Uppläggningsfat och mattallrikar, 5 delar, porslin, Rörstrand.
44702
Final bid150 SEK
Parti textil.
44701
Parti textil.
Final bid150 SEK
Beslag, 4+14 st, mässing/metall.
44700
Final bid100 SEK
Parti textil.
44699
Parti textil.
Final bid100 SEK
Tändstickaskar och plåtburkar, ett parti, 1900-tal.
44698
Final bid150 SEK
Stelton, termoskanna, plast, design Erik Magnussen.
44697
Final bid300 SEK
Vas, grönt glas.
44695
Vas, grönt glas.
Final bid125 SEK
Slipmaskin, Tormek T-3.
44694
Slipmaskin, Tormek T-3.
Final bid950 SEK
Glasföremål, 4 delar, bl.a Bertil Vallien, Boda.
44693
Final bid250 SEK
Spelkonsol, Playstation 1, med tillbehör och ett spel.
44691
Final bid175 SEK
LED-TV, Grundig 22 VLE 4520 BM, med fjärrkontroll.
44692
Final bid225 SEK
Carl Malmsten, soffa, bemålat trä, "Visingsö", 1900-tal.
44690
Final bid1,100 SEK
Tändare 6 st, varav 3 st Ronson, metall.
44689
Final bid175 SEK
Gatupratare, metall, samtida.
44688
Gatupratare, metall, samtida.
Final bid150 SEK
Zippo, tändare, metall, med etui.
44686
Final bid125 SEK
Bokhylla, teakfanér, 1950/60-tal.
44684
Final bid250 SEK
Förstärkare, SRX 75 hifi professional.
44683
Final bid100 SEK
Klädhängare, metall/glas, 19/2000-tal.
44682
Final bid250 SEK
Parti sytillbehör m.m.
44681
Parti sytillbehör m.m.
Final bid200 SEK
Filter med tillbehör, 6 delar, obegagnat.
44680
Final bid175 SEK
Ljusstakar, ett par, malm.
44679
Ljusstakar, ett par, malm.
Final bid100 SEK
Teservis, 12 delar, stengods, "Noddebo", Knabstrup, Danmark.
44678
Final bid175 SEK
Satsbord, 3-delar, kakel/trä, handmålade, Tyskland, 1900-tal.
44676
Final bid125 SEK
Figurin, keramik, Thomas Hellström, Nittsjö, 1960-tal.
44673
Final bid600 SEK
Tågset och stapelclown, trä, Brio.
44674
Final bid175 SEK
Skohylla, 2-plan, stringmodell, metall, 1900-talets andra hälft.
44672
Final bid125 SEK
Mary Taylor Hällquist, olja på duk, signerad.
44670
Final bid100 SEK
Ljustakar, 4 st, malm/mässing.
44668
Final bid225 SEK
Mattallrikar, 7 st, porslin, "Viktoria", Rörstrand.
44667
Final bid700 SEK
Serveringsvagn, metall/glas, 1900-talets andra hälft.
44666
Final bid350 SEK
Parti kökstillbehör m.m.
44663
Parti kökstillbehör m.m.
Final bid450 SEK
Meissen, nipperask och askfat, porslin.
44665
Final bid225 SEK
Spegel,  bronserad ram/fasettslipat glas, samtida.
44664
Final bid100 SEK
Eric Smith, arrangemangslåda, glas.
43330
Final bid150 SEK
Spegel, ek/glas, G&T, Hovmantorp, 1900-talets andra hälft.
44661
Final bid100 SEK
Bordslampa/vägglampa, metall, EWÅ Värnamo.
44659
Final bid250 SEK
Tamburmajor, metall, 1900-talets andra hälft.
44658
Final bid100 SEK
Damfickur, silver/metall, med fickursställ, glas/trä, 1800/1900-tal.
44656
Final bid175 SEK
Skulptur, gjutmetall/trä, ''Emigranterna'', T. Klintås.
44657
Final bid100 SEK
Ehlén Johansson, serveringsvagn, metall/glas, "Strind", IKEA.
44654
Final bid200 SEK
Dalahäst, trä, Nils Olsson, Nusnäs, Mora.
44653
Final bid175 SEK
Louis Lindholm, 4 tavlor, olika tekniker, signerade.
44652
Final bid650 SEK
Vitrinskåp, trä/glas, 1900-tal.
44651
Final bid350 SEK
Figurin och skulptur, elefant och äpple, glas, Pukeberg och Studio Åhus.
44649
Final bid125 SEK
Byrå med stenskiva, 2-lådor, trä/sten/mässing, gustaviansk stil, 1900-tal.
44646
Final bid650 SEK
Paletter, 4 st, trä.
44645
Paletter, 4 st, trä.
Final bid450 SEK
Olja på pannå, 4 st, 3 st signerade Louis Lindholm, en signerad Iris L.
44647
Final bid2,000 SEK
Skulptur och bordslampa, glas, bl.a Bertil Vallien, Boda.
44644
Final bid100 SEK