Categories

Closed
Stol, trä/rotting/krom, Bauhaus-modell, Italien.
46326
Stol, trä/rotting/krom, Bauhaus-modell, Italien.
Final bid500 SEK
Closed
Hatthylla, mässing/teak, "SM-hyllan", Skoglunds metallgjuteri, Anderstorp.
46325
Hatthylla, mässing/teak, "SM-hyllan", Skoglunds metallgjuteri, Anderstorp.
Final bid600 SEK
Closed
Fladdermusfåtölj, 1900/2000-tal, metall/konstmaterial.
46323
Fladdermusfåtölj, 1900/2000-tal, metall/konstmaterial.
Final bid125 SEK
Closed
Edvin Axelsson, olja på duk, signerad.
46322
Edvin Axelsson, olja på duk, signerad.
Final bid100 SEK
Closed
Kaffeservis, 12 delar, porslin, Krautheim Selb Bavaria, Tyskland.
46320
Kaffeservis, 12 delar, porslin, Krautheim Selb Bavaria, Tyskland.
Final bid100 SEK
Closed
Byggradio, DeWalt.
46319
Byggradio, DeWalt.
Final bid400 SEK
Closed
Ulrica Hydman Vallien, tryck, 2 st.
46318
Ulrica Hydman Vallien, tryck, 2 st.
Final bid175 SEK
Closed
Jussi Taipaleenmäki, litografi nr 190/190, signerad.
46317
Jussi Taipaleenmäki, litografi nr 190/190, signerad.
Final bid225 SEK
Closed
Jussi Taipaleenmäki, "Stenbrottstrand", litografi nr 128/210, signerad.
46316
Jussi Taipaleenmäki, "Stenbrottstrand", litografi nr 128/210, signerad.
Final bid200 SEK
Closed
Axel Olsson, litografi nr 189/260, signerad
46315
Axel Olsson, litografi nr 189/260, signerad
Final bid100 SEK
Closed
Nils Zetterberg, litografi nr 191/360, signerad, daterad 1979.
46313
Nils Zetterberg, litografi nr 191/360, signerad, daterad 1979.
Final bid175 SEK
Closed
Carl-Otto Hulthén, litografi, signerad i trycket samt signerad och numrerad 15/25.
46312
Carl-Otto Hulthén, litografi, signerad i trycket samt signerad och numrerad 15/25.
Final bid125 SEK
Closed
Mockajacka, Strl.36, Jofama.
46311
Mockajacka, Strl.36, Jofama.
Final bid175 SEK
Closed
Fårskinnsrock, Strl.50, Heidens , Danmark.
46310
Fårskinnsrock, Strl.50, Heidens , Danmark.
Final bid300 SEK
Closed
Jules Schyl, olja på pannå, signerad a tergo, daterad juni 1957.
46309
Jules Schyl, olja på pannå, signerad a tergo, daterad juni 1957.
Final bid2,900 SEK
Est2,500 SEK
Closed
Vinylskivor i plastback, 65 delar.
46308
Vinylskivor i plastback, 65 delar.
Final bid225 SEK
Closed
Matta, ull, Original Kasthall.
46304
Matta, ull, Original Kasthall.
Final bid500 SEK
Closed
Matta, orientalisk.
46306
Matta, orientalisk.
Final bid900 SEK
Closed
Matta, Kina, ull.
46307
Matta, Kina, ull.
Final bid125 SEK
Closed
Parti lakan och spetsar m.m., 1900-tal.
46302
Parti lakan och spetsar m.m., 1900-tal.
Final bid200 SEK
Closed
Rävskinn, 3 delar.
46303
Rävskinn, 3 delar.
Final bid175 SEK
Closed
Parti remmar till åkgräsklippare, obegagnade.
46301
Parti remmar till åkgräsklippare, obegagnade.
Final bid225 SEK
Closed
Matta, Persien, Kordi, ull, IKEA.
46298
Matta, Persien, Kordi, ull, IKEA.
Final bid800 SEK
Closed
Kuddar m.m., 4 delar, Mulberry och J.Pansa.
46297
Kuddar m.m., 4 delar, Mulberry och J.Pansa.
Final bid350 SEK
Closed
Parti textil, 1900-tal.
46296
Parti textil, 1900-tal.
Final bid150 SEK
Closed
Matta, Kina, ull, Nessims.
46295
Matta, Kina, ull, Nessims.
