid225 SEK
43937
Förstoringsslampa.
Final bid350 SEK
43936
Brevpress och vas, glas, Göran Wärff, Kosta/Orrefors, signerade.
Final bid150 SEK
43935
Kantin, koppar.
Final bid225 SEK
43934
Signe Persson-Melin, koppar med fat, 8 delar samt burk "i kvadrat", glas, Boda Nova/Boda.
Final bid225 SEK
43933
Taklampor, 2 st, glas/metall.
Final bid700 SEK
43931
Mobiltelefoner, 5 st, Samsung och Doro.
Final bid150 SEK
43930
Matbord, perstorpskiva/trä, 1900-talets andra hälft.
Final bid125 SEK
43929
Signe Persson-Melin, djupa tallrikar och skålar "Multipots", 7 delar, stengods, Boda Nova, 1980-tal.
Final bid100 SEK
43928
Signe Persson-Melin, flaskor och burkar, 7 delar, keramik.
Final bid500 SEK
43927
Byrå med marmorskiva, mahognyfaner, rokokostil, 1900-tal.
Final bid550 SEK
43926
Remmare/vinglas, 8 st, Trelleborg, 1900-talets mitt.
Final bid600 SEK
43924
Byrå med marmorskiva, trä/mässing, rokokostil, 1900-tal.
Final bid400 SEK
43923
"Andra klassens gift", Apoteksflaskor, 2 st, glas.
Final bid100 SEK
43922
Agavekaktus.
Final bid250 SEK
43921
Makulator och lamineringsmaskin med trimmer, Cado, obegagnade.
Final bid175 SEK
43920
Taklampa, koppar/glas, 1920/30-tal.
Final bid100 SEK
43919
Final bid300 SEK
43918
Diverse hushållsföremål, ett parti, obegagnade.
Final bid100 SEK
43917
Knut Grane, litografi 99/250, signerad, daterad 88.
Final bid400 SEK
43916
Däckstol, teak, Ashby Garden.
Final bid200 SEK
43915
Alexius Huber, "Sommarkväll", olja på duk, signerad, daterad 73.
Final bid225 SEK
43912
Spegel, fasettslipat glas/förgyllt trä, samtida.
Final bid250 SEK
43914
AC med handkontroll, König, 792W.
Final bid350 SEK
43913
Sängkläder och handdukar, ett parti.
Final bid175 SEK
43910
Trädgårdsbord, teak, Jutlandia.
Final bid500 SEK
43907
Vitrinskåp, teak/glas, 1900-tal.
Final bid250 SEK
43909
Bernard Buffet, litografi, signerad i trycket.
Final bid200 SEK
43908
Charlotte Frimodt, olja på duk, signerad, daterad 1934.
Final bid100 SEK
43906
Gardiner, sängkläder, m.m, ett parti, obegagnade.
Final bid200 SEK
43905
Fåtölj med fotpall, galon/krom, samtida.
Final bid125 SEK
43904
Oidentifierad konstnär, blomsterstilleben, olja på duk, otydligt signerad.
Final bid250 SEK