45190
Bertil Vallien, vas, glas, Boda.
Final bid300 SEK
45189
Vicke Lindstrand, glas, vas, Kosta Boda.
Final bid400 SEK
45730
Anna-Lisa Thomson, hänkelvas, keramik, Upsala Ekeby.
Final bid400 SEK
45174
Bordslampa och vägglampa, mässing/glas, bl.a Börne Augustsson.
Final bid225 SEK
45755
Ljusstakar m.m., 9 delar, mässing och malm, bl.a. Skultuna.
Final bid175 SEK
46702
Certina, damarmbandsur, 18K guld samt länk 18K guld.
Final bid6,800 SEK
Est5,000 SEK
46700
Figuriner, elefanter, 3 st, porslin, Royal Dux, 1900-tal.
Final bid100 SEK
45646
Anne Nilsson, vas, glas, IKEA.
Final bid250 SEK
46699
Skulpturer, elefanter, 2 st, brons/mässing.
Final bid225 SEK
45504
Final bid600 SEK
46698
Skulptur, häst, brons.
Final bid450 SEK
46697
Ulrica Hydman Vallien, pokaler och ölglas, 4 delar, Kosta Boda.
Final bid1,400 SEK
45301
Ulrica Hydman Vallien, vas, glas, Boda, signerad.
Final bid125 SEK
45264
Skålar och ljuslytkor, 5 delar, glas, Kosta Boda, bl.a Göran Wärff, ''Solros''.
Final bid200 SEK
46692
Ulrica Hydman Vallien, glas, 4 delar, Kosta Boda.
Final bid650 SEK
46691
Erika Höglund, glasskulptur, signerad, etikettmärkt Mats Jonasson, Målerås.
Final bid350 SEK
46690
Bertil Vallien, "Satellite", pokaler, 2 st, glas, Kosta Boda, signerade.
Final bid400 SEK
46689
Stolar omgjorda till bord, ett par, trä/glas, samtida.
Final bid125 SEK
46688
Dammsugare, HEPA-filter, 1800W, Electrolux Z3371, Ultra Silencer.
Final bid1,000 SEK
46686
Stolsunderreden till Eames-stolar, 2 st, lättmetall.
Final bid250 SEK
46687
Dammsugare, 1600W, Miele S2111
Final bid900 SEK
46685
Bord, teak.
Final bid150 SEK
46684
Matta, handknuten, orientalisk.
Final bid100 SEK
46683
Ingegerd Silow, matta, röllakan, signerad.
Final bid2,100 SEK
46682
Tralltvätt samt turbomunstycke, Kärcher.
Final bid550 SEK
46681
Skrivbord, bemålat trä.
Final bid1,000 SEK
46680
Brickbord, trä.
Final bid150 SEK
46677
Sideboard, teak, delvis bemålad, två lådor.
Final bid650 SEK
46679
Sängbord, ett par, bambu/rotting/trä, "Miranda", DUX, 1970/80.tal.
Final bid550 SEK
46678
Karmstolar, ett par rotting.
Final bid700 SEK
46675
Skåp, trä, allmoge, 1831.
Final bid1,400 SEK
46673
Satsbord, 3 delar, glas/mässing, Louis XVI-stil, 1900-tal
Final bid700 SEK
46674
Löpband, Attract INDOOR WALKING, hopfällbar.
Final bid100 SEK
46672
Trädgårdsstolar, 3 st, metall/trä, samtida.
Final bid700 SEK
46666
Maj Ström, olja på duk, signerad
Final bid2,700 SEK
46671
Golvlampa, patinerad metall, 1900-tal.
Final bid500 SEK
46670
Trappstege, lättmetall, hopfällbar.
Final bid150 SEK
46668
Tidningsställ, bambu/glas.
Final bid200 SEK
46669
Spegel, träram, American Drew Inc, USA.
Final bid150 SEK
46667
Piedestal, bronserar trä/sten.
Final bid150 SEK
46665
Ann Margret Malmqvist, "På väg mot våren", originaletsning akvatint nr 10/15, signerad, daterad -79.
Final bid100 SEK
46664
Oidentfierad konstnär, "Den nyfikne trumpetaren", olja på duk, signerad L. Håkansson, daterad 1/4 1881.
Final bid100 SEK
46663
Tomas Holst, olja på duk, signerad.
Final bid100 SEK
46662
Glasservisdelar, 29 st, Kekkerit, Iittala, Finland.
Final bid650 SEK
46660
Typlåda, trä, 1900-talets första hälft.
Final bid225 SEK
46661
Chateau, vinglas, 10 st, Kosta Boda.
Final bid1,000 SEK
46659
Balansvåg med vikter m.m., 7 delar.
Final bid225 SEK
46658
Leksaker i plåt, 14 delar, 1900-tal.
Final bid225 SEK