Final bid400 SEK
Closed
Matta, koskinn.
46294
Matta, koskinn.
Final bid500 SEK
Closed
Resegrammofon, "his masters voice" och ett parti stenkakor.
46293
Resegrammofon, "his masters voice" och ett parti stenkakor.
Final bid225 SEK
Closed
Luftvärmepump, med tillbehör, Mitsubishi.
46291
Luftvärmepump, med tillbehör, Mitsubishi.
Final bid1,600 SEK
Closed
Servisdelar, 20 delar, flintgods, "Tärna" och tre delar "Grön Anna", Göteborgs Porslinsfabrik.
46292
Servisdelar, 20 delar, flintgods, "Tärna" och tre delar "Grön Anna", Göteborgs Porslinsfabrik.
Final bid150 SEK
Closed
Luftvärmepump, med tillbehör, Mitsubishi.
46289
Luftvärmepump, med tillbehör, Mitsubishi.
Final bid700 SEK
Closed
Parti julpynt m.m.
46290
Parti julpynt m.m.
Final bid100 SEK
Closed
Espressoservis, 12 delar, glas, Bormioli, Vitrosax Italien.
46287
Espressoservis, 12 delar, glas, Bormioli, Vitrosax Italien.
Final bid175 SEK
Closed
Toalettbord, 3 lådor, spegel med vippfunktion,  mahogny, intarsia,1900-tal.
46286
Toalettbord, 3 lådor, spegel med vippfunktion, mahogny, intarsia,1900-tal.
Final bid900 SEK
Closed
Bordslampor, ett par, trä/metall, Cottex.
46285
Bordslampor, ett par, trä/metall, Cottex.
Final bid125 SEK
Closed
Mangelkorg och korg.
46284
Mangelkorg och korg.
Final bid150 SEK
Closed
Takfotogenlampa, elektrifierad, majolika, 6-armad, 1900-tal.
46283
Takfotogenlampa, elektrifierad, majolika, 6-armad, 1900-tal.
Final bid350 SEK
Closed
Emaljskylt, "obehöriga ega ej tillträde".
46282
Emaljskylt, "obehöriga ega ej tillträde".
Final bid400 SEK
Closed
Alvar Alto, vas, glas, ''Savoy'', Iittala, Finland.
46281
Alvar Alto, vas, glas, ''Savoy'', Iittala, Finland.
Final bid400 SEK
Closed
Musselmalet, smörkupa, porslin, halvblond nr 501, Royal Copenhagen.
46280
Musselmalet, smörkupa, porslin, halvblond nr 501, Royal Copenhagen.
Final bid1,200 SEK
Closed
Barometer, fransk, 1900-talets första hälft.
46279
Barometer, fransk, 1900-talets första hälft.
Final bid450 SEK
Closed
Cykel, 28", 8-växlad, Crescent, Street stc concept.
46278
Cykel, 28", 8-växlad, Crescent, Street stc concept.
Final bid750 SEK
Closed
Musselmalet, sockerskål och gräddkanna, porslin, halvblond, Royal Copenhagen.
46277
Musselmalet, sockerskål och gräddkanna, porslin, halvblond, Royal Copenhagen.
Final bid600 SEK
Closed
Musselmalet, ströare, 2 st, porslin, halvblond, Royal Copenhagen
46276
Musselmalet, ströare, 2 st, porslin, halvblond, Royal Copenhagen
Final bid450 SEK
Closed
Musselmalet, fat och gräddkanna, 5 delar, porslin, helblond, Royal Copenhagen.
46275
Musselmalet, fat och gräddkanna, 5 delar, porslin, helblond, Royal Copenhagen.
Final bid2,200 SEK
Closed
Arbetsbänk, 8 lådor, trä.
46274
Arbetsbänk, 8 lådor, trä.
Final bid250 SEK
Closed
Per Sundstedt, taklampa, metall/plast, ''Mars'', Atelje Lyktan, Åhus.
46269
Per Sundstedt, taklampa, metall/plast, ''Mars'', Atelje Lyktan, Åhus.
Final bid550 SEK
Closed
Schumann Arzberg, bestickservis, 27 delar, porslin/rostfritt stål, julmotiv, Christineholm Fyrklövern.
46273
Schumann Arzberg, bestickservis, 27 delar, porslin/rostfritt stål, julmotiv, Christineholm Fyrklövern.
Final bid500 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.