Samlarbilar m.m, 6 st, metall/plast, bl.a Tekno, Danmark.
45538
Final bid250 SEK
Bryggeriflaska, glas/trä.
45537
Bryggeriflaska, glas/trä.
Final bid100 SEK
Bägare m.m, tenn, 31 delar, 1900-tal.
45536
Final bid550 SEK
Rörtång, stål, Bahco.
45534
Rörtång, stål, Bahco.
Final bid225 SEK
Slagborr och cirkelsåg, bl.a AEG.
45532
Final bid150 SEK
Elhyvel, Selekta, med tillbehör
45530
Final bid100 SEK
Slipmaskiner, 3 st, bl.a bandslip, Bruksboo.
45529
Final bid100 SEK
Tissot, armbandsur, 18K guld, datumvisare, armband i kalvläder.
45526
Final bid2,600 SEK
Est3,000 SEK
Kameror, 3 st, bl.a Minolta X-300, med tillbehör och väska.
45524
Final bid850 SEK
Gnistskydd till kakelugn, mässing, 1900-talets första hälft.
45525
Final bid100 SEK
Väggdekorationer, 3 st, gips, Bosson, Congleton, England.
45523
Final bid100 SEK
Muggar, underlägg, skålar, m.m, ett parti, bl.a Bodum.
45522
Final bid100 SEK
Kniv med slida, Fury, Kina.
45519
Kniv med slida, Fury, Kina.
Final bid150 SEK
Kniv med slida, Spec Plus Air Force, Ontario, USA.
45518
Final bid100 SEK
Kniv med slida, Fury, Kina,
45517
Kniv med slida, Fury, Kina,
Final bid100 SEK
Ulf Trotzig, litografi 44/90, signerad.
45516
Final bid125 SEK
Kartonger, 199 st.
45514
Kartonger, 199 st.
Final bid200 SEK
Kasettdäck, förstärkare och CD-spelare, Yamaha.
45513
Final bid100 SEK
Dagmar Glemme, litografi 144/150, signerad.
45512
Final bid500 SEK
Jennifer Saxell, blandteknik, signerad, daterad 93.
45511
Final bid250 SEK
Maria Lindberg, litografi, ur samlingen "15 konstnärer - 30 konstverk".
45508
Final bid1,400 SEK
Maud Comstedt, "Ceder", etsning 150/325, signerad, daterad -76.
45509
Final bid125 SEK
Gösta Adrian-Nilsson, efter, affisch, AB Malmö Offset Lito, 1900-tal.
45506
Final bid200 SEK
Skålar, kanna, m.m, 15 delar, plast, bl.a Stig Lindberg, Gustavsberg.
45507
Final bid125 SEK
Skåp och figurin, metall/glas, bl.a ''Gense Birdie'', Ove Elvén, tupp, försilvrad, Gense, Eskilstuna.
45505
Final bid100 SEK
45504
Final bid125 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, otydligt signerad, daterad 94.
45503
Final bid125 SEK
Karta över Ystad, reproduktion ur G H Beijers Ystadbeskrivning av år 1793.
45502
Final bid300 SEK
Sytråd, nålar, saxar, m.m, ett parti.
45501
Final bid450 SEK
Paul K Jörgensen, "Hus med rött tak", olja på pannå, signerad.
45500
Final bid100 SEK
Poul K Jörgensen, olja på pannå, signerad.
45499
Final bid175 SEK
Thomas Strömdahl, olja på duk, signerad.
45498
Final bid100 SEK
Axel Kleimer, olja på duk, signerad.
45497
Final bid600 SEK
Knappar, krokar, m.m, ett parti.
45496
Final bid100 SEK
Stereoanläggning, Sharp XL MP-110H, med fjärrkontroll.
45492
Final bid150 SEK
Skrivmaskin, Remintgton Portable, model 5 T, i väska.
45491
Final bid350 SEK
Mat- och kaffeservis, 26 delar, stengods, "Uhtua", Arabia.
45490
Final bid300 SEK
Bordslampor, ett par, metall/glas, Bright, Runsven AB.
45489
Final bid175 SEK
Jultallrik, 1973, porslin, Björn Wiinblad, Rosenthal.
45488
Final bid125 SEK
Bordcirkelsåg, Meec Tools 244-022.
45485
Final bid225 SEK
Trefotsgryta, metall.
45487
Trefotsgryta, metall.
Final bid250 SEK
Bordsslip, Ferm FSM-125.
45486
Bordsslip, Ferm FSM-125.
Final bid175 SEK
Vattenpump, Biltema 26-506.
45481
Vattenpump, Biltema 26-506.
Final bid225 SEK
Burk, vattenbehållare m.m, 5 delar, metall.
45483
Final bid100 SEK
Verktyg m.m, 7 delar.
45482
Verktyg m.m, 7 delar.
Final bid250 SEK
Elpatron med kopplingsbox, 9 kW, 2-stegs.
45480
Final bid175 SEK
Cirkelsåg, Toolman.
45479
Cirkelsåg, Toolman.
Final bid100 SEK
Värmefläkt, trefas, Pyrox, VLA 633.
45478
Final bid100 SEK