Klyvsåg, Parkside.
44760
Klyvsåg, Parkside.
Final bid300 SEK
Bordslampor, ett par, metall/glas, IKEA.
44761
Final bid250 SEK
Snapsglas, 14 st, olika storlekar, 1800/1900-tal.
44759
Final bid125 SEK
Pelarborr, Rexon DP-200AS, med tillbehör.
44757
Final bid300 SEK
Frimärken, ett parti, FDC/stämplat/postfriskt, 1800-2000-tal,
44756
Final bid150 SEK
Kap/geringsåg, RT210KGT, Red Tools.
44755
Final bid450 SEK
Resegrammofon i koffert, Svenska Radioaktiebolag.
44754
Final bid125 SEK
Karaokeanläggning, 6 delar, bl. a Paradigm.
44752
Final bid200 SEK
Verktyg, 4 delar, bl. a. Black&Decker.
44753
Final bid350 SEK
Oljebrännare, Bentone B1, med tillbehör.
44751
Final bid2,600 SEK
Johan Johansson, olja på duk, signerad.
44750
Final bid100 SEK
Flagga, USA, textil.
44749
Flagga, USA, textil.
Final bid150 SEK
Matta, ull, rölakan.
44748
Matta, ull, rölakan.
Final bid600 SEK
Matta, rya, maskinvävd.
44745
Matta, rya, maskinvävd.
Final bid125 SEK
Sticksåg och slagborr, Bosch.
44742
Sticksåg och slagborr, Bosch.
Final bid225 SEK
Fotbollspel i originalkartong, Stiga.
44741
Final bid225 SEK
Limknektar, 3+1, metall, Hälleforsnäs.
44739
Final bid150 SEK
John Käll, väggrelief, glas, Elme.
44738
Final bid100 SEK
44737
Final bid125 SEK
Berit Ternell, kaffekoppar med fat, 4 st, porslin,  "Vega", Upsala Ekeby.
44736
Final bid150 SEK
Askfat med björn och ytterfoder, keramik, Ekeby.
44735
Final bid125 SEK
Handspegel, fasettslipat glas/sterlingsilver (925), Webster Company, Massachusetts, USA, 18/1900-tal.
44734
Final bid225 SEK
Carl Harry Stålhane, skål, stengods, Atelje Rörstrand.
44733
Final bid175 SEK
Bordslampa, glas och ljuslykta , "Svampen", Monika Backström.
44732
Final bid250 SEK
Gryta, Husqvarna, samt 2 flaskor, gjutjärn/glas.
44730
Final bid200 SEK
Piedestal, rotting/glas, 1900-talets andra hälft.
44731
Final bid150 SEK
Radio, Transita centrum, Nordmende, Tyskland, 1900-talets mitt.
44729
Final bid200 SEK
Yxa, flinta, ca äldre stenåldern (10000-4100 f.kr.)
44728
Final bid350 SEK
Stereoanläggning,  Xl-60, Sharp.
44727
Final bid150 SEK
Kaffeservis, 24 delar, porslin, "Blå Blomst", Royal Copenhagen.
44726
Final bid550 SEK
Piedestal, bronserat trä/sten, 1900-tal.
44725
Final bid200 SEK
Cykelås med kod, 12 st, obegagnade.
44723
Final bid225 SEK
Elektrisk bordsmangel, "Populär", Husquarna.
44722
Final bid250 SEK
Tamburmajor, trä, 1900-tal.
44720
Tamburmajor, trä, 1900-tal.
Final bid350 SEK
Spegel med konsolbord, sten/bronserat trä/fasettslipat glas, 1900-talets andra hälft.
44718
Final bid225 SEK
Leksaksbil och gunghäst, trä, bl. a. Brio, 1900-tal.
44719
Final bid225 SEK
Takkrona, 7-ljuskällor och 6 levande, glasprismor/mässing, 1900-tal.
44717
Final bid550 SEK
Ytterfoder, "Bladrelief", och 3 st toalettstolar, porslin, bl. a Gustavsberg.
44716
Final bid125 SEK
Skål med blomhållare och klotvas, art deco, Fajans Gefle/Upsala Ekeby.
44715
Final bid100 SEK
Taklampa, 3-ljuskällor, glas/mässing, troligen Orrefors, 1900-talets första hälft.
44714
Final bid650 SEK
Spegel, gustaviansk stil, glas/förgyllt trä, 1900-tal.
44712
Final bid1,500 SEK
Golvlampa, 2-ljuskällor, metall, Elidus, 1970/80-tal.
44713
Final bid100 SEK
Svanhalsfåtöljer, ett par, ek/textil, Karl Johan-stil, 1900-tal.
44711
Final bid300 SEK
Soffbord, teak/mässing, gustaviansk stil, Oscar Edv. Ekelund snickeri, 1900-talets mitt.
44710
Final bid100 SEK
Myntset och pengaskrin, silver 400/metall, 1956.
44705
Final bid250 SEK
Dubbel kokplatta, Elis & Elsa.
44708
Final bid100 SEK
Förstärkare, Marshall,  MG series15CDR.
44706
Final bid400 SEK
Gunnar Kanevad, ljusstakar och pusselskulpturer, trä.
44703
Final bid100 SEK