Ljusstake, kaffeburk, 11 delar, olika material, bl.a Ystad Metall och Upsala-Ekeby.
44579
Final bid100 SEK
Figuriner, 6 st, keramik, bl.a ''Tornväktaren'', Krukmakaren Ystad.
44578
Final bid225 SEK
Borslampa, porslin, Le Dauphin.
44576
Final bid300 SEK
Figurin, örn, gips.
44575
Figurin, örn, gips.
Final bid100 SEK
Byrå, 4-lådor, teakfanér, 1960-tal.
44574
Final bid125 SEK
Bestickservis, 32 delar, rostfritt stål, ''Facette'', Folke Arström, Gense.
44573
Final bid200 SEK
Tandmodell, konstmassa.
44572
Tandmodell, konstmassa.
Final bid200 SEK
AC/luftkonditionering, Sandström.
44571
Final bid300 SEK
Edvin Ollers, vas, glas, Elme Glasbruk, 1900-tal.
44570
Final bid175 SEK
Vägglampa, uplight, glas/metall, art deco, 1930-tal.
44565
Final bid2,500 SEK
Spegellampetter, ett par, samt ljusstake, mässing, bl.a Gusum.
44569
Final bid100 SEK
Satsbord, 3 delar, ek, barockstil, 1900-tal.
44568
Final bid175 SEK
Monica Bratt, vas, glas, Reijmyre.
44561
Final bid850 SEK
Permissionsbajonett, rostfritt stål/läder, Erik Frost, Mora.
44567
Final bid950 SEK
Väggrelief, älgar, malm, Borsbo, 1989.
44566
Final bid100 SEK
Damejeanne, glas.
44560
Damejeanne, glas.
Final bid175 SEK
Skyltar, 2 st, "Tretorn Trälett Original", metall.
44557
Final bid300 SEK
Trädgårdsstol, metall/trä, "Ferie", Brio, 1900-tal.
44559
Final bid100 SEK
Nyckelskåp, koppar/teak, Ystad Metall, 1960-tal.
44556
Final bid250 SEK
"Iviken", bordslampa, glas, IKEA, 1990-tal.
44554
Final bid150 SEK
Vägglampa, glas/metall, märkt NAFA 484, Nybro, 1900-talets mitt.
44552
Final bid150 SEK
Ljuslyktor och vaser, 6 delar, glas, bl. a "Snöboll",  Ann Wärff, Kosta Boda.
44550
Final bid225 SEK
Spegel, teak/glas, 1960-tal.
44545
Spegel, teak/glas, 1960-tal.
Final bid200 SEK
Spegel, trä/glas, 1970/80-tal.
44546
Final bid100 SEK
Golvlampa, mässing/metall, EWÅ, Värnamo.
44544
Final bid150 SEK
Fotografi, The Rolling Stones, Mick Jagger/Keith Richards, Wembley stadium, 1982.
44543
Final bid500 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Sminkbord, teakfanér, 1950/60-tal.
44542
Final bid100 SEK
Bord, trä, 1900-tal.
44541
Bord, trä, 1900-tal.
Final bid125 SEK
Babysäng, trä/textil, Danmark.
44540
Final bid500 SEK
Klappstolar, 6 st, "Elit-Stolen", Hjortsberga Snickeri- & Möbelindustri.
44539
Final bid175 SEK
Picknickbord och hängmatta, trä/textil, 1900-tal.
44538
Final bid300 SEK
Ulrika Hydman Vallien, skål glas, Kosta Boda.
44494
Final bid200 SEK
Jordfräs, bensin, Stiga.
44410
Jordfräs, bensin, Stiga.
Final bid750 SEK
Tord Björklund, bokhylla, trä, IKEA, 1980-tal.
44536
Final bid200 SEK
Wallendorf, figuriner, 2 st, porslin.
44535
Final bid225 SEK
Öronlappsfåtölj, "Royal", textil, Bröderna Andersson, 1900-talets senare del.
44533
Final bid2,000 SEK
Ytterfoder, 5 st, porslin, "Empire", Gustavsberg.
44534
Final bid650 SEK
Krus, 5 st, stengods, bl.a Rörstrand.
44532
Final bid250 SEK
Anders Pehrson, Vägglampor, ett par, metall, ''Bumling'', Ateljé Lyktan, Åhus.
44527
Final bid1,100 SEK
Kanna och djupa tallrikar, 1+6 delar, flintgods, Gustavsberg, 1900-tal.
44531
Final bid100 SEK
Öronlappsfåtölj, textil, Swedish modern, 1940-tal.
44529
Final bid150 SEK
Bordslampa, mässing/trä, 1900-talets första hälft.
44528
Final bid100 SEK
Skålar och vas, 3 delar, glas, Orrefors/Flygsfors.
44525
Final bid125 SEK
Klaff/soffbord, trä, 1900-tal.
44523
Final bid700 SEK
Gert Nyström, bordslampa, glas.
44524
Final bid100 SEK
Slagbord, trä, samtida.
44517
Slagbord, trä, samtida.
Final bid500 SEK
Mortel med stöt, svart marmor.
44522
Final bid125 SEK
Skrivborsset, 5 delar, marmor.
44521
Final bid100 SEK