45421
Snäckor monterade på platta.
Final bid150 SEK
45420
Matservisdelar, 54 st, stengods, "Öresund", Gustavsberg.
Final bid225 SEK
45417
Fårullsmatta, dubbel.
Final bid650 SEK
45418
Lockurnor, ett par, porslin, ''Blå Blomst'', Royal Copenhagen.
Final bid650 SEK
45415
Koskinnsmatta.
Final bid1,400 SEK
45416
Skålar, fat m.m, 30 delar, glas, bl.a Taipo Wirkkala, ''Solaris'', Iittala, Finland.
Final bid350 SEK
45414
Gallerimatta, ull, handknuten, Iran.
Final bid1,300 SEK
45412
Matta, ull, handknuten, Senneh, Iran.
Final bid650 SEK
45413
Matta, ull, orientalisk stil.
Final bid500 SEK
45409
Takkrona, 8-armad, patinerad mässing, 1900-tal.
Final bid100 SEK
45398
Spegel fasettslipat glas/teak, 1960/70-tal.
Final bid400 SEK
45408
Stig Lindberg, "Quick plate", skärbräda, flintporslin, "Tabac", Gustavsberg, 1900-tal.
Final bid400 SEK
45407
Taklampa, plast/teak, Luxus, 1960/70-tal.
Final bid350 SEK
45406
Figurin, "Första kyssen", porslin, Bing & Gröndahl.
Final bid125 SEK
45404
Figurin, porslin, Bing & Gröndahl.
Final bid400 SEK
45402
Spegel, fasett slipat glas/mahogny, Fröseke, 1960/70-tal.
Final bid125 SEK
45401
Ljusstakar och tändare, delar, mässing/onyx.
Final bid100 SEK
45397
Lampskärmar, 6 st, glas, art deco.
Final bid100 SEK
45396
Skålar och vaser, 4 delar, glas, bl.a Glasskolan.
Final bid100 SEK
45395
Spegel, ek/glas, 1900-talets första hälft.
Final bid150 SEK
45394
Oidentifierad konstnär, akvarell, Kina.
Final bid650 SEK
45393
Piedestal och kruka, porslin.
Final bid100 SEK
45390
Gunnar Nylund, ytterfoder/gallerkrukor, 4 st, stengods, Rörstrand.
Final bid300 SEK
45388
Karl XII, 2 mark silvermynt, silver 694, 1703.
Final bid1,400 SEK
45387
Gunnar Cyrén, glas, 16 st, 3 olika modeller.
Final bid225 SEK
45386
Mynt, 6 st, silver 400/800, Sverige, 18/1900-tal.
Final bid300 SEK
45385
Figuriner, 2 st, glas, bl.a Paul Kedelv, Reijmyre.
Final bid100 SEK
45384
Gatupratare, metall, samtida.
Final bid125 SEK
45383
Syskrin, trä, allmogestil, 1900-talets andra hälft.
Final bid100 SEK
45379
Olle Alberius, "Erik", glas, 25 st, 4 olika modeller, Orrefors.
Final bid950 SEK
45380
Carl Malmsten, karmstol, ek, "Gustavus", Åfors möbelfabrik, 1900-talets andra hälft.
Final bid175 SEK
45378
Sängbord, ett par, teakfanér, 1950/60-tal.
Final bid400 SEK
45375
Erik Höglund, "Fars glas", 4 st, Boda.
Final bid175 SEK
45374
Herrbetjänt och pelarbord, betsat trä, 1900-talets andra hälft.
Final bid100 SEK
45373
Golvfläkt, rostfritt, Sandström, samtida.
Final bid125 SEK
45371
Krus, 4 st, stengods, Höganäs/Wallåkra.
Final bid100 SEK
45369
Final bid2,600 SEK
45370
Tamburmajor, krom, 1900-talets senare del.
Final bid150 SEK
45368
Krus, 4 st, keramik/stengods, bl.a Upsala-Ekeby.
Final bid200 SEK
45367
Kökssoffa, utdragbar, trä, 18/1900-tal.
Final bid750 SEK
45366
Höganäskrus, 3 st, stengods.
Final bid175 SEK
45365
Höganäskrus, 3 st, stengods.
Final bid175 SEK
45364
Höganäskrus, 3 st, stengods.
Final bid175 SEK
45363
Korgar m.m, 7 delar, flätade.
Final bid300 SEK
44861
Kamin, gjutjärn, No 52N, Husqvarna, 1900-tal.
Final bid800 SEK
45361
Soffgrupp, 4 delar, furu/textil, 1970/80-tal.
Final bid100 SEK
45359
Ulla Procopé, Teservis, 26 delar, stengods, ''Anemone'', Arabia, Finland.
Final bid1,300 SEK
45357
Fat, majolika, Rörstrand, sent 1800-tal.
Final bid450 SEK