Categories

Closed
''Ostindia'', kaffeservis, 6 delar, porslin, Rörstrand.
44161
''Ostindia'', kaffeservis, 6 delar, porslin, Rörstrand.
Final bid300 SEK
Closed
Ulrica Hydman Vallien, champagneglas, 2 st, ''Tulipa'', signerade, Kosta Boda.
44157
Ulrica Hydman Vallien, champagneglas, 2 st, ''Tulipa'', signerade, Kosta Boda.
Final bid350 SEK
Closed
Erik Höglund, vas/karaff och snapsglas, 7 delar, glas.
44160
Erik Höglund, vas/karaff och snapsglas, 7 delar, glas.
Final bid100 SEK
Closed
Färg och murbruksmixer, Einhell Bavaria BFMR 1100.
44159
Färg och murbruksmixer, Einhell Bavaria BFMR 1100.
Final bid225 SEK
Closed
Affisch, ''Ford V-8 Här'', 1932.
44158
Affisch, ''Ford V-8 Här'', 1932.
Final bid125 SEK
Closed
Eva Englund, skålar, 2 st, glas, ''Maja'', Orrefors.
44156
Eva Englund, skålar, 2 st, glas, ''Maja'', Orrefors.
Final bid100 SEK
Closed
Korg, flätad.
44151
Korg, flätad.
Final bid450 SEK
Closed
Konserveringsburkar och flaskor, 9 delar, glas.
44155
Konserveringsburkar och flaskor, 9 delar, glas.
Final bid100 SEK
Closed
Taklampor, 2 st, glas/metall.
44154
Taklampor, 2 st, glas/metall.
Final bid125 SEK
Closed
Skålar och ljuslykta, 3 delar, glas/metall, bl.a Ingegerd Råman, Skruf och Smith´s Konsthantverk.
44153
Skålar och ljuslykta, 3 delar, glas/metall, bl.a Ingegerd Råman, Skruf och Smith´s Konsthantverk.
Final bid100 SEK
Closed
Korgar, 3 st, flätade.
44152
Korgar, 3 st, flätade.
Final bid200 SEK
Closed
Takplafond, glas.
44150
Takplafond, glas.
Final bid200 SEK
Closed
Handväskor m.m, 7 st, olika material, bl.a Ulrika Sweden.
44144
Handväskor m.m, 7 st, olika material, bl.a Ulrika Sweden.
Final bid850 SEK
Closed
Hushållsvåg och tappkrus, metall/keramik, bl.a Åke Palmgren, Krukmakaren Ystad.
44149
Hushållsvåg och tappkrus, metall/keramik, bl.a Åke Palmgren, Krukmakaren Ystad.
Final bid100 SEK
Closed
Skor, 9 par, dam, olika modeller och material, bl.a Graceland.
44148
Skor, 9 par, dam, olika modeller och material, bl.a Graceland.
Final bid125 SEK
Closed
Ecco, snörkängor/stövletter, ett par, dam, skinn, storlek 38, obegagnade.
44147
Ecco, snörkängor/stövletter, ett par, dam, skinn, storlek 38, obegagnade.
Final bid175 SEK
Closed
Sneakers m.m, 9 par, dam/unisex, olika modeller och material, bl.a Linear.
44146
Sneakers m.m, 9 par, dam/unisex, olika modeller och material, bl.a Linear.
Final bid300 SEK
Closed
Skor m.m, 10 par, dam, olika modeller och material, bl.a Rieker.
44145
Skor m.m, 10 par, dam, olika modeller och material, bl.a Rieker.
Final bid150 SEK
Closed
Kaffeskedar, 12 st, silver 830, importstämplat, Sverige/Danmark.
44143
Kaffeskedar, 12 st, silver 830, importstämplat, Sverige/Danmark.
Final bid700 SEK
Closed
TV, Smart 4K UHD-TV, 55", Nu7105, Samsung.
44140
TV, Smart 4K UHD-TV, 55", Nu7105, Samsung.
Final bid1,900 SEK
Closed
Stekhäll, emaljerad stål, Hällmark.
44141
Stekhäll, emaljerad stål, Hällmark.
Final bid450 SEK
Closed
Fat och fingerborg, silver 830, 1957.
44142
Fat och fingerborg, silver 830, 1957.
Final bid1,100 SEK
Closed
Serveringsvagn, 2-hyllplan, mässing/glas, 1900-talets andra hälft.
