Glas, 19 st, Orrefors, bl.a "Street Highball".
43534
Final bid125 SEK
Anna Ehrner, snapsglas, 12 st, "Line", Kosta Boda.
43533
Final bid600 SEK
Militärlådor, 3 st, bemålat trä.
43526
Final bid100 SEK
Servisdelar, 18 st, porslin, "Midsommar", IKEA.
43520
Final bid1,200 SEK
Fönster, blyinfattat glas.
43382
Fönster, blyinfattat glas.
Final bid175 SEK
Fönster, blyinfattat glas.
43380
Fönster, blyinfattat glas.
Final bid225 SEK
Muggar, 6 st, tenn, Ljung uti Lund.
43379
Final bid100 SEK
Skivspelare, Lenco L70, Schweiz.
43377
Final bid350 SEK
Köksmaskin, Bosch, med tillbehör.
43375
Final bid600 SEK
Golvlampa, mässing, Hw armatur L2, 1900-talets andra hälft.
43374
Final bid800 SEK
Vedklyv, Woody, 230V.
43372
Vedklyv, Woody, 230V.
Final bid1,000 SEK
Ytterfoder, 6 st, med solrosor, keramik, Västtyskland, 1900-tal.
43373
Final bid100 SEK
Figuriner, 3 st, porslin, Bing & Gröndahl och Nao.
43371
Final bid175 SEK
Figurin, snöglob, ljuslykta, porslin, Goebel.
43370
Final bid150 SEK
Tamburmajor, 2 delar, förgylld metall, 1900-tal.
43369
Final bid600 SEK
Bokhylla, trä/metall, "Artist", IKEA, 1900-tal.
43368
Final bid150 SEK
Julbock, halm, 19/2000-tal.
43366
Julbock, halm, 19/2000-tal.
Final bid700 SEK
Fickknivar, 11 st, bl.a Victorinox.
43365
Final bid250 SEK
Smörgåslåda, plåt.
43364
Smörgåslåda, plåt.
Final bid200 SEK
Sam Larsson, stolar, ett par, skinn/krom, Dux.
43363
Final bid600 SEK
Figurin, fågel, glas, Lalique Cristal, Paris.
43362
Final bid225 SEK
Miniatyrtåg, 3 delar, kristall/guldplätering, Swarovski.
43360
Final bid400 SEK
Bertil Vallien, ljuskrona, glas/smide, "Lilla påven", Boda Smide.
43361
Final bid300 SEK
Gitarr, aukustisk, Levin.
43359
Gitarr, aukustisk, Levin.
Final bid500 SEK
Figuriner, 16 st, glas, bl.a Bergdala och Reijmyre.
43358
Final bid250 SEK
Figuriner, 16 st, glas, bl.a Bertil Vallien, Boda.
43357
Final bid250 SEK
Taklampa, mässing, ''Puck'', Åke Hultgren, Örsjö Industri AB.
43355
Final bid175 SEK
Modellhus och slagsax/vals, 9+1, metall/trä, 1900-talets andra hälft.
43354
Final bid250 SEK
Modellhus/bilar/djur m.m, ett parti, plast, 1900-talets andra hälft.
43353
Final bid225 SEK
Figuriner, 15 st, glas, bl.a Lars Hellsten, Skruf.
43351
Final bid175 SEK
Nordens Flora, böcker, 10 st, C.A.M. Lindman, 1975.
43348
Final bid125 SEK
Sekretär, teakfanér, 1950/60-tal.
43347
Final bid125 SEK
Caféstolar, 4 st, aluminium/trä, IKEA.
43346
Final bid100 SEK
Ljusstake, porslin, Goebel.
43345
Ljusstake, porslin, Goebel.
Final bid175 SEK
Lampskärm, glas, 1900-talets först hälft.
43344
Final bid100 SEK
Matta, ull, handknuten, Täbris.
43343
Final bid1,400 SEK
Soffbord, läder/trä, inkamotiv, Peru, 1960-tal.
43342
Final bid150 SEK
Ljuslyktor, skålar m.m, 5 delar, glas, bl.a "Sunflower", Göran Wärff, Kosta.
43341
Final bid100 SEK
Serveringsvagn, gulmetall/röktonat glas, IKEA, 1900-talets senare del.
43339
Final bid225 SEK
Arne Jacobsen, Fritz Hansen, stolar, ett par, "Myran", Danmark, 2003.
43338
Final bid2,800 SEK
Est3,000 SEK
Resekoffert, metall, 1900-talets senare del.
43337
Final bid125 SEK
Pallar, 7 st, metall/plast, IKEA.
43336
Final bid100 SEK
Spegel med hyllplan, vitlackerad, nyrenässans-stil, 1900-tal.
43335
Final bid225 SEK
Skål, porslin, Schierholz, Tyskland, 1900-talets mitt.
43334
Final bid175 SEK
Dahl Jensen, figurin, tofsmes, porslin, nr 1050.
43333
Final bid125 SEK
Offsettryck på brädor, Carlbergs Pilsner, 1900-tal.
43332
Final bid100 SEK
Figurin, isbjörn, porslin, Royal Copenhagen.
43331
Final bid175 SEK
Taklampa, 3 ljuskällor, brons/glas, art deco, 1920/30-tal.
43329
Final bid1,900 SEK