Snäcka.
44643
Snäcka.
Final bid1,700 SEK
Margareta Hennix, ljuslampetter, ett par, porslin, Gustavsberg, 1900-talets andra hälft.
44642
Final bid175 SEK
Pärlhalsband, 3 st, 2 st med silverlås.
44640
Final bid450 SEK
Brevpressar, 2 st, glas, bl.a Studio Åhus.
44641
Final bid100 SEK
Skålfat, keramik, Gefle, 1900-tal.
44637
Final bid400 SEK
Korkskruv för väggmontering, metall/trä.
44638
Final bid200 SEK
Carl-Harry Stålhane, fat, stengods, 1900-tal.
44636
Final bid125 SEK
Handkvarn och kvarnsten.
44635
Handkvarn och kvarnsten.
Final bid750 SEK
Taklampa och bordslampa, mässing, bl.a Borens.
44634
Final bid100 SEK
Dragspel, Orfeo, Italien.
44632
Dragspel, Orfeo, Italien.
Final bid650 SEK
Dragspel, Hohner Erdi Im, Tyskland.
44633
Final bid250 SEK
Olle Mattsson, olja på duk, signerad.
44631
Final bid100 SEK
Affisch, "A Century of Danish Lighting".
44629
Final bid225 SEK
Slagborrmaskin och vinkelslip, AEG.
44628
Final bid100 SEK
Slagborrmaskin och sticksåg, bl. a. Bosch.
44626
Final bid100 SEK
Tigersågar, 2 st, bl, a. Bosch, samt trälåda.
44625
Final bid100 SEK
Hallbyrå, trä, samtida.
44624
Hallbyrå, trä, samtida.
Final bid100 SEK
Vevgrammofon, trä, dekorativ.
44623
Vevgrammofon, trä, dekorativ.
Final bid100 SEK
Trälåda med verktyg.
44622
Trälåda med verktyg.
Final bid100 SEK
Gitte Lind, keramiktavla, signerad, daterad 97.
44621
Final bid250 SEK
Golvlampa, 3-ljuskällor, mässing, 1900-tal.
44620
Final bid125 SEK
Anita Hedin, landskap, textiltavla, signerad.
44619
Final bid100 SEK
Servisdelar, 25 st, flintgods, 2 olika serviser, bl. a "Liberty", Johnson Brothers, England.
44618
Final bid450 SEK
Lotta Backman, litografi, EA nr XXV/XXX, signerad.
44610
Final bid500 SEK
Golvlampa, metall, Belid, 1970/80-tal.
44616
Final bid100 SEK
Kaktus/Agave, ett par.
44615
Kaktus/Agave, ett par.
Final bid3,300 SEK
Parti cd-skivor, blandat.
44613
Parti cd-skivor, blandat.
Final bid350 SEK
Nils Erik Johansson, litografi nr 7/180, signerad, daterad -85.
44612
Final bid175 SEK
Parti cd-skivor, blandat.
44611
Parti cd-skivor, blandat.
Final bid125 SEK
Göran Bäck, 5 st kaffekoppar med fat, porslin, "Pop", Arabia, 1969-1971.
44606
Final bid650 SEK
Fönster, blyinfattat, 1900-tal.
44605
Final bid100 SEK
Taklampa, 5-ljuskällor, glasprismor/mässing, 1900-tal.
44603
Final bid350 SEK
Parti vinyl, mest rock.
44602
Parti vinyl, mest rock.
Final bid1,100 SEK
Fällstolar, ett par, teak, Fioline.
44600
Final bid550 SEK
Skulptur, keramik, samtida.
44598
Skulptur, keramik, samtida.
Final bid175 SEK
Burkar, 5 st, keramik, bl.a Stig Lindberg, Gustavsberg.
44599
Final bid100 SEK
Backar, 5 st, trä, bl.a Pripps, 1900-tal.
44597
Final bid500 SEK
Kikare, 7x50, Focus De Luxe, med väska.
44596
Final bid200 SEK
Alexius Huber, relief i koppar och olja på pannå, signerad.
44595
Final bid300 SEK
Dörrhandtag med lås, metall.
44592
Dörrhandtag med lås, metall.
Final bid100 SEK
Barskåp, trä, snidad dekor, 1900-tal.
44590
Final bid700 SEK
Spegel, teakram, Spegel nr 102, Glasmäster, Markaryd.
44589
Final bid100 SEK
Matservis, 20 delar, flintgods, "Elsie", Upsala-Ekeby, 1950/60-tal.
44588
Final bid100 SEK
Golvlampa, furu, 1900-tal.
44587
Golvlampa, furu, 1900-tal.
Final bid100 SEK
Bords- och vägglampor 2+2 st, metall/glas.
44586
Final bid175 SEK
Laminator, A4, VL-A500, obegagnad.
44584
Final bid100 SEK
Skålar och snipa, 3 delar, stengods, Marina/Fix, Rörstrand, 1900-talets mitt.
44583
Final bid150 SEK
Jonas Bohlin, frukostera, 2 set, porslin, "Njut av stunden", Rörstrand.
44580
Final bid150 SEK