Fat, majolika, Rörstrand, sent 1800-tal.
45357
Final bid450 SEK
Tyger, 5 st, Maija Isola, ''Ataman'' och ''Unikko'', Marimekko, Finland.
45356
Final bid300 SEK
Ljusstakar, 2 st, smide.
45353
Ljusstakar, 2 st, smide.
Final bid200 SEK
Eau de toilette, "Y Live", Yves Saint Laurent, herr, spray, 60 ml.
45354
Final bid450 SEK
Bestickservisdelar, 18 st, nysilver.
45355
Final bid100 SEK
Precimax, armbandsur, metall, 17 jewels, Incabloc, Schweiz.
45352
Final bid125 SEK
Stickgarn och stickor, ett parti.
45351
Final bid225 SEK
Åke Fribyter, fåtöljer med fotpall, skinn/bok, "Kroken", Nelo Knislinge, 1970-tal.
45349
Final bid150 SEK
Dessertskålar, glas, 5 st, Åfors.
45348
Final bid150 SEK
Banjo, Levin.
45347
Banjo, Levin.
Final bid450 SEK
Tidningar, 9 st,1934-1986.
45346
Tidningar, 9 st,1934-1986.
Final bid100 SEK
Max Walter Svanberg, "Den goda bringerskan med hud av porslin", reproduktion.
45343
Final bid350 SEK
Oidentifierad konstnär, "Flyttfåglarna", etsning, ET, otydligt signerad, daterad -80.
45345
Final bid225 SEK
Gösta Werner, litografi nr 42/50, signerad.
45344
Final bid400 SEK
Gösta Werner, litografi nr 19/60, signerad.
45341
Final bid150 SEK
Lars Norrman, litografi nr 199/310, signerad.
45340
Final bid175 SEK
Gösta Werner, litografi nr 18/60, signerad.
45339
Final bid200 SEK
Affisch, Woman in a Chemise, efter André Derain.
45338
Final bid150 SEK
Gösta Werner, litografi nr 15/60, signerad.
45337
Final bid300 SEK
Affisch, segelbåtens dag 1990, efter Dan Nygårds.
45336
Final bid100 SEK
Affisch, segelbåtens dag 1986, efter Franco Costa.
45334
Final bid850 SEK
Gösta Werner, litografi nr 34/50, signerad.
45335
Final bid200 SEK
Brickor, underlägg, m.m, ett parti.
45333
Final bid125 SEK
Gösta Werner, litografi nr 36/50, signerad.
45332
Final bid300 SEK
Bandula Fernando, Batik på bomullstyg, kvinna med fågel, signerad.
45331
Final bid100 SEK
Wilhelm Kåge, rotogravyr, nr 27/100, signerad KÅGE, daterad 54.
45330
Final bid150 SEK
Verktygslåda med verktyg, ett parti, bl.a BAHCO.
45329
Final bid200 SEK
Gustav Klimt, nr 18, tryck, Galerie Welz, Salzburg.
45328
Final bid300 SEK
Mynt, ett parti, silver 400, Sverige, 18/1900-tal.
45324
Final bid1,000 SEK
Gunvor Olin-Grönqvist, muggar, 7 st, stengods, ''Kosmos'', Arabia, Finland.
45323
Final bid350 SEK
Bordslampa, gulmetall/glas, ställbar skärm, typ 1340, Sjömarkens Armatur.
45322
Final bid125 SEK
Mynt, ett parti, hela världen, 1900-tal.
45321
Final bid175 SEK
Golvlampor, ett par, s.k jupitermodell, samtida.
43319
Final bid650 SEK
Sängkläder, ett parti.
45319
Sängkläder, ett parti.
Final bid150 SEK
Belca, armbandsur, dam, 18K guld, 15 rubis.
45316
Final bid850 SEK
Figurin, porslin, Arnold Wiigs Fabrikker, Norge.
45315
Final bid100 SEK
Vinglas och starkvinsglas, 6+6 st, rökfärgade, Kosta.
45314
Final bid250 SEK
Arbetsplattform, fällbar, aluminium,
45313
Final bid450 SEK
Stegpall, metall, GS, 2000-tal.
45312
Final bid125 SEK
Fällbar stegpall, aluminium, samtida.
45311
Final bid100 SEK
Stegpall, trä/metall, 1900-tal.
45310
Final bid175 SEK
Keramik/porslin, 6 delar, bl.a Rörstrand och Arabia.
45309
Final bid250 SEK
Kaffe/moccaskedar, 8+3, silver 830, GAB, 1960/70-tal.
45308
Final bid800 SEK
Leksaksmotorcykel, litograferad plåt, MS 702, Kina, 1900-tal.
45307
Final bid100 SEK
Figurin, hund, porslin, Italien.
45306
Final bid100 SEK
Traktörpanna, koppar, Gense.
45305
Traktörpanna, koppar, Gense.
Final bid400 SEK
Mont Blanc, reservoarpenna, med etui.
45304
Final bid300 SEK
Karmstol, krom/trä, Bauhausstil.
45303
Final bid175 SEK