44139
Serveringsvagn, 2-hyllplan, mässing/glas, 1900-talets andra hälft.
Final bid300 SEK
Closed
Tamburmajor, bemålat trä, 1900-talets andra hälft.
44137
Tamburmajor, bemålat trä, 1900-talets andra hälft.
Final bid350 SEK
Closed
Pinnfåtölj, björk, F10, Nesto, Nässjö.
44138
Pinnfåtölj, björk, F10, Nesto, Nässjö.
Final bid250 SEK
Closed
Strömbrytare, glödlampor m.m, ett parti.
44135
Strömbrytare, glödlampor m.m, ett parti.
Final bid125 SEK
Closed
Golvlampor, ett par, mässing, 1900-talets andra hälft.
44136
Golvlampor, ett par, mässing, 1900-talets andra hälft.
Final bid125 SEK
Closed
Golvlampa, mässing, Hemi Klot, Danmark, 1900-talets andra hälft.
44133
Golvlampa, mässing, Hemi Klot, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Final bid150 SEK
Closed
Arbetshandskar, 14 par, olika storlekar, bl.a Activewear.
44131
Arbetshandskar, 14 par, olika storlekar, bl.a Activewear.
Final bid175 SEK
Closed
Arbetshandskar, 14 par, olika storlekar, bl.a Activewear.
44130
Arbetshandskar, 14 par, olika storlekar, bl.a Activewear.
Final bid175 SEK
Closed
Stolar, ett par, teakfanér/galon, 1960-tal.
44129
Stolar, ett par, teakfanér/galon, 1960-tal.
Final bid300 SEK
Closed
Mikrovågsugn för inbyggnad, Model MW T02 B, IKEA B.V. 1999.
44128
Mikrovågsugn för inbyggnad, Model MW T02 B, IKEA B.V. 1999.
Final bid100 SEK
Closed
Vägglampor, ett par, mässing, ÖIA.
44127
Vägglampor, ett par, mässing, ÖIA.
Final bid350 SEK
Closed
Ismaskin, 220-240v.
44125
Ismaskin, 220-240v.
Final bid150 SEK
Closed
Skrivbordslampor, 2 st, metall.
44126
Skrivbordslampor, 2 st, metall.
Final bid150 SEK
Closed
Vinkyl, 8 flaskor, Fasett.
44124
Vinkyl, 8 flaskor, Fasett.
Final bid250 SEK
Closed
Taklampa, glas/metall, kupa 1900-talets första hälft.
44123
Taklampa, glas/metall, kupa 1900-talets första hälft.
Final bid175 SEK
Closed
Glasfiberstav s.k rörål, metall, Sahlins.
44122
Glasfiberstav s.k rörål, metall, Sahlins.
Final bid800 SEK
Closed
Taklampa, metall/trä.
44121
Taklampa, metall/trä.
Final bid100 SEK
Closed
Chokladkoppar med fat, 3 delar, samt 2 assietter, porslin, "Antik", Bing & Gröndahl.
44120
Chokladkoppar med fat, 3 delar, samt 2 assietter, porslin, "Antik", Bing & Gröndahl.
Final bid600 SEK
Closed
Svarv, 16A, Luna.
44115
Svarv, 16A, Luna.
Final bid850 SEK
Closed
Bordslampa, metall, Elidus, 1970/80-tal.
44119
Bordslampa, metall, Elidus, 1970/80-tal.
Final bid100 SEK
Closed
Rullbandspelare, Akai 4000DS Mk-II.
44114
Rullbandspelare, Akai 4000DS Mk-II.
Final bid550 SEK
Closed
Nyckelharpa, trä, 1980.
44118
Nyckelharpa, trä, 1980.
Final bid1,800 SEK
Closed
Parasollfot, gjutjärn, samtida.
44117
Parasollfot, gjutjärn, samtida.
Final bid400 SEK
Closed
Bordslampa, metall/plast, Bergboms, 1900-talets andra hälft.
44116
Bordslampa, metall/plast, Bergboms, 1900-talets andra hälft.
Final bid450 SEK
Closed
Vägglampa, 2 ljuskällor, mässing/metall, AJH, 1900-talets mitt.
44112
Vägglampa, 2 ljuskällor, mässing/metall, AJH, 1900-talets mitt.
Final bid600 SEK
Closed
Ljuslykta för 9 st ljus, glas, ''Endless light Cube'', Excel.
44111
Ljuslykta för 9 st ljus, glas, ''Endless light Cube'', Excel.
Final bid100 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.