45538
Samlarbilar m.m, 6 st, metall/plast, bl.a Tekno, Danmark.
Final bid250 SEK
45537
Bryggeriflaska, glas/trä.
Final bid100 SEK
45536
Bägare m.m, tenn, 31 delar, 1900-tal.
Final bid550 SEK
45534
Rörtång, stål, Bahco.
Final bid225 SEK
45532
Slagborr och cirkelsåg, bl.a AEG.
Final bid150 SEK
45530
Elhyvel, Selekta, med tillbehör
Final bid100 SEK
45529
Slipmaskiner, 3 st, bl.a bandslip, Bruksboo.
Final bid100 SEK
45526
Tissot, armbandsur, 18K guld, datumvisare, armband i kalvläder.
Final bid2,600 SEK
Est3,000 SEK
45524
Kameror, 3 st, bl.a Minolta X-300, med tillbehör och väska.
Final bid850 SEK
45525
Gnistskydd till kakelugn, mässing, 1900-talets första hälft.
Final bid100 SEK
45523
Väggdekorationer, 3 st, gips, Bosson, Congleton, England.
Final bid100 SEK
45522
Muggar, underlägg, skålar, m.m, ett parti, bl.a Bodum.
Final bid100 SEK
45519
Kniv med slida, Fury, Kina.
Final bid150 SEK
45518
Kniv med slida, Spec Plus Air Force, Ontario, USA.
Final bid100 SEK
45517
Kniv med slida, Fury, Kina,
Final bid100 SEK
45516
Ulf Trotzig, litografi 44/90, signerad.
Final bid125 SEK
45514
Kartonger, 199 st.
Final bid200 SEK
45513
Kasettdäck, förstärkare och CD-spelare, Yamaha.
Final bid100 SEK
45512
Dagmar Glemme, litografi 144/150, signerad.
Final bid500 SEK
45511
Jennifer Saxell, blandteknik, signerad, daterad 93.
Final bid250 SEK
45508
Maria Lindberg, litografi, ur samlingen "15 konstnärer - 30 konstverk".
Final bid1,400 SEK
45509
Maud Comstedt, "Ceder", etsning 150/325, signerad, daterad -76.
Final bid125 SEK
45506
Gösta Adrian-Nilsson, efter, affisch, AB Malmö Offset Lito, 1900-tal.
Final bid200 SEK
45507
Skålar, kanna, m.m, 15 delar, plast, bl.a Stig Lindberg, Gustavsberg.
Final bid125 SEK
45505
Skåp och figurin, metall/glas, bl.a ''Gense Birdie'', Ove Elvén, tupp, försilvrad, Gense, Eskilstuna.
Final bid100 SEK
45503
Oidentifierad konstnär, olja på duk, otydligt signerad, daterad 94.
Final bid125 SEK
45502
Karta över Ystad, reproduktion ur G H Beijers Ystadbeskrivning av år 1793.
Final bid300 SEK
45501
Sytråd, nålar, saxar, m.m, ett parti.
Final bid450 SEK
45500
Paul K Jörgensen, "Hus med rött tak", olja på pannå, signerad.
Final bid100 SEK
45499
Poul K Jörgensen, olja på pannå, signerad.
Final bid175 SEK
45498
Thomas Strömdahl, olja på duk, signerad.
Final bid100 SEK
45497
Axel Kleimer, olja på duk, signerad.
Final bid600 SEK
45496
Knappar, krokar, m.m, ett parti.
Final bid100 SEK
45492
Stereoanläggning, Sharp XL MP-110H, med fjärrkontroll.
Final bid150 SEK
45491
Skrivmaskin, Remintgton Portable, model 5 T, i väska.
Final bid350 SEK
45490
Mat- och kaffeservis, 26 delar, stengods, "Uhtua", Arabia.
Final bid300 SEK
45489
Bordslampor, ett par, metall/glas, Bright, Runsven AB.
Final bid175 SEK
45488
Jultallrik, 1973, porslin, Björn Wiinblad, Rosenthal.
Final bid125 SEK
45485
Bordcirkelsåg, Meec Tools 244-022.
Final bid225 SEK
45487
Trefotsgryta, metall.
Final bid250 SEK
45486
Bordsslip, Ferm FSM-125.
Final bid175 SEK
45481
Vattenpump, Biltema 26-506.
Final bid225 SEK
45483
Burk, vattenbehållare m.m, 5 delar, metall.
Final bid100 SEK
45482
Verktyg m.m, 7 delar.
Final bid250 SEK
45480
Elpatron med kopplingsbox, 9 kW, 2-stegs.
Final bid175 SEK
45479
Cirkelsåg, Toolman.
Final bid100 SEK
45478
Värmefläkt, trefas, Pyrox, VLA 633.
Final bid100 SEK
45477
Sven Lindgardz, litografi 241/295, signerad, daterad 1992.
Final bid225 SEK