44224
Pokal, silver 830, 1945.
Final bid3,300 SEK
44225
Askfat, silver 830, "Sabinskornas bortrövande", GAB, 1964.
Final bid250 SEK
44223
Armbandsur och tändare, 8 delar, bl.a Nivada.
Final bid150 SEK
44222
Likörglas/remmare, 6 st.
Final bid100 SEK
44219
Eryka Trzewik-Drost, ljusstake, glas, "Karolinka", Polen, 1900-talets andra hälft.
Final bid1,000 SEK
44220
Damejeanne, glas.
Final bid125 SEK
44218
Piedestal, bambu/glas.
Final bid150 SEK
44216
Smurfar och smurfhus, 19+1 st, plast/gummi.
Final bid175 SEK
44215
Displayhylla, glas/metall, Smith´s Konsthantverk.
Final bid600 SEK
44212
Byrå, 3 lådor, trä, 1900-tal.
Final bid550 SEK
44214
Anders Andersson, blandteknik på duk, Anderslöv, signerad, daterad 1974.
Final bid250 SEK
44213
Damejeanne i korg, glas/trä, 1900-tal.
Final bid150 SEK
44211
Sara Woodward, tumblerglas, 10 st, ''All about you'', Kosta Boda.
Final bid225 SEK
44210
Mountainbike, 26", 18-växlad, Colorado, Loop.
Final bid300 SEK
44209
Mountainbike, 26", 21-växlad, Yosemite.
Final bid350 SEK
44208
Vagnslyktor, ett par, med fästen, metall/glas, 1900-talets tidigare hälft.
Final bid100 SEK
44207
Byggcentral, El-Björn Mini, UC 16 CA 03.
Final bid125 SEK
44206
Stormkök, metall, Jernverket, obegagnad.
Final bid300 SEK
44205
Hans Bunde, kaffekanna, gräddkanna och sockerskål, nysilver, CM Cohr, Fredericia, Danmark.
Final bid125 SEK
44202
Jacek Mieliwodzki, "I bokskogen", olja på duk, signerad.
Final bid850 SEK
44203
Hängare, smide.
Final bid350 SEK
44197
Armbandsur, 6 st.
Final bid550 SEK
44199
Kerstin Lundberg Stenman, litografier, 46 st, 2 olika motiv, numrerade och signerade.
Final bid100 SEK
44200
Primus No 350, blåslampa, mässing, 1940-tal.
Final bid100 SEK
44198
Höganäskrus, 3 resp 12 liter, stengods.
Final bid100 SEK
44196
Batteriladdare, mutterdragare och slipmaskin, bl.a Black&Decker.
Final bid300 SEK
44195
Damejeanne i korg, trä/glas.
Final bid150 SEK
44194
Trädgårdskulpturer m.m, 5 delar, betong/metall.
Final bid300 SEK
44193
Block och talja till segelfartyg, metall/trä.
Final bid500 SEK
44192
Lego, ett parti, 1980/90-tal.
Final bid550 SEK
44191
Kikare, 3 st, med väskor, bl.a Magnifique och Primus.
Final bid225 SEK
44190
Micro Machines, 2 set, samt bilar, plast, 1900-talets senare del.
Final bid150 SEK
44189
Taklampor, 2 st, glas/mässing.
Final bid150 SEK
44188
Mortlar med stöt m.m, 5 delar, metall/sten/porslin, bl.a Skeppshult och Kockums.
Final bid150 SEK
44187
Anne Nilsson, vas, glas, "Flower", Kosta Boda.
Final bid150 SEK
44186
Bägare, silver, invändigt färgylld, Gustaf Henning, Stockholm, 1731-1757.
Final bid800 SEK
44185
Bordssfläkt, plast, Nordica.
Final bid100 SEK
44184
Bägare, silver, invändigt förgylld, Carl Fahlberg, Uppsala, 1755-1793.
Final bid1,200 SEK
44182
Leksaks/samlarbilar m.m, 18 st, bl.a Matchbox och Majorette.
Final bid125 SEK
44178
Displayhyllor, ett par, glas/metall, Smith´s Konsthantverk.
Final bid500 SEK
44177
Tidningar, ''Varieté'', 37 st, år 1960-1961.
Final bid250 SEK
44175
Form och syltburkar, 3 delar, porslin, bl.a Raija Uosikkinen, Arabia.
Final bid400 SEK
44174
Korgar, 9 st, flätade.
Final bid175 SEK
44173
Taklampa, koppar/glas, 1930/40-tal.
Final bid225 SEK
44172
Terrin, kaffekvarn och vas, glas/porslin, bl.a Anna Ehrner, ''Atoll'', Kosta Boda.
Final bid125 SEK
44169
Kassettbandspelare, JVC TD-W330.
Final bid300 SEK
44171
Väggljusstakar, ett par, mässing.
Final bid100 SEK
44168
CD-Spelare, Sony CDP-XE330.
Final bid200 SEK