46218
Arne Wahl Iversen, hallbyrå, teakfaner, "Varié", IKEA, 1960-tal.
Final bid300 SEK
46217
Figuriner, 4 st, porslin, isbjörnar, Lladro, Spanien.
Final bid300 SEK
45521
Kaj E. Jönsson, träskulpturer, 2 st, signerade KEJ.
Final bid1,700 SEK
46215
Göran Wärff, ljuslyktor, 3 st, glas, ''Sunflower'', Kosta.
Final bid175 SEK
46214
Glöggskål och muggar, 13 delar, porslin, "Lingon", Jackie Lynd, Rörstrand.
Final bid400 SEK
46213
Väggbonad, "Ystad", textil/träram.
Final bid175 SEK
46212
Lådor och askar, 12 delar, papp, Firma Svenskt Tenn Stockholm.
Final bid125 SEK
46211
Final bid175 SEK
46210
Jonas Weikel, akryl och sand på duk, signerad a tergo, daterad -17.
Final bid850 SEK
46208
Servis, 41 delar, porslin, "Wallis", Goebel, 1970-tal.
Final bid650 SEK
46207
Bestickservis, 69 delar, nysilver, ''Gammal Fransk''.
Final bid300 SEK
46205
Klädhängare, trä.
Final bid125 SEK
46204
Cd-ställ, 2 st, metall.
Final bid100 SEK
46203
Skomakartillbehör, m.m, 20 delar, trä.
Final bid100 SEK
46202
Fältstaffli, trä, Beckers.
Final bid150 SEK
46200
Böcker om Ystad, 30 st.
Final bid1,300 SEK
46201
Fåtölj, Ägget-modell, ställbar, skinn/metall, samtida.
Final bid4,200 SEK
Est3,000 SEK
46199
Fåtölj, trä/skinn, 1960/70-tal.
Final bid100 SEK
46197
Figuriner, 3 st, porslin, Wallendorf.
Final bid250 SEK
46198
Märkmaskin, Brother P-Touch 1250.
Final bid250 SEK
46196
Final bid100 SEK
46195
Bestickdelar i silver, 8 delar, stämplade, 135 gr.
Final bid650 SEK
46194
Skyltar, 5 st, emaljerad metall.
Final bid175 SEK
46192
Figuriner, 5 st, porslin, M. J. Hummel, Goebel, Tyskland.
Final bid225 SEK
46193
Vevgrammofon, 1900-tal.
Final bid100 SEK
46191
Figurin, porslin, albatross, Karl Ens porslinsfabrik, Tyskland.
Final bid2,100 SEK
46179
Armbandsur, Oliver Lion.
Final bid1,700 SEK
46189
Carin Baekmarck, "Pilar vid märgelgraven", litografi nr 10/180, signerad.
Final bid150 SEK
46187
Final bid225 SEK
46188
Gungstolar, ett par, järn.
Final bid1,200 SEK
46186
Jordi Arkö, litografi nr 156/300, signerad, daterad 83.
Final bid100 SEK
46185
Jordglob med belysning, Räths Fysisk-Politiska Jordglob.
Final bid350 SEK
46184
Sören Brynielsson, litografi nr 166/250, signerad, daterad 1982.
Final bid100 SEK
46183
Vas, porslin, Royal Copenhagen.
Final bid200 SEK
46182
Lennart Rosensohn, Man vid symaskin, etsning nr 37/75, signerad.
Final bid100 SEK
46181
Max Gregor Carlsson, litografi nr 241/300, signerad, daterad 74.
Final bid100 SEK
46180
Mortel med stöt, kolmårdsmarmor.
Final bid225 SEK
46177
Armbandsur, Seiko.
Final bid250 SEK
46174
Oidentifierad konstnär, teckningar, 2 st, signerade -1911.
Final bid350 SEK
46178
Ove Olson, litografi nr 36/250, signerad, daterad -72.
Final bid175 SEK
46176
Arne Ljung, "H55", litografier, 6 st, numrerade 152/200, signerade.
Final bid650 SEK
46175
Ring, silver 830.
Final bid350 SEK
46172
Armbandsur, 2 st, Emporio Armani och Diesel.
Final bid750 SEK
46173
Högtalare, ett par, Bang & Olufsen, Beovox 2400.
Final bid225 SEK
46170
Vas, porslin, Kina, 1900-tal.
Final bid10,500 SEK
46171
Skivspelare, Thorens TD115.
Final bid550 SEK
46169
CD-spekare och kasettdäck, Nakamichi.
Final bid800 SEK
46168
Klädhängare med 4 krokar, trä, "Halifax", Novasolo.
Final bid100 SEK