Firma Svenskt tenn, spegel, tenn/glas, Stockholm, 1928.
44221
Final bid32,000 SEK
Est2,000 - 4,000 SEK
Kandelabrar, 2 st, smide.
44226
Kandelabrar, 2 st, smide.
Final bid100 SEK
Pokal, silver 830, 1945.
44224
Pokal, silver 830, 1945.
Final bid3,300 SEK
Askfat, silver 830, "Sabinskornas bortrövande", GAB, 1964.
44225
Final bid250 SEK
Armbandsur och tändare, 8 delar, bl.a Nivada.
44223
Final bid150 SEK
Likörglas/remmare, 6 st.
44222
Likörglas/remmare, 6 st.
Final bid100 SEK
Eryka Trzewik-Drost, ljusstake, glas, "Karolinka", Polen, 1900-talets andra hälft.
44219
Final bid1,000 SEK
Damejeanne, glas.
44220
Damejeanne, glas.
Final bid125 SEK
Piedestal, bambu/glas.
44218
Piedestal, bambu/glas.
Final bid150 SEK
Smurfar och smurfhus, 19+1 st, plast/gummi.
44216
Final bid175 SEK
Displayhylla, glas/metall, Smith´s Konsthantverk.
44215
Final bid600 SEK
Byrå, 3 lådor, trä, 1900-tal.
44212
Byrå, 3 lådor, trä, 1900-tal.
Final bid550 SEK
Anders Andersson, blandteknik på duk, Anderslöv, signerad, daterad 1974.
44214
Final bid250 SEK
Damejeanne i korg, glas/trä, 1900-tal.
44213
Final bid150 SEK
Sara Woodward, tumblerglas, 10 st, ''All about you'', Kosta Boda.
44211
Final bid225 SEK
Mountainbike, 26", 18-växlad, Colorado, Loop.
44210
Final bid300 SEK
Mountainbike, 26", 21-växlad, Yosemite.
44209
Final bid350 SEK
Vagnslyktor, ett par, med fästen, metall/glas, 1900-talets tidigare hälft.
44208
Final bid100 SEK
Byggcentral, El-Björn Mini, UC 16 CA 03.
44207
Final bid125 SEK
Stormkök, metall, Jernverket, obegagnad.
44206
Final bid300 SEK
Hans Bunde, kaffekanna, gräddkanna och sockerskål, nysilver, CM Cohr, Fredericia, Danmark.
44205
Final bid125 SEK
Jacek Mieliwodzki, "I bokskogen", olja på duk, signerad.
44202
Final bid850 SEK
Hängare, smide.
44203
Hängare, smide.
Final bid350 SEK
Armbandsur, 6 st.
44197
Armbandsur, 6 st.
Final bid550 SEK
Kerstin Lundberg Stenman, litografier, 46 st, 2 olika motiv, numrerade och signerade.
44199
Final bid100 SEK
Primus No 350, blåslampa, mässing, 1940-tal.
44200
Final bid100 SEK
Höganäskrus, 3 resp 12 liter, stengods.
44198
Final bid100 SEK
Batteriladdare, mutterdragare och slipmaskin, bl.a Black&Decker.
44196
Final bid300 SEK
Damejeanne i korg, trä/glas.
44195
Damejeanne i korg, trä/glas.
Final bid150 SEK
Trädgårdskulpturer m.m, 5 delar, betong/metall.
44194
Final bid300 SEK
Block och talja till segelfartyg, metall/trä.
44193
Final bid500 SEK
Lego, ett parti, 1980/90-tal.
44192
Lego, ett parti, 1980/90-tal.
Final bid550 SEK
Kikare, 3 st, med väskor, bl.a  Magnifique och Primus.
44191
Final bid225 SEK
Micro Machines, 2 set, samt bilar, plast, 1900-talets senare del.
44190
Final bid150 SEK
Taklampor, 2 st, glas/mässing.
44189
Final bid150 SEK
Mortlar med stöt m.m, 5 delar, metall/sten/porslin, bl.a Skeppshult och Kockums.
44188
Final bid150 SEK
Anne Nilsson, vas, glas, "Flower", Kosta Boda.
44187
Final bid150 SEK
Bägare, silver, invändigt färgylld, Gustaf Henning, Stockholm, 1731-1757.
44186
Final bid800 SEK
Bordssfläkt, plast, Nordica.
44185
Bordssfläkt, plast, Nordica.
Final bid100 SEK
Bägare, silver, invändigt förgylld, Carl Fahlberg, Uppsala, 1755-1793.
44184
Final bid1,200 SEK
Leksaks/samlarbilar m.m, 18 st, bl.a Matchbox och Majorette.
44182
Final bid125 SEK
Displayhyllor, ett par, glas/metall, Smith´s Konsthantverk.
44178
Final bid500 SEK
Tidningar, ''Varieté'', 37 st, år 1960-1961.
44177
Final bid250 SEK
Form och syltburkar, 3 delar, porslin, bl.a Raija Uosikkinen, Arabia.
44175
Final bid400 SEK
Korgar, 9 st, flätade.
44174
Korgar, 9 st, flätade.
Final bid175 SEK
Taklampa, koppar/glas, 1930/40-tal.
44173
Final bid225 SEK
Terrin, kaffekvarn och vas, glas/porslin, bl.a Anna Ehrner, ''Atoll'', Kosta Boda.
44172
Final bid125 SEK
Kassettbandspelare, JVC TD-W330.
44169
Final bid300 SEK