Anders Pehrson, taklampa, plast, "Knubblingen", Ateljé Lyktan.
45196
Final bid350 SEK
Skålar, 2 st, keramik, Ingrid Atterbom, Upsala-Ekeby och Michael Andersen, Bornholm.
45194
Final bid150 SEK
Sven Wejsfelt, skål, stengods, harpälsglasyr, Gustavsberg Studio, signerad.
45193
Final bid100 SEK
Mari Simmulson, "Blå band", vas, stengods, Model 9067M, Upsala-Ekeby.
45191
Final bid100 SEK
Bertil Vallien, vas, glas, Boda.
45190
Final bid200 SEK
Vicke Lindstrand, glas, vas, Kosta Boda.
45189
Final bid350 SEK
Kjell Engman, björn, glas, Kosta Boda, signerad.
45188
Final bid450 SEK
Trappkärra, metall/plasthjul.
45187
Trappkärra, metall/plasthjul.
Final bid225 SEK
Anna-Lisa Thomson, klyftvas, glaserad keramik, Upsala-Ekeby.
45186
Final bid550 SEK
Per Olof Ström, vas, glas, Alsterfors Glasbruk.
45184
Final bid600 SEK
Golvlampa, 3-ljuskällor, mässing, SM-16, 1900-tal.
45185
Final bid100 SEK
Korgar, ett parti, trä, 1900-tal.
45183
Final bid125 SEK
Bestickservis, 126 delar, nysilver, ''Versailles'', Claude Peter, GAB Gense, Eskilstuna.
45179
Final bid3,000 SEK
Bestickservis, 37 delar, rostfritt stål, ''Opus'', Tias Eckhoff, Lundtofte, Danmark, 1960-tal.
45182
Final bid1,000 SEK
Kaffeskedar, 12 st, silver 830, GAB, 1976.
45181
Final bid900 SEK
Moccaskedar, 7 st, silver 830, GAB, 1969.
45180
Final bid450 SEK
Pokaler och skedar, ett parti, silver 830, 1900-tal.
45178
Final bid900 SEK
Punschkoppar, 6 st, silver 830, 1950/60-tal.
45177
Final bid600 SEK
Juldekorationer, tomtar m.m, ett parti, olika material.
45176
Final bid225 SEK
Skålar, 15 delar, glas, ''Fuga'', Orrefors.
45175
Final bid350 SEK
Bordslampa och vägglampa, mässing/glas, bl.a Börne Augustsson.
45174
Final bid100 SEK
Bordslampa, mässing, Belid.
45173
Bordslampa, mässing, Belid.
Final bid100 SEK
Karaff och glas, 5 delar, glas.
45172
Final bid100 SEK
Köksknivar och kökssaxar, 8 delar, bl.a Royalty Line.
45171
Final bid175 SEK
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Kalle'', Gustanvsberg.
45168
Final bid1,400 SEK
Vinglas, 5 st, glas.
45170
Vinglas, 5 st, glas.
Final bid150 SEK
Lisa Larson, vaser, 2 st, stengods, ur serien ''Thalia'', Gustavsberg.
45169
Final bid150 SEK
Lisa Larson, figurin, stengods, katt ur serien ''Lilla Zoo'', Gustavsberg.
45167
Final bid550 SEK
Bertil Vallien, kandelaber, smide/glas, ''Livets träd''.
45131
Final bid550 SEK
Juicepressar, 2 st, metall, samtida.
45166
Final bid200 SEK
Karl Laine, ring, silver 925, "Spiderweb", Åbo, 1970-tal.
45165
Final bid300 SEK
Smycken, ett parti, silver, 1900-tal.
45164
Final bid650 SEK
Förtjänstmedalj, silver 925, Röda Korset.
45162
Final bid300 SEK
Lena Bergström, "Carat", vaser, 3 st, glas, Orrefors.
45160
Final bid225 SEK
Hatthylla, teak/metall, 4 krokar, 1970-tal.
45158
Final bid100 SEK
Anders Pehrson, golvlampa, metall, "Bumling", Atelje Lyktan.
45157
Final bid1,300 SEK
Per Sundstedt, golvlampa, metall, "Mars", Atelje Lyktan.
45156
Final bid300 SEK
Gunvor Olin-Grönqvist, skärbräda, porslin, Arabia.
45155
Final bid150 SEK
45154
Final bid300 SEK
Stig Lindberg, hänkelvas, benporslin, modell 300, Gustavsberg, 1900-talets mitt.
45153
Final bid250 SEK
Golvlampa, metall, Boréns, 1900-talets senare del.
45152
Final bid100 SEK
Carl-Harry Stålhane, fat, stengods, Rörstrand.
45150
Final bid100 SEK
Hyonsun Rhee, vas, keramik, "Hana", Upsala Ekeby.
45147
Final bid200 SEK
Lisa Larson, vas, stengods, ur serien "Thalia", Gustavsberg.
45149
Final bid650 SEK
Skivspelare, Sonab 85 S.
45146
Skivspelare, Sonab 85 S.
Final bid900 SEK
Symmaskin, Yamata FY920, Family.
45145
Final bid300 SEK
Adventsljusstakar, ett par, trä.
45143
Final bid500 SEK
Adventsljusstakar, 7 st, trä.
45144
Adventsljusstakar, 7 st, trä.
Final bid125 SEK