Skulpturer, 2 st, sten, otydligt signerade.
45652
Final bid175 SEK
Fat, 3 delar, keramik, Höganäs och Klosterkeramik.
45650
Final bid150 SEK
Skor, skinn, Dubarry, Gore-Tex, strl: 40.
45645
Final bid1,000 SEK
Dalahäst, trä.
45649
Dalahäst, trä.
Final bid200 SEK
Pokaler, askfat m.m, ett parti, olika metaller, bl.a Ystad Brons.
45648
Final bid400 SEK
Bricka, teak, Söwe Konst, Sövestad.
45647
Final bid175 SEK
Anne Nilsson, vas, glas, IKEA.
45646
Final bid100 SEK
Hylla, trä.
45644
Hylla, trä.
Final bid300 SEK
Katana, souvenir, metall.
45642
Katana, souvenir, metall.
Final bid250 SEK
George Jensen, tekanna med coaster och teburk, metall/plast/porslin.
45643
Final bid500 SEK
Automatisk blodtrycksmätare, Omron M3 Comfort.
45641
Final bid350 SEK
Glas, 42 st, 5 olika modeller, etsad dekor.
45640
Final bid100 SEK
Josef Frank, bricka, ''Vegetable Tree'', Firma Svenskt Tenn.
45639
Final bid600 SEK
Ljusstakar för små ljus, 6 st, mässing.
45637
Final bid100 SEK
Kerstin Lundberg-Stenman, "Tjurar",  litografi, provtryck, signerad.
45636
Final bid350 SEK
Stegpall, metall/plast, Rörets Industriet.
45634
Final bid150 SEK
Spegel, trä.
45633
Spegel, trä.
Final bid225 SEK
Axel Olsson (1919-2001), kolteckning, signerad.
45628
Final bid100 SEK
Väggfäste för tv, 22-42 tum, Logik.
44744
Final bid100 SEK
Tabletop CD/MP3 spelare, Numark, NDX 400.
44788
Final bid125 SEK
Keyboard, M-Audio Oxygen 49.
44850
Keyboard, M-Audio Oxygen 49.
Final bid175 SEK
Herrcykel, 7-växlad, Tarfek, Crescent.
45000
Final bid650 SEK
Möbelgrupp, 2+1, rotting/trä, 1900-tal.
44959
Final bid550 SEK
Bestickservis, 36 delar, silver 830, "Sachsisk" COHR, Danmark.
45619
Final bid4,600 SEK
Est6,000 - 6,500 SEK
Lockurna, porslin, Royal Copenhagen.
43783
Final bid550 SEK
Musselmalet, skål på fot, porslin, halvblond nr 511, Royal Copenhagen.
43803
Final bid350 SEK
Figuriner, 2 st, porslin, Bing & Gröndahl och Royal Copenhagen,
45618
Final bid125 SEK
Figuriner, porslinshundar, ett par, Arthur Wood, England.
45617
Final bid100 SEK
Lisa Larson, "Malin", figurin, stengods, Gustavsberg, signerad
45616
Final bid450 SEK
Bestickservisdelar, 9 delar, silver 830, "Sachsisk" COHR, Danmark.
45615
Final bid1,400 SEK
Kaffeskedar, 12 st, silver 830, "Sachsisk" COHR, Danmark.
45614
Final bid1,000 SEK
Erika Lagerbielke, vas, glas, "Tigris", Orrefors.
45613
Final bid400 SEK
Ulrica Hydman Vallien, vas, glas, Kosta Boda.
45612
Final bid800 SEK
Lisa Larson, Tiger ur serien "Afrika", stengods, Gustavsberg, 1960-tal.
45611
Final bid1,300 SEK
Vas, glas, "Gustav Klimt", Goebel.
45610
Final bid200 SEK
Sockertång, kaktång och smörhund, 3 delar, silver 830, 1900-tal.
45608
Final bid350 SEK
Moccaskedar, 10 st, silve 830, GAB, 1975-1982.
45607
Final bid300 SEK
Matgrupp, 1+4, jakaranda/mahogny, "Rimbo", L-B Design group, Troeds, Bjärnum, 1970-tal.
44973
Final bid350 SEK
Pierre Manzoni, kvinnostudie, påmålat tryck, signerad.
45604
Final bid100 SEK
Medaljer, pins m.m, ett parti.
45599
Final bid175 SEK
Brosch, 18K guld, utländsk.
45598
Brosch, 18K guld, utländsk.
Final bid2,100 SEK
Ljusstake och skål, tenn, Micke Berggren, Böketofta Tenn.
45597
Final bid100 SEK
Stereoanläggning, skivspelare/cd/mp3/radio.
45596
Final bid100 SEK
Träskulpturer, 5 st.
45594
Träskulpturer, 5 st.
Final bid125 SEK
Schackspel, olika material, komplett, 1900-tal.
45595
Final bid250 SEK
Armbandsur, 2 st, metall, Svalan och Edox.
45592
Final bid450 SEK
Skål, silver 800, utländsk, 1900-tal.
45593
Final bid1,100 SEK
Mangel, BM 800, Cylinda, samtida.
45591
Final bid600 SEK