Byrå med marmorskiva, mahognyfaner, rokokostil, 1900-tal.
43927
Final bid550 SEK
Remmare/vinglas, 8 st, Trelleborg, 1900-talets mitt.
43926
Final bid600 SEK
Byrå med marmorskiva, trä/mässing, rokokostil, 1900-tal.
43924
Final bid400 SEK
"Andra klassens gift", Apoteksflaskor, 2 st, glas.
43923
Final bid100 SEK
Agavekaktus.
43922
Agavekaktus.
Final bid250 SEK
Makulator och lamineringsmaskin med trimmer, Cado, obegagnade.
43921
Final bid175 SEK
Taklampa, koppar/glas, 1920/30-tal.
43920
Final bid100 SEK
43919
Final bid300 SEK
Diverse hushållsföremål, ett parti, obegagnade.
43918
Final bid100 SEK
Knut Grane, litografi 99/250, signerad, daterad 88.
43917
Final bid400 SEK
Däckstol, teak, Ashby Garden.
43916
Däckstol, teak, Ashby Garden.
Final bid200 SEK
Alexius Huber, "Sommarkväll", olja på duk, signerad, daterad 73.
43915
Final bid225 SEK
Spegel, fasettslipat glas/förgyllt trä, samtida.
43912
Final bid250 SEK
AC med handkontroll, König, 792W.
43914
Final bid350 SEK
Sängkläder och handdukar, ett parti.
43913
Final bid175 SEK
Trädgårdsbord, teak, Jutlandia.
43910
Final bid500 SEK
Vitrinskåp, teak/glas, 1900-tal.
43907
Final bid250 SEK
Bernard Buffet, litografi, signerad i trycket.
43909
Final bid200 SEK
Charlotte Frimodt, olja på duk, signerad, daterad 1934.
43908
Final bid100 SEK
Gardiner, sängkläder, m.m, ett parti, obegagnade.
43906
Final bid200 SEK
Fåtölj med fotpall, galon/krom, samtida.
43905
Final bid125 SEK
Oidentifierad konstnär, blomsterstilleben, olja på duk, otydligt signerad.
43904
Final bid250 SEK
Kniv, stål, Erik Frost, Mora.
43903
Kniv, stål, Erik Frost, Mora.
Final bid1,600 SEK
Kniv, stål, vikingmotiv, Eskilstuna.
43902
Final bid600 SEK
Musselmalet, lykta och fat, 1+2 st, porslin, No.504/1004/55530.
43900
Final bid450 SEK
Etikettskrivare, Brother QL-570.
43901
Final bid250 SEK
Bengt Edenfalk, glasservis, 21 delar, "Diadem", Skruf Glasbruk.
43899
Final bid150 SEK
Musselmalet, ljusstakar, ett par, porslin, No.1138, helblond.
43898
Final bid600 SEK
Snapsglas, 8+7 st, 2 olika modeller, "Aslak" och "Paadar", Iittala.
43897
Final bid225 SEK
Mathämtare, 5 delar, emalj, Kockums, 1900-tal.
43896
Final bid350 SEK
Kolhämtare, koppar/mässing/porslin, 1900-tal.
43895
Final bid350 SEK
Snapsglas, 14 st, "Kekkerit", Timo Sarpaneva, Iittala.
43894
Final bid400 SEK
Ölglas, 6 st, "Aslak", Tapio Wirkkala, Iittala.
43892
Final bid250 SEK
Brasställ, 4 delar, smide/mässing, 1900-tal.
43891
Final bid125 SEK
Gnistskydd, metall/mässing, 1900-tal.
43890
Final bid100 SEK
Iittala, glas, 12 st, olika modeller.
43888
Final bid250 SEK
Olivträd.
43887
Olivträd.
Final bid1,300 SEK
Glas och porslin, 19 delar, bl.a Design House Stockholm och Lindshammar.
43886
Final bid400 SEK
Rene Lalique, konstglas, blomma, signerad Lalique France.
43885
Final bid300 SEK
Skålar, 3 st, glas, Kaj Franck och Oiva Toikka, Arabia/Nuutajärvi.
43884
Final bid250 SEK
Saara Hopea, skålar, 5 st, glas, "Nyppylä", Nuutajärvi, Notsjö, Finland.
43883
Final bid225 SEK
Skåp, furu, 18/1900-tal.
43873
Skåp, furu, 18/1900-tal.
Final bid5,000 SEK
Blyinfattade fönster med metallram, 2 st, 1900-tal.
43881
Final bid550 SEK
Skålar, 3 st, glas, bl.a Orrefors.
43882
Final bid100 SEK
Figurin, fågel, glas, Art Glass Team, Finland.
43880
Final bid100 SEK
Skulptur, förgylld koppar, Cactus, Desert steel, USA.
43879
Final bid125 SEK
Trädgårdssoffa, metall/plastrotting, 1900-tal.
43878
Final bid200 SEK
Gobeläng, textil, 1900-tal.
43877
Gobeläng, textil, 1900-tal.
Final bid100 SEK