Pelletsbrännare, PX21, elpatron 6 kW, samt tillbehör.
47087
Final bid500 SEK
Redskap, 5 delar.
47089
Redskap, 5 delar.
Final bid200 SEK
Redskap, 5 delar, bl.a Masi.
47090
Redskap, 5 delar, bl.a Masi.
Final bid150 SEK
Redskap, 5 delar, bl.a Fiskars.
47088
Final bid150 SEK
Fåtölj, textil, 1900-talets mitt.
47086
Final bid100 SEK
Taklampa, 4 ljuskällor, koppar/glas, jugend, 1900-talets början.
47085
Final bid100 SEK
Taklampa och spegel, metall, bl.a Qazqa, samtida.
47084
Final bid150 SEK
Taklampa, 3 ljuskällor, rödlackerad skärm/mässing, engelsk stil, samtida.
47083
Final bid125 SEK
Gunilla Allard, "Colonnade", ljusstake, glas, Orrefors.
46883
Final bid100 SEK
Pärlhalsband.
47038
Pärlhalsband.
Final bid100 SEK
Spegelskänk, "Äpplet", betsad ek, 1900-tal.
47081
Final bid100 SEK
Klaffbord och 4 st karmstolar, massiv ek, snidad dekor, klädda sitsar, Henning Kjarenulf, Danmark, 1960/70-tal.
47080
Final bid100 SEK
Kaffe/teservis, 44 delar, keramik, WInterling, Tyskland.
47079
Final bid100 SEK
Sven "X:et", Erixson, tryck, 4 st.
47078
Final bid100 SEK
47077
Final bid100 SEK
Slutsteg till bil, Zachry K475, med tillbehör.
47075
Final bid150 SEK
Tallrikar, 8 st, porslin, "Mon Regiment", Sarreguemines, Frankrike, 1900-talets första hälft.
47076
Final bid100 SEK
Multistrimlare, Menuett och Köksmaskin med tillbehör, Voltage.
47074
Final bid400 SEK
Väskor, 2 st, skinn/syntet, bl.a Samsonite.
47072
Final bid100 SEK
Nockdekorationer till växthus, 17 delar, plast
47073
Final bid150 SEK
Silversmycken, 11 delar.
47071
Silversmycken, 11 delar.
Final bid650 SEK
Pennor, 2 st, 12K och 14K pläterat, Sheaffer, USA.
45874
Final bid1,600 SEK
Servisdelar, 8 st, porslin, "Melina", Villeroy & Boch, obegagnad.
46114
Final bid250 SEK
Spel till Playstation m.m., 36 st.
46037
Final bid600 SEK
Ulrica Hydman-Vallien, skål, glas.
45916
Final bid500 SEK
Halsband, 2 st, samt 2 par örhängen, silver.
47067
Final bid250 SEK
Halskedjor, 3 st, gulddouble.
47065
Halskedjor, 3 st, gulddouble.
Final bid150 SEK
Fickurskedjor, 4 st, olika metaller.
47064
Final bid225 SEK
Supkalk, skål, bägare, silver, 1800/1900-tal.
47063
Final bid850 SEK
Bordslampa, metall, ställbar skärm.
47062
Final bid300 SEK
Hängskåp, trä, allmoge, påskrift A.P.S. 1910.
47059
Final bid100 SEK
Lövkorg, 1900-talets mitt.
47058
Lövkorg, 1900-talets mitt.
Final bid125 SEK
Kaffeskedar, 12 st, silver 830, modell "Oldemor", Norge.
47057
Final bid450 SEK
Krus m.m. 5 delar, glas/keramik, bl.a Gustavsberg.
47055
Final bid150 SEK
Bokmärken, ett parti.
47056
Bokmärken, ett parti.
Final bid850 SEK
Jordglob med lampa, Esselte Kartor, 1984.
47051
Final bid100 SEK
Åsa Melin, akvarell, signerad.
47050
Final bid750 SEK
Dokument, datering 1795, Skåne.
47049
Final bid550 SEK
Träskulptur, signerad KE.
47047
Träskulptur, signerad KE.
Final bid400 SEK
Skulptur, tax, brons.
47045
Skulptur, tax, brons.
Final bid450 SEK
Ostform och stånkor, 3 delar, trä, allmogestil, 1900-tal.
47044
Final bid100 SEK
Dörrknoppar, handtag m.m, ett parti, olika material, bl.a Elito.
47042
Final bid100 SEK
Rene Lalique, skål på fot glas, Frankrike, signerad.
47040
Final bid1,200 SEK
Lövfat, porslin, Musselmalet, riflet, Royal Copenhagen.
47041
Final bid175 SEK
Ljusstakar, "Skyddsänglar", förgylld mässing, Skultuna.
47039
Final bid650 SEK
Elsa Söderberg, "Tistel", 4 st glas, Hovmantorp Glasbruk.
47037
Final bid100 SEK
Pokalglas med spiral samt vas, 3 delar, glas, bl.a Johansfors Glasbruk.
47036
Final bid100 SEK
Figuriner, tomtar 13 st, porslin, efter Jenny Nyström, Kalmars Läns Museum.
47035
Final bid1,400 SEK