47034
Tomtar m.m, ett parti, olika material, bl.a efter Jenny Nyström, Kalmars Läns Museum.
Final bid250 SEK
47032
PC-spel m.m, ett parti.
Final bid100 SEK
47033
Högtalarsystem, Creative INSPIRE T3300.
Final bid100 SEK
47030
Borrar m.m, ett parti.
Final bid150 SEK
47028
Spegel, vikbar, 3 sektioner, teakfaner, Atelje Glas & Trä, Hovmantorp, 1960.
Final bid1,200 SEK
47029
DVD-filmer om musik/konserter och karaoke-DVD, ett parti.
Final bid500 SEK
47026
Hylla, stringmodell, 2 hyllplan, metall/teakfanér, 1950/60-tal.
Final bid250 SEK
47027
Dammsugare, 700W, Voltage Compact.
Final bid150 SEK
47025
Mikroskop, metall, Union No. 21540, Tokyo, Japan, med trälåda.
Final bid175 SEK
47019
Fickurshållare, fickur samt 3 fickurskedjor, olika metaller, 1900-tal.
Final bid300 SEK
47023
Kaktusar i kruka.
Final bid250 SEK
47022
Kaktusar i krukor, 2 st.
Final bid500 SEK
47020
Armbandsur, 7 st, bl.a Seiko.
Final bid150 SEK
47018
Volvo, samlarbilar, 3 st, metall, Atlas Collection.
Final bid350 SEK
47017
Leksaks/samlarbilar, 6 st, metall/plast, bl.a Corgi.
Final bid300 SEK
47016
View-Master, ångmaskin, bil, olika material, 1900-tal.
Final bid350 SEK
47015
Leksaker, 3 st, plåt, Kina, 1900-tal.
Final bid150 SEK
47014
Börje Claes, fönsterlampa, adventsstjärna, glas/smide, 1970-tal.
Final bid700 SEK
47012
Armbandsur, 16 st, bl.a Tissot.
Final bid900 SEK
47013
Gocken Jobs, tavla, textil, "Trämålning", Jobs Handtryck, Leksand.
Final bid100 SEK
47011
Tomtar, 3 st, keramik, 1900-tal.
Final bid150 SEK
47010
Tomtar, 2 st, keramik, 1900-tal.
Final bid200 SEK
47009
Final bid200 SEK
47008
Final bid225 SEK
47006
Final bid225 SEK
47007
Final bid200 SEK
47005
Final bid175 SEK
47004
Tomte, lergods, 1900-tal.
Final bid350 SEK
47003
Tomtar, 6 st, keramik, 1900-tal.
Final bid350 SEK
47001
Ljusstakar, ett par, metall, "Turner", Xavier Lust för Driadekosmo.
Final bid250 SEK
47002
Remmare, 9 st, glas.
Final bid250 SEK
47000
Bordslampa, glas/mässing, ställbar skärm, Jugendstil, 1900-tal.
Final bid225 SEK
46998
Piedestal, bronserat trä/kolmårdsmarmor, 1900-tal.
Final bid225 SEK
46996
Mortel med stöt, svart sten.
Final bid100 SEK
46995
Fotogenkök, mässing/metall. Optimus No 5 S:or.
Final bid200 SEK
46994
Tomtar, 4 delar, olika material, bl.a Västtyskland.
Final bid100 SEK
46993
Tomtar, 2 st, keramik.
Final bid200 SEK
46992
Ivar Ålenius-Björk, "Liljan", ljusstakar, ett par, mässing, Ystad Metall.
Final bid1,200 SEK
46990
Bänk, bemålat trä.
Final bid400 SEK
46991
Fat, keramik, Andersson & Johansson, Höganäs Keramik, 1900-talets andra hälft.
Final bid100 SEK
46989
Element, oljefyllt, Mill Gentle Air.
Final bid200 SEK
46987
Stegpall, metall, AWAB.
Final bid450 SEK
46986
Stegpall, metall, Lindqvist Verkstads AB.
Final bid600 SEK
46985
Stegpall, metall, AWAB.
Final bid500 SEK
46984
Mjölkkanna, metall.
Final bid100 SEK
46983
Mjölkkannor, 2 st, metall.
Final bid250 SEK
46981
Pelarfläkt med fjärrkontroll, Voltage.
Final bid300 SEK
44648
Figurin, skata, porslin, Lomonsov, Ryssland.
Final bid150 SEK