Kaffeservis, 27 delar, porslin, "Sylvia", Rörstrand.
45288
Final bid400 SEK
Wilhelm Kåge, rotogravyr, nr 27/100, signerad KÅGE, daterad 54.
45330
Final bid100 SEK
Onkyo, stereo, kassett/radio/förstärkare/CD, två fjärrkontroller.
45107
Final bid300 SEK
Hushållsassistent, Bosch Universal.
45257
Final bid300 SEK
Konsolbord med skiva i kolmårdsmarmor, bronserat trä/sten, 1900-tal.
44956
Final bid450 SEK
Trimmer, bensindriven, TBC5000, Tanaka.
45063
Final bid225 SEK
Ulla Winblad, miniatyrvas, keramik, Alingsås Keramik, signerad.
46751
Final bid125 SEK
Pertti Santalahti, skål, glas, Kumela, Finland.
46750
Final bid100 SEK
Hasse Andersson, litografier, 3 st, ''Skanör'',  signerade.
46749
Final bid300 SEK
Gino Scarpa,  relieftryck nr 60/150, 3 st, signerade.
46747
Final bid450 SEK
Gunnar Cyrén, vas och skål, "Sofiero", glas, Orrefors, signerade.
46746
Final bid175 SEK
Taklampa, glas/metall, funkis.
46744
Final bid700 SEK
Ytterfoder, porslin, ''Liljekonvalj'', Gustavsberg.
46743
Final bid300 SEK
Skål med lock, porslin, lökmönstret, Meissen.
46742
Final bid150 SEK
Kaffeservis, 8 delar, benporslin, Old Country Roses, Royal Albert, England.
46741
Final bid400 SEK
Figurin, glas, fågel, Lalique.
46740
Final bid250 SEK
Pipa, porslin/sterlingsilver 925, Musselmalet, Royal Copenhagen.
46739
Final bid1,900 SEK
Bordcirkelsåg/Kakelskärare, Powecraft Nr 50355.
46738
Final bid300 SEK
Klarinett med fodral, Tjeckoslovakien.
46737
Final bid175 SEK
Solsängar, 2 st, trä, Hillerstorp.
46736
Final bid800 SEK
Smörgåslåda, plåt.
46735
Smörgåslåda, plåt.
Final bid250 SEK
Ljusstakar och mortlar, 5 delar, mässing.
46734
Final bid200 SEK
Skottkärra, metall/trä, Ekeby, Hörby Bruk.
46733
Final bid500 SEK
Mortel med stöt, mässing, Holmens Bruk.
46732
Final bid100 SEK
Miniatyrvaser, 2 st, keramik, bl.a  Nils Thorsson, Royal Copenhagen.
46731
Final bid100 SEK
Matservisdelar, 22 st, porslin, Rörstrand, 1900-tal.
46730
Final bid125 SEK
Ljusstakar, ett par, malm, GMA-110.
46728
Final bid300 SEK
Swarovski, halsband och örhängen, 3 delar, kristaller/metall, samt ask.
46725
Final bid600 SEK
Kaffservis, 23 delar, porslin, Thomas, Tyskland.
46729
Final bid300 SEK
Motorsåg, bensindriven, Husqvarna 40.
46727
Final bid500 SEK
Häcksax, eldriven, Flymo HT39.
46726
Final bid100 SEK
Ljusstakar, ett par, malm.
46724
Ljusstakar, ett par, malm.
Final bid200 SEK
Leksaksbilar m.m, 10 st, metall, bl.a Corgi.
46722
Final bid200 SEK
Kjell Lönnå, tryck, 8 st, signerad.
46723
Final bid100 SEK
Lisa Larson, väggrelief, stengods.
46721
Final bid1,400 SEK
Ljusstakar, ett par, för tre ljus, nysilver.
46720
Final bid175 SEK
Sämskinnspress, metall/gummi.
46719
Sämskinnspress, metall/gummi.
Final bid125 SEK
Masker, 2 st, trä, Afrika.
46716
Masker, 2 st, trä, Afrika.
Final bid250 SEK
Avvägningsinstrument med trälåda, Theis, Wolzhausen.
46718
Final bid100 SEK
Mask, trä, Afrika.
46711
Mask, trä, Afrika.
Final bid300 SEK
Utelampa, metall/glas, ""Albertslund", design Jens Möller-Jensen, Louis Poulsen.
46715
Final bid100 SEK
Masker, 2 st, trä, Afrika.
46713
Masker, 2 st, trä, Afrika.
Final bid250 SEK
Masker, 2 st, trä, Afrika.
46714
Masker, 2 st, trä, Afrika.
Final bid550 SEK
Arthur Percy, "Röd rubin", fruktservis, 13 delar, keramik, Gefle, 1900-talets mitt.
46712
Final bid250 SEK
Jan Stievens Glashytta, pokalglas, 6 st.
46709
Final bid300 SEK
Arthur Percy, fruktservis, 7 delar, keramik, Gefle, 1900-talets första hälft.
46710
Final bid350 SEK
Sekretär, fanerad mahogny/kalkstenskiva/mässingsbeslag, sengustavianskst provinsarbete.
46676
Final bid1,700 SEK
Ljusstakar, 4 st, malm/mässing, bl.a Ekbergs.
45219
Final bid100 SEK