Categories

Closed
Satsbord, 3-delar, trä, 1900-talets mitt.
44085
Satsbord, 3-delar, trä, 1900-talets mitt.
Final bid400 SEK
Closed
Kista och stolar, 1+2, trä/textil, 1900-talets senare del.
44083
Kista och stolar, 1+2, trä/textil, 1900-talets senare del.
Final bid125 SEK
Closed
Vicke Lindstrand, vas, glas, Kosta.
44082
Vicke Lindstrand, vas, glas, Kosta.
Final bid200 SEK
Closed
Kompressor, 2.5hk, Race.
44081
Kompressor, 2.5hk, Race.
Final bid500 SEK
Closed
Stringhylla, 2-plan, teakfanér/metall, 1960-tal.
44080
Stringhylla, 2-plan, teakfanér/metall, 1960-tal.
Final bid450 SEK
Closed
Stringhylla, 3 hyllplan, 1 väggavel, teakfanér, 1950/60-tal.
44079
Stringhylla, 3 hyllplan, 1 väggavel, teakfanér, 1950/60-tal.
Final bid125 SEK
Closed
John Andersson, vas, keramik, märkt AJ Höganäs.
44078
John Andersson, vas, keramik, märkt AJ Höganäs.
Final bid125 SEK
Closed
Soffbord och tvättkorg, trä, samtida.
44077
Soffbord och tvättkorg, trä, samtida.
Final bid100 SEK
Closed
Pinnstolar, ett par, björk, B10, Nesto, Nässjö.
44076
Pinnstolar, ett par, björk, B10, Nesto, Nässjö.
Final bid400 SEK
Closed
Garageportsmotor, Boxer 2000, Bauhaus.
44075
Garageportsmotor, Boxer 2000, Bauhaus.
Final bid400 SEK
Closed
Bilskyltar, 6 st, California, USA.
44074
Bilskyltar, 6 st, California, USA.
Final bid150 SEK
Closed
Dörrhandtag, lås m.m, ett parti, metall.
44073
Dörrhandtag, lås m.m, ett parti, metall.
Final bid100 SEK
Closed
Verktygslåda och sorteringshylla med innehåll, ett parti.
44072
Verktygslåda och sorteringshylla med innehåll, ett parti.
Final bid150 SEK
Closed
Sven Gillgren, olja på duk, signerad.
44061
Sven Gillgren, olja på duk, signerad.
Final bid1,400 SEK
Closed
Spik, skruv m.m, ett parti.
44071
Spik, skruv m.m, ett parti.
Final bid100 SEK
Closed
Matservis, 42 delar, porslin, Seltmann Weiden, Bavaria.
44070
Matservis, 42 delar, porslin, Seltmann Weiden, Bavaria.
Final bid750 SEK
Closed
Spik, skruv m.m, ett parti.
44069
Spik, skruv m.m, ett parti.
Final bid100 SEK
Closed
Kaffeservis, 11 delar, benporslin, Tuscan, England.
44068
Kaffeservis, 11 delar, benporslin, Tuscan, England.
Final bid200 SEK
Closed
Spegel, teak/glas, 1950/60-tal.
44067
Spegel, teak/glas, 1950/60-tal.
Final bid250 SEK
Closed
Skivspelare, Mikro Seiki DD-30.
44066
Skivspelare, Mikro Seiki DD-30.
Final bid225 SEK
Closed
Skivspelare, Thorens TD 105.
44065
Skivspelare, Thorens TD 105.
Final bid500 SEK
Closed
Förstärkare, harman/kardon 730.
44064
Förstärkare, harman/kardon 730.
Final bid1,200 SEK
Closed
Erik Höglund, Ljuskrona, 6 ljus, smide/glas, Boda Smide.
44063
Erik Höglund, Ljuskrona, 6 ljus, smide/glas, Boda Smide.
Final bid500 SEK
Closed
Cai Kristensen, olja på duk, 2 st, signerade.
44062
Cai Kristensen, olja på duk, 2 st, signerade.
Final bid100 SEK
Closed
Medaljer, 9 st, silver, 1900-tal.
44060
Medaljer, 9 st, silver, 1900-tal.
Final bid350 SEK
Closed
Medaljer, ett parti, olika metaller, 1900-tal.
