Bordslampa, smidesjärn/marmorerat glas, tidigt 1900-tal.
43255
Final bid250 SEK
Bordslampa med fransar, mässing/glas, 1900-talets första hälft.
43254
Final bid200 SEK
Bordslampa, brons/glas, art deco.
43252
Final bid300 SEK
Munspel, gulmetall, "Hohner Comet", M Hohner, med etui.
43250
Final bid400 SEK
Planscher, 4 st, fågelmotiv.
43245
Planscher, 4 st, fågelmotiv.
Final bid100 SEK
Stallfönster, järn, 18/1900-tal.
43243
Final bid100 SEK
Skrivbord med 3 lådor, furu, 1900-tal.
43242
Final bid350 SEK
Matbordsset, 5 delar, trä, Malaysia, samtida.
43241
Final bid225 SEK
Gungstol, svart lackerad, 1900-tal.
43240
Final bid100 SEK
MoccaMaster Homeline, kaffebryggare, 10 koppar.
43239
Final bid300 SEK
43238
Final bid1,800 SEK
Väskställ, ett par, fällbara, trä, Vega.
43236
Final bid500 SEK
Kakfat, skålar m.m, 5 delar, glas, bl.a Hans Franzen, SKruf och JellyBean.
43235
Final bid125 SEK
Brödburk, tekanna, skulptur, metall/porslin.
43234
Final bid175 SEK
Vadarbyxa, polyester/gummi, Inox, stl. 44.
43233
Final bid100 SEK
Stol, bok/rotting/krom, "Bauhaus", Made in Italy.
43232
Final bid250 SEK
Drängaskåp med glasdörr, avlutad furu, 1900-tal.
43231
Final bid600 SEK
Max Walter Svanberg, litografi nr 49/235, signerad.
42859
Final bid800 SEK
Bok, ''Svensk Bebyggelse, Malmöhus Län'', 1946.
42686
Final bid150 SEK
Bryggeriflaskor, 7 st, glas, bl.a. Klosterbryggeriet, Ystad.
42586
Final bid100 SEK
Information till våra kunder
41973
Information till våra kunder
Final bid100 SEK
Skärmaskin, mixer, kökshanddukar m.m, 13 delar.
42585
Final bid125 SEK
Kaffekoppar med fat, 18 delar, porslin, Musselmalet, No 1035, helblond, Royal copenhagen.
42209
Final bid2,600 SEK