Göran Andersson, väggrelief, keramik, 3024, Upsala-Ekeby.
44519
Final bid500 SEK
Vagnslyktor och karbidlampa, 3 delar, metall/glas.
44516
Final bid350 SEK
Mari Simmulson, figurin, inuit, keramik, Upsala-Ekeby.
44515
Final bid100 SEK
Verktyg, ett parti.
44514
Verktyg, ett parti.
Final bid150 SEK
Gunnar Nylund, uppläggningsfat, chamotte, blå glasyr, Rörstrand.
44513
Final bid900 SEK
Lisa Larson, kjol/vas, stengods, ur serien "Garderob", Gustavsberg, signerad.
44510
Final bid300 SEK
Arabia, ljusstake, porslin.
44508
Arabia, ljusstake, porslin.
Final bid100 SEK
Teleskopisk grensåg, spade m.m, 5 delar.
44507
Final bid150 SEK
Murano, vaser, 3 st, glas.
44506
Murano, vaser, 3 st, glas.
Final bid225 SEK
Skulptur/karaff med propp, glas, Strömbergshyttan, signerad.
44504
Final bid225 SEK
Nilsjohan, "Guldi", teskedar, 14 st, rostfritt stål 18-8.
44503
Final bid150 SEK
Fältstaffli, trä, Mabef.
44501
Fältstaffli, trä, Mabef.
Final bid100 SEK
Blåslampor, 3 st, Sievert Handyjet, med tillbehör.
44500
Final bid600 SEK
Gunnar Ander, ljusstake, 4-armad, smide/grönt glas, Ystad Metall.
44498
Final bid800 SEK
Fotogenkök, metall, Primus, med tillbehör.
44497
Final bid250 SEK
Herbert Krenchel, skålar med ställ, 2 st, emaljerad metall, "Krenit", Danmark, 1950/60-tal.
44495
Final bid1,900 SEK
Skålar med ställ m.m, 4 delar, emaljerad metall/metall, bl.a "Krenit", Herbert Krenchel, 1950/60-tal.
44496
Final bid400 SEK
Ulrica Hydman Vallien, skål, glas, Kosta Boda.
44492
Final bid350 SEK
Ulrica Hydman Vallien, fat, glas, Kosta Boda.
44491
Final bid100 SEK
Stig Lindberg, "Blå Husar", 2 tekoppar med fat, flintgods, Gustavsberg.
44490
Final bid450 SEK
Dalahästar och tuppar, 3+2 st, trä, bl. a Nils Olsson, Nusnäs.
44489
Final bid350 SEK
Kanna och fat, koppar, bl.a Gunnar Ander, Ystad Metall.
44487
Final bid175 SEK
Dragspel för barn, "Razno Malish", Sovjetunionen, med väska.
44486
Final bid100 SEK
Koppar, 3 delar.
44483
Koppar, 3 delar.
Final bid100 SEK
Soffbord, teakfanér, 1960-tal.
44482
Final bid100 SEK
Fritidstoalett/mulltoa, elektrisk, plast, 230V.
44480
Final bid850 SEK
Modellskepp, 2 st, trä/textil, bl. a Cutty Sark.
44481
Final bid300 SEK
Skyltdocka, PE/glas, 1900-talets senare del.
44478
Final bid550 SEK
Tage Ahlm, blomsterstilleben, olja på pannå, signerad.
44479
Final bid100 SEK
Köpmansdisk, 12 lådor, furu, 1900-tal.
44476
Final bid1,100 SEK
Klotgrill, Weber.
44474
Klotgrill, Weber.
Final bid125 SEK
Bengt Hillgrund, olja på duk, signerad.
44473
Final bid250 SEK
Bokvagn med 6 st pärmar, metall/trä.
44470
Final bid150 SEK
Tony Malmström, "Plat du Jour", olja på duk, signerad, daterad 1995.
44471
Final bid400 SEK
Korgställ, ett par, 8 st korgar, metall/flätade korgar, Signex.
44467
Final bid700 SEK
Sättugn/sättugnsplattor, 4 st, gjutjärn, 18/1900-tal.
44466
Final bid200 SEK
Tryck uppfodrad på pannå, 1800/1900-tal.
44464
Final bid100 SEK
Bestick, m.m, ett parti, nysilver, blandade modeller.
44463
Final bid100 SEK
Stig Wernheden, olja på duk, signerad.
44462
Final bid150 SEK
Sillbricka och skål, teak/keramik, Sagaform.
44461
Final bid200 SEK
Bengt Lindqvist, väggrelief, lergods, signerad.
44459
Final bid100 SEK
Solstolar, ett par, konstrotting.
44458
Final bid450 SEK
Utomhusmöblemang, 1+6, Outfit, samtida.
44457
Final bid450 SEK
Oidentifierad konstnär, "Fiskere", olja på duk, a tergo signerad K Lindberg, daterad 75.
44451
Final bid1,700 SEK
Gino Scarpa, "Dogaressa Bisantina", gravyr, akvatint nr 2/50, signerad, 1979.
44455
Final bid100 SEK
Nanny Still, flaska, glas, ''Stella Polaris'', Riihimäen Lasi, Finland.
44454
Final bid225 SEK
Tvättkommod, ek/sten/klinker, 1900-tal.
44450
Final bid300 SEK
Söwe Konst, uppläggningsbricka av poppel med handtag av rep.
44449
Final bid125 SEK