Ulrica Hydman-Vallien, skål, glas.
45916
Final bid500 SEK
Halsband, 2 st, samt 2 par örhängen, silver.
47067
Final bid250 SEK
Halskedjor, 3 st, gulddouble.
47065
Halskedjor, 3 st, gulddouble.
Final bid150 SEK
Fickurskedjor, 4 st, olika metaller.
47064
Final bid225 SEK
Supkalk, skål, bägare, silver, 1800/1900-tal.
47063
Final bid850 SEK
Bordslampa, metall, ställbar skärm.
47062
Final bid300 SEK
Hängskåp, trä, allmoge, påskrift A.P.S. 1910.
47059
Final bid100 SEK
Lövkorg, 1900-talets mitt.
47058
Lövkorg, 1900-talets mitt.
Final bid125 SEK
Kaffeskedar, 12 st, silver 830, modell "Oldemor", Norge.
47057
Final bid450 SEK
Krus m.m. 5 delar, glas/keramik, bl.a Gustavsberg.
47055
Final bid150 SEK
Bokmärken, ett parti.
47056
Bokmärken, ett parti.
Final bid850 SEK
Jordglob med lampa, Esselte Kartor, 1984.
47051
Final bid100 SEK
Åsa Melin, akvarell, signerad.
47050
Final bid750 SEK
Dokument, datering 1795, Skåne.
47049
Final bid550 SEK
Träskulptur, signerad KE.
47047
Träskulptur, signerad KE.
Final bid400 SEK
Skulptur, tax, brons.
47045
Skulptur, tax, brons.
Final bid450 SEK
Ostform och stånkor, 3 delar, trä, allmogestil, 1900-tal.
47044
Final bid100 SEK
Dörrknoppar, handtag m.m, ett parti, olika material, bl.a Elito.
47042
Final bid100 SEK
Rene Lalique, skål på fot glas, Frankrike, signerad.
47040
Final bid1,200 SEK
Lövfat, porslin, Musselmalet, riflet, Royal Copenhagen.
47041
Final bid175 SEK
Ljusstakar, "Skyddsänglar", förgylld mässing, Skultuna.
47039
Final bid650 SEK
Elsa Söderberg, "Tistel", 4 st glas, Hovmantorp Glasbruk.
47037
Final bid100 SEK
Pokalglas med spiral samt vas, 3 delar, glas, bl.a Johansfors Glasbruk.
47036
Final bid100 SEK
Figuriner, tomtar 13 st, porslin, efter Jenny Nyström, Kalmars Läns Museum.
47035
Final bid1,400 SEK
Tomtar m.m, ett parti, olika material, bl.a efter Jenny Nyström, Kalmars Läns Museum.
47034
Final bid250 SEK
PC-spel m.m, ett parti.
47032
PC-spel m.m, ett parti.
Final bid100 SEK
Högtalarsystem, Creative INSPIRE T3300.
47033
Final bid100 SEK
Borrar m.m, ett parti.
47030
Borrar m.m, ett parti.
Final bid150 SEK
Spegel, vikbar, 3 sektioner, teakfaner, Atelje Glas & Trä, Hovmantorp, 1960.
47028
Final bid1,200 SEK
DVD-filmer om musik/konserter och karaoke-DVD, ett parti.
47029
Final bid500 SEK
Hylla, stringmodell, 2 hyllplan, metall/teakfanér, 1950/60-tal.
47026
Final bid250 SEK
Dammsugare, 700W, Voltage Compact.
47027
Final bid150 SEK
Mikroskop, metall, Union No. 21540, Tokyo, Japan, med trälåda.
47025
Final bid175 SEK
Fickurshållare, fickur samt 3 fickurskedjor, olika metaller, 1900-tal.
47019
Final bid300 SEK
Kaktusar i kruka.
47023
Kaktusar i kruka.
Final bid250 SEK
Kaktusar i krukor, 2 st.
47022
Kaktusar i krukor, 2 st.
Final bid500 SEK
Armbandsur, 7 st, bl.a Seiko.
47020
Armbandsur, 7 st, bl.a Seiko.
Final bid150 SEK
Volvo, samlarbilar, 3 st, metall, Atlas Collection.
47018
Final bid350 SEK
Leksaks/samlarbilar, 6 st, metall/plast, bl.a Corgi.
47017
Final bid300 SEK
View-Master, ångmaskin, bil, olika material, 1900-tal.
47016
Final bid350 SEK
Leksaker, 3 st, plåt, Kina, 1900-tal.
47015
Final bid150 SEK
Börje Claes, fönsterlampa, adventsstjärna, glas/smide, 1970-tal.
47014
Final bid700 SEK
Armbandsur, 16 st, bl.a Tissot.
47012
Final bid900 SEK
Gocken Jobs, tavla, textil, "Trämålning", Jobs Handtryck, Leksand.
47013
Final bid100 SEK
Tomtar, 3 st, keramik, 1900-tal.
47011
Final bid150 SEK
Tomtar, 2 st, keramik, 1900-tal.
47010
Final bid200 SEK
47009
Final bid200 SEK
47008
Final bid225 SEK