Bertil Vallien, vas, glas, Boda.
45190
Final bid300 SEK
Vicke Lindstrand, glas, vas, Kosta Boda.
45189
Final bid400 SEK
Anna-Lisa Thomson, hänkelvas, keramik, Upsala Ekeby.
45730
Final bid400 SEK
Bordslampa och vägglampa, mässing/glas, bl.a Börne Augustsson.
45174
Final bid225 SEK
Ljusstakar m.m., 9 delar, mässing och malm, bl.a. Skultuna.
45755
Final bid175 SEK
Certina, damarmbandsur, 18K guld samt länk 18K guld.
46702
Final bid6,800 SEK
Est5,000 SEK
Figuriner, elefanter, 3 st, porslin, Royal Dux, 1900-tal.
46700
Final bid100 SEK
Anne Nilsson, vas, glas, IKEA.
45646
Final bid250 SEK
Skulpturer, elefanter, 2 st, brons/mässing.
46699
Final bid225 SEK
45504
Final bid600 SEK
Skulptur, häst, brons.
46698
Skulptur, häst, brons.
Final bid450 SEK
Ulrica Hydman Vallien, pokaler och ölglas, 4 delar, Kosta Boda.
46697
Final bid1,400 SEK
Ulrica Hydman Vallien, vas, glas, Boda, signerad.
45301
Final bid125 SEK
Skålar och ljuslytkor, 5 delar, glas, Kosta Boda, bl.a Göran Wärff, ''Solros''.
45264
Final bid200 SEK
Ulrica Hydman Vallien, glas, 4 delar, Kosta Boda.
46692
Final bid650 SEK
Erika Höglund, glasskulptur, signerad, etikettmärkt Mats Jonasson, Målerås.
46691
Final bid350 SEK
Bertil Vallien, "Satellite", pokaler, 2 st, glas, Kosta Boda, signerade.
46690
Final bid400 SEK
Stolar omgjorda till bord, ett par, trä/glas, samtida.
46689
Final bid125 SEK
Dammsugare, HEPA-filter, 1800W, Electrolux Z3371, Ultra Silencer.
46688
Final bid1,000 SEK
Stolsunderreden till Eames-stolar, 2 st, lättmetall.
46686
Final bid250 SEK
Dammsugare, 1600W, Miele S2111
46687
Final bid900 SEK
Bord, teak.
46685
Bord, teak.
Final bid150 SEK
Matta, handknuten, orientalisk.
46684
Final bid100 SEK
Ingegerd Silow, matta, röllakan, signerad.
46683
Final bid2,100 SEK
Tralltvätt samt turbomunstycke, Kärcher.
46682
Final bid550 SEK
Skrivbord, bemålat trä.
46681
Skrivbord, bemålat trä.
Final bid1,000 SEK
Brickbord, trä.
46680
Brickbord, trä.
Final bid150 SEK
Sideboard, teak, delvis bemålad, två lådor.
46677
Final bid650 SEK
Sängbord, ett par, bambu/rotting/trä, "Miranda", DUX, 1970/80.tal.
46679
Final bid550 SEK
Karmstolar, ett par rotting.
46678
Karmstolar, ett par rotting.
Final bid700 SEK
Skåp, trä, allmoge, 1831.
46675
Skåp, trä, allmoge, 1831.
Final bid1,400 SEK
Satsbord, 3 delar, glas/mässing, Louis XVI-stil, 1900-tal
46673
Final bid700 SEK
Löpband, Attract INDOOR WALKING, hopfällbar.
46674
Final bid100 SEK
Trädgårdsstolar, 3 st, metall/trä, samtida.
46672
Final bid700 SEK
Maj Ström, olja på duk, signerad
46666
Final bid2,700 SEK
Golvlampa, patinerad metall, 1900-tal.
46671
Final bid500 SEK
Trappstege, lättmetall, hopfällbar.
46670
Final bid150 SEK
Tidningsställ, bambu/glas.
46668
Tidningsställ, bambu/glas.
Final bid200 SEK
Spegel, träram, American Drew Inc, USA.
46669
Final bid150 SEK
Piedestal, bronserar trä/sten.
46667
Final bid150 SEK
Ann Margret Malmqvist, "På väg mot våren", originaletsning akvatint nr 10/15, signerad, daterad -79.
46665
Final bid100 SEK
Oidentfierad konstnär, "Den nyfikne trumpetaren", olja på duk, signerad L. Håkansson, daterad 1/4 1881.
46664
Final bid100 SEK
Tomas Holst, olja på duk, signerad.
46663
Final bid100 SEK
Glasservisdelar, 29 st, Kekkerit, Iittala, Finland.
46662
Final bid650 SEK
Typlåda, trä, 1900-talets första hälft.
46660
Final bid225 SEK
Chateau, vinglas, 10 st, Kosta Boda.
46661
Final bid1,000 SEK
Balansvåg med vikter m.m., 7 delar.
46659
Final bid225 SEK
Leksaker i plåt, 14 delar, 1900-tal.
46658
Final bid225 SEK