Figuriner och skål med lock, 5 delar, porslin, bl.a Royal Copenhagen.
44448
Final bid100 SEK
Tedde Rhodin, "Kanalmotiv Venedig", olja på pannå, signerad, daterad 73.
44447
Final bid100 SEK
Fåtölj, sammet/trä, 1900-tal.
44446
Fåtölj, sammet/trä, 1900-tal.
Final bid350 SEK
Gerhard Karlmark, originallitografi, signerad, daterad -64.
44444
Final bid100 SEK
Kerstin Lundberg-Stenman "Morgonbad", reproduktion, signerad.
44445
Final bid100 SEK
Burkar och tekanna, 5 delar, plåt/koppar, bl.a Leksand Smedjan.
44442
Final bid175 SEK
''Kunga-Vasen'', vas med insats, mässing, Ystad-Metall.
44434
Final bid300 SEK
Diverse danskt porslin, 14 delar, bl.a Royal Copenhagen och Bing & Gröndahl.
44439
Final bid175 SEK
Stig Lindberg, te- och kaffeservis, 10 delar, ugnssäkert gods, "Coq ", Gustavsberg.
44437
Final bid125 SEK
Lampett/stallfönster med spegelglas, metall.
44438
Final bid125 SEK
Kittel, 3-fotad, mässing.
44436
Kittel, 3-fotad, mässing.
Final bid200 SEK
Helena Thynell, skål på fot, glas, Flygsfors.
44435
Final bid125 SEK
Adventsljusstake, gulmetall, märkt ST 41.
44433
Final bid175 SEK
Spegel och nyckelskåp, trä, allmogestil, spegel märkt BM 1914.
44432
Final bid300 SEK
Hushållsföremål m.m, ett parti, bl.a koppar.
44430
Final bid350 SEK
Skål/ljushållare och skål, keramik, bl.a Upsala Ekeby.
44429
Final bid150 SEK
Fritz Kärfve, olja på pannå, signerad.
44428
Final bid400 SEK
Einar Emland, "På hemväg", olja på duk, signerad.
44427
Final bid100 SEK
Arne Jacobsen, stol med armstöd, böjträ/krom, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark.
44422
Final bid2,800 SEK
Hyllvagn på hjul, metall/trä.
44426
Hyllvagn på hjul, metall/trä.
Final bid350 SEK
Pall och tidningsställ, s.k stringmodell, metall/plast, 1900-talets andra hälft.
44425
Final bid250 SEK
Ljusstakar, ett par, silver 830, C.G Hallberg, 1956.
44423
Final bid225 SEK
Arne Jacobsen, stol, böjträ/krom, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark, 1900-talets andra hälft.
44420
Final bid650 SEK
Matta, ull, rölakan, Elsa Ekholm.
44421
Final bid2,700 SEK
Matta/vävnad, ull/ullvarp, Kelim.
44419
Final bid225 SEK
Täcke, ull, allmogestil, 1900-tal.
44418
Final bid125 SEK
Figurin, fågel, glas, Art Lasi, Finland.
43871
Final bid100 SEK
Armbandsur och delar, 3 st, Seiko/Festina/GHW.
44416
Final bid950 SEK
Köksassistent med tillbehör, Bosch.
44417
Final bid450 SEK
Spegel och vägglampetter, 3 delar, tenn.
44415
Final bid500 SEK
Röjsåg, bensin, TBC-250, Tanaka.
44412
Final bid800 SEK
Serveringsbrickor m.m, 8 delar, teak, bl. a. ÅRY, Nybro.
44414
Final bid300 SEK
"Ystad", plaketter, 3 st, brons, Metallindustri Ystad.
44413
Final bid175 SEK
Salladsbestick, 10 delar, bakelit/teak.
44411
Final bid250 SEK
Kompostkvarn, elektrisk, Bio-master, stiga.
44408
Final bid400 SEK
Taklampa, metall/glas, 1930/40-tal.
44406
Final bid125 SEK
Adventsljusstake, "Anders", Osram, elektrisk.
44407
Final bid150 SEK
Taklampa, metall/glas, funkis, 1930-tal.
44404
Final bid250 SEK
Fåtölj, rotting, 1900-tal.
44403
Fåtölj, rotting, 1900-tal.
Final bid300 SEK
Kaffe- och teservis m.m., 38 delar, stengods, England.
44402
Final bid125 SEK
Glas, 12 st, 3 olika modeller, nysilver, 1900-tal.
44401
Final bid100 SEK
Fåtölj, ull/bok, Nielsen Design, samtida.
44400
Final bid500 SEK
Taklampa, glas/mässing, art deco, 1930-tal.
44391
Final bid650 SEK
Oidentifierad konstnär, tryck, otydligt signerad, 2015.
44399
Final bid100 SEK
Ulrica Hydman Vallien, skål, glas, Kosta Boda.
44398
Final bid250 SEK
Whiskey- och cognacsglas, 6+6 st, Bohemia Crystal, Tjeckien.
44396
Final bid125 SEK
Jordglob, trä, Dr. Neuse's Globus, Svenska Bokhandelscentralen AB.
44395
Final bid400 SEK
Ljuskrona, Julius Theodor Kalmar (1884-1968), is/Muranoglas, Österrike, 1960/70-tal.
44393
Final bid2,700 SEK