44458
Solstolar, ett par, konstrotting.
Final bid450 SEK
44457
Utomhusmöblemang, 1+6, Outfit, samtida.
Final bid450 SEK
44451
Oidentifierad konstnär, "Fiskere", olja på duk, a tergo signerad K Lindberg, daterad 75.
Final bid1,700 SEK
44455
Gino Scarpa, "Dogaressa Bisantina", gravyr, akvatint nr 2/50, signerad, 1979.
Final bid100 SEK
44454
Nanny Still, flaska, glas, ''Stella Polaris'', Riihimäen Lasi, Finland.
Final bid225 SEK
44450
Tvättkommod, ek/sten/klinker, 1900-tal.
Final bid300 SEK
44449
Söwe Konst, uppläggningsbricka av poppel med handtag av rep.
Final bid125 SEK
44448
Figuriner och skål med lock, 5 delar, porslin, bl.a Royal Copenhagen.
Final bid100 SEK
44447
Tedde Rhodin, "Kanalmotiv Venedig", olja på pannå, signerad, daterad 73.
Final bid100 SEK
44446
Fåtölj, sammet/trä, 1900-tal.
Final bid350 SEK
44444
Gerhard Karlmark, originallitografi, signerad, daterad -64.
Final bid100 SEK
44445
Kerstin Lundberg-Stenman "Morgonbad", reproduktion, signerad.
Final bid100 SEK
44442
Burkar och tekanna, 5 delar, plåt/koppar, bl.a Leksand Smedjan.
Final bid175 SEK
44434
''Kunga-Vasen'', vas med insats, mässing, Ystad-Metall.
Final bid300 SEK
44439
Diverse danskt porslin, 14 delar, bl.a Royal Copenhagen och Bing & Gröndahl.
Final bid175 SEK
44437
Stig Lindberg, te- och kaffeservis, 10 delar, ugnssäkert gods, "Coq ", Gustavsberg.
Final bid125 SEK
44438
Lampett/stallfönster med spegelglas, metall.
Final bid125 SEK
44436
Kittel, 3-fotad, mässing.
Final bid200 SEK
44435
Helena Thynell, skål på fot, glas, Flygsfors.
Final bid125 SEK
44433
Adventsljusstake, gulmetall, märkt ST 41.
Final bid175 SEK
44432
Spegel och nyckelskåp, trä, allmogestil, spegel märkt BM 1914.
Final bid300 SEK
44430
Hushållsföremål m.m, ett parti, bl.a koppar.
Final bid350 SEK
44429
Skål/ljushållare och skål, keramik, bl.a Upsala Ekeby.
Final bid150 SEK
44428
Fritz Kärfve, olja på pannå, signerad.
Final bid400 SEK
44427
Einar Emland, "På hemväg", olja på duk, signerad.
Final bid100 SEK
44422
Arne Jacobsen, stol med armstöd, böjträ/krom, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark.
Final bid2,800 SEK
44426
Hyllvagn på hjul, metall/trä.
Final bid350 SEK
44425
Pall och tidningsställ, s.k stringmodell, metall/plast, 1900-talets andra hälft.
Final bid250 SEK
44423
Ljusstakar, ett par, silver 830, C.G Hallberg, 1956.
Final bid225 SEK
44420
Arne Jacobsen, stol, böjträ/krom, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Final bid650 SEK
44421
Matta, ull, rölakan, Elsa Ekholm.
Final bid2,700 SEK
44419
Matta/vävnad, ull/ullvarp, Kelim.
Final bid225 SEK
44418
Täcke, ull, allmogestil, 1900-tal.
Final bid125 SEK
43871
Figurin, fågel, glas, Art Lasi, Finland.
Final bid100 SEK
44416
Armbandsur och delar, 3 st, Seiko/Festina/GHW.
Final bid950 SEK
44417
Köksassistent med tillbehör, Bosch.
Final bid450 SEK
44415
Spegel och vägglampetter, 3 delar, tenn.
Final bid500 SEK
44412
Röjsåg, bensin, TBC-250, Tanaka.
Final bid800 SEK
44414
Serveringsbrickor m.m, 8 delar, teak, bl. a. ÅRY, Nybro.
Final bid300 SEK
44413
"Ystad", plaketter, 3 st, brons, Metallindustri Ystad.
Final bid175 SEK
44411
Salladsbestick, 10 delar, bakelit/teak.
Final bid250 SEK
44408
Kompostkvarn, elektrisk, Bio-master, stiga.
Final bid400 SEK
44406
Taklampa, metall/glas, 1930/40-tal.
Final bid125 SEK
44407
Adventsljusstake, "Anders", Osram, elektrisk.
Final bid150 SEK
44404
Taklampa, metall/glas, funkis, 1930-tal.
Final bid250 SEK
44403
Fåtölj, rotting, 1900-tal.
Final bid300 SEK
44402
Kaffe- och teservis m.m., 38 delar, stengods, England.
Final bid125 SEK
44401
Glas, 12 st, 3 olika modeller, nysilver, 1900-tal.
Final bid100 SEK