44059
Medaljer, ett parti, olika metaller, 1900-tal.
Final bid125 SEK
Closed
El-byggsatser, 2 st, "Electro Engineer", Philips 1960-tal.
44058
El-byggsatser, 2 st, "Electro Engineer", Philips 1960-tal.
Final bid175 SEK
Closed
Vertyg, ett parti, metall, bl.a Bahco.
44057
Vertyg, ett parti, metall, bl.a Bahco.
Final bid200 SEK
Closed
Skulpturer, byster, 2 st, gips/antikiserad keramik, 1900-tal.
44056
Skulpturer, byster, 2 st, gips/antikiserad keramik, 1900-tal.
Final bid100 SEK
Closed
Skulpturer, byster, 2 st, gips, 1900-tal.
44055
Skulpturer, byster, 2 st, gips, 1900-tal.
Final bid175 SEK
Closed
Bänkslipmaskin, 230V, Kraft-Master.
44054
Bänkslipmaskin, 230V, Kraft-Master.
Final bid225 SEK
Closed
Domkraft, metall, 2000 kilo.
44052
Domkraft, metall, 2000 kilo.
Final bid200 SEK
Closed
Tapio Wirkkala, glas, 12+12 st, "Ultima Thule", Iittala, 1900-tal.
44053
Tapio Wirkkala, glas, 12+12 st, "Ultima Thule", Iittala, 1900-tal.
Final bid1,100 SEK
Closed
Bandslip och deltaslip, 2 st, elektriska, Best Tools.
44049
Bandslip och deltaslip, 2 st, elektriska, Best Tools.
Final bid225 SEK
Closed
Vaser, m.m, 6 delar, glas, bl.a Gunnar Ander, Lindshammar.
44051
Vaser, m.m, 6 delar, glas, bl.a Gunnar Ander, Lindshammar.
Final bid200 SEK
Closed
Bultsax, Best Tools, 600 mm.
44050
Bultsax, Best Tools, 600 mm.
Final bid300 SEK
Closed
Tigersåg, Falke 65788.
44047
Tigersåg, Falke 65788.
Final bid200 SEK
Closed
Elektrisk grill, Everyday BBQ, obegagnad.
44048
Elektrisk grill, Everyday BBQ, obegagnad.
Final bid100 SEK
Closed
Lasermätare, 0515, Skil.
44046
Lasermätare, 0515, Skil.
Final bid300 SEK
Closed
Eva Jancke Björk, lockurna, stengods, Bo Fajans.
44041
Eva Jancke Björk, lockurna, stengods, Bo Fajans.
Final bid1,500 SEK
Closed
Kompressor, Parkside PKZ 180 C5.
44045
Kompressor, Parkside PKZ 180 C5.
Final bid300 SEK
Closed
Sorteringsskåp, 2 st, plåt/plast, med innehåll.
44044
Sorteringsskåp, 2 st, plåt/plast, med innehåll.
Final bid175 SEK
Closed
Takfläkt med belysning, ''Silent Wings'', Jan Des Bouvrie, SMC, obegagnad.
44043
Takfläkt med belysning, ''Silent Wings'', Jan Des Bouvrie, SMC, obegagnad.
Final bid300 SEK
Closed
Bygglampor, 3 st, varav en på stativ.
44042
Bygglampor, 3 st, varav en på stativ.
Final bid125 SEK
Closed
Ole Wanscher, karmstol, mahogny/sammet, "Rungstedlund", etikettmärkt.
44039
Ole Wanscher, karmstol, mahogny/sammet, "Rungstedlund", etikettmärkt.
Final bid1,100 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Closed
Slagborr med tillbehör, TE 5, Hilti.
44040
Slagborr med tillbehör, TE 5, Hilti.
Final bid1,700 SEK
Closed
Skyltdocka med stöd, 5 delar, kvinnlig.
44034
Skyltdocka med stöd, 5 delar, kvinnlig.
Final bid2,100 SEK
Closed
Ljusstakar och ljuslyktor, 17 delar, glas, bl.a Orrefors.
44037
Ljusstakar och ljuslyktor, 17 delar, glas, bl.a Orrefors.
Final bid300 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.