Taklampa, glas/mässing, art deco, 1930-tal.
44391
Final bid650 SEK
Oidentifierad konstnär, tryck, otydligt signerad, 2015.
44399
Final bid100 SEK
Ulrica Hydman Vallien, skål, glas, Kosta Boda.
44398
Final bid250 SEK
Whiskey- och cognacsglas, 6+6 st, Bohemia Crystal, Tjeckien.
44396
Final bid125 SEK
Jordglob, trä, Dr. Neuse's Globus, Svenska Bokhandelscentralen AB.
44395
Final bid400 SEK
Ljuskrona, Julius Theodor Kalmar (1884-1968), is/Muranoglas, Österrike, 1960/70-tal.
44393
Final bid2,700 SEK
Lampetter, ett par, mässing.
44394
Lampetter, ett par, mässing.
Final bid400 SEK
Bestickservis, 39 delar, rostfritt stål, ''Silvana'', Gunnar Åkerlind, Nilsjohan, 1900-talets mitt.
44392
Final bid175 SEK
Golvlampa, justerbart stativ, teak/metall, 1950/60-tal.
44388
Final bid350 SEK
Teservis, "Granit", 7 delar, stengods, Maria Philipi, Söholm, Danmark.
44390
Final bid1,600 SEK
Ingemar Aulin, glasskulptur, obelisk, signerad, 1992.
44386
Final bid150 SEK
Serveringsvagn, furu/metall, IKEA.
44385
Final bid225 SEK
Tallrikar och assietter, 7+3 st, flintgods, "Asiatic Pheasant", Enoch Wedgwood, England.
44384
Final bid400 SEK
Bertil Vallien, ljusampel, glas/smide.
44383
Final bid150 SEK
Carl-Harry Stålhane, krus och vas, stengods, signerade, Designhuset Lidköping.
44381
Final bid175 SEK
Kylare/värmare, Sprint, obegagnad.
44378
Final bid400 SEK
Cay Cedergren, "Backafallsflickan", keramik, signerad.
44380
Final bid175 SEK
Bänk, svartmålad.
44379
Bänk, svartmålad.
Final bid650 SEK
Ljusstake och mortel, gjutjärn, Skeppshult, samt 4 vikter.
44377
Final bid100 SEK
Ulrica Hydman Vallien, litografi, provrtryck, signerad.
44374
Final bid300 SEK
Gunilla Mann, "Lundagård", litografi 83/250, signerad.
44375
Final bid400 SEK
Sängbord med låda, teak, 1950/60-tal.
44373
Final bid250 SEK
August Strindberg, böcker, 53 st, Bonnier 1987.
44372
Final bid100 SEK
Kamin, emaljerat gjutjärn, No.299, Carl Holmberg, Lund, 1900-tal.
44371
Final bid1,100 SEK
Stig Lindberg, "Berså", skålar, 2 st, porslin, Bohus, Gustavsberg.
44366
Final bid500 SEK
Ölback, trä, ''Klosters'', Klosterbryggeriet Ystad.
44365
Final bid550 SEK
Bordslampa, mässing, Typ SM 45, Elarmatur i Kosta AB.
44363
Final bid150 SEK
Kapsylöppnare, andhuvud, mässing, 1900-tal.
44364
Final bid250 SEK
Anna-Lisa Thomson, fat, keramik, Upsala Ekeby.
44361
Final bid150 SEK
Modulhylla/arbetshylla, metall.
44360
Final bid550 SEK
Väggljusstake, träd med fåglar, smide ,3 ljushållare.
44359
Final bid100 SEK
Erik Höglund, skål på fot och skål, glas, Boda, signerade.
44358
Final bid150 SEK
Ring, 18K guld, vikt: 1,8 gram.
44356
Final bid900 SEK
Julkrubba med figurer och belysning, samt julgransspira.
44357
Final bid150 SEK
Skåp, pyramidmahogny, Svensk möbelindustri, 1940-tal.
44353
Final bid1,600 SEK
Cykellås, 2 st, och låsvajer.
44355
Cykellås, 2 st, och låsvajer.
Final bid550 SEK
Urnor, 2 st, betong.
44354
Urnor, 2 st, betong.
Final bid1,600 SEK
Pilotväska, skinn, Pierre.
44351
Pilotväska, skinn, Pierre.
Final bid125 SEK
Golvurna, gips, 1900-talets mitt.
44350
Final bid100 SEK
Herrcykel, 28", 3-växlad, Sjösala.
44349
Final bid500 SEK
Sylvia Leuchovius, ytterfoder, 3 st, keramik, Rörstrand.
44348
Final bid125 SEK
Lars Hellsten, skål, glas, Orrefors, signerad.
44347
Final bid150 SEK
Glasburkar, 3 st.
44346
Glasburkar, 3 st.
Final bid125 SEK
Ulla Procopé, servisdelar, 30 st, keramik, "Uhtua", Arabia Finland.
44345
Final bid300 SEK
Fåtölj, elektrisk, textil, "Oslo", Haga gruppen.
44343
Final bid175 SEK
Fåtölj, sammet/trä, samtida.
44344
Fåtölj, sammet/trä, samtida.
Final bid400 SEK
Figurin, porslin, Nettau, Tyskland.
44342
Final bid125 SEK
Köksassistent, Electrolux.
44341
Köksassistent, Electrolux.
Final bid500 SEK