Köksassistent, Electrolux.
44341
Köksassistent, Electrolux.
Final bid500 SEK
Frisörstol, galon/trä/metall, 1900-tal.
44340
Final bid800 SEK
Bordslampa s.k. Bouliettemodell, mässing med plåtskärm, 1900-talets mitt.
44339
Final bid350 SEK
Parti vinyl och singlar, blandat.
44338
Final bid250 SEK
Karaff, keramik, Scheurich, Västtyskland.
44337
Final bid300 SEK
Herrbetjänt på hjul, trä/metall, 1900-tal.
44336
Final bid450 SEK
Joseph Simon, väggrelief, keramik, Söholm.
44333
Final bid500 SEK
Golvlampor, 4 st, LED, metall, IKEA.
44334
Final bid250 SEK
Spärrhandtag med extra funktion.
44335
Final bid100 SEK
Fickkniv, damaskusstål/läder, 1900-talets andra hälft.
44332
Final bid400 SEK
Hjördis Lindblad, "Incunabula", etsning nr 24/100, signerad, daterad 68.
44331
Final bid100 SEK
Jaktkniv, damaskusstål/läder, 1900-talets andra hälft.
44330
Final bid300 SEK
Vinylskivor, 77 st, blandat.
44329
Vinylskivor, 77 st, blandat.
Final bid350 SEK
Kaffeskedar, 12 st, silver 830, CT&S, Göteborg, 1887.
44328
Final bid750 SEK
Barnböcker, 61 st, bl. a. Walt Disney.
44327
Final bid175 SEK
Skedar, slev och borste, 4 delar, silver, 1800-tal.
44326
Final bid750 SEK
Bengt Böckman, litografi 254/299, signerad.
44325
Final bid100 SEK
Dessertsked, silver, Engelsk snäck, Gustaf Möllenborg, Stockholm, 1844.
44324
Final bid175 SEK
Max Walter Svanberg, litografi nr XLIX/C, signerad.
44323
Final bid550 SEK
Soffbord, trä/metall, Malaysia, samtida.
44318
Final bid225 SEK
Max Walter Svanberg, offsetcollage, akvarellerat, metallpräglat, nr 124/250, signerad.
44320
Final bid400 SEK
Arne Jacobsen, pall, trä/metall, ''Dot'', Fritz Hansen, Danmark.
44317
Final bid650 SEK
Frederick James Hackman, "Millrace & Mount", olja på duk, signerad.
44315
Final bid225 SEK
Bordsdekorationer, ett par, fasaner, metall.
44313
Final bid750 SEK
Blombord, trä, 1900-tal.
44309
Blombord, trä, 1900-tal.
Final bid175 SEK
Dryckeshorn, mässing/horn.
44308
Dryckeshorn, mässing/horn.
Final bid125 SEK
Brevvåg, mässing/marmor, Columbus Bilateral.
44306
Final bid175 SEK
Soffbord med iläggskiva, teak, 1950/60-tal.
44305
Final bid900 SEK
Halsband, berlocker och manschettknappar, 7 delar, halvädelstenar, bl.a bärnsten.
44304
Final bid300 SEK
Bengt Åberg, litografi 57/150, signerad.
44303
Final bid100 SEK
Oidentifierad konstnär, pastell, signerad A. Biderman, daterad 1966.
44301
Final bid100 SEK
Fickknivar, 2 st, Victorinox.
44300
Fickknivar, 2 st, Victorinox.
Final bid125 SEK
Takplafonder, ett par, prismor/metall, 1900-talets senare del.
44299
Final bid700 SEK
Sture Johannesson, "Chip Challenge", litografi 318/330, signerad, daterad 81.
44298
Final bid175 SEK
44296
Final bid250 SEK
Taklampa, 4-ljuskällor, glas/metall, art deco, 1930/40-tal.
44297
Final bid175 SEK
Piedestal, onyx, 1900-tal.
44294
Piedestal, onyx, 1900-tal.
Final bid225 SEK
Takkrona, 4-armad, metall.
44295
Takkrona, 4-armad, metall.
Final bid100 SEK
Gerhard Wihlborg, "Klar Septemberdag Kåseberga", olja på duk, signerad, daterad 38.
44293
Final bid2,300 SEK
Nanny Still, karaff, gjutet glas, "Grapponia", Riihimänen Lasi, Finland, 1900-talets senare del.
44291
Final bid225 SEK
Traktorer och dockhusinredning, 6 delar, bla, Britains och Lundby.
44286
Final bid2,300 SEK
Taklampor, ett par, metall, Søstrene Grene.
44290
Final bid100 SEK
Bokstöd, 3 st, porslin, "La Comedie Francais".
44287
Final bid450 SEK
Vaser, 3 st, porslin, bl.a Bing & Gröndahl.
44288
Final bid150 SEK
Irma Yourstone, väggrelief, keramik, Upsala Ekeby, 1900-talets andra hälft.
44284
Final bid225 SEK
Eric Dalmas, ljustakar, 3 st, metall, DALA Industrier.
44283
Final bid100 SEK
Bokhylla, teak, 1950/60-tal.
44278
Bokhylla, teak, 1950/60-tal.
Final bid1,300 SEK
Väggreliefer, änder, 3 st, porslin.
44282
Final bid300 SEK