47162
Kjell Engman och Ulrica Hydman-Vallien, miniatyrvaser, 2 st, glas, signerade, Kosta Boda.
Final bid550 SEK
47163
Tomtar, 2 st, gips.
Final bid100 SEK
47161
Julby med belysning, 9 delar, keramik.
Final bid300 SEK
47160
Adventsljusstakar, 2 st, olika material, Luma Teakljusstake och Philips El-ljusstake 84.
Final bid300 SEK
47159
Knivar m.m, 9 delar, bl.a Orrefors Jernverk och Huusk, Japan.
Final bid600 SEK
47157
Miniatyrer, 6 st, keramik, bl.a Rörstrand och Royal Copenhagen.
Final bid225 SEK
47158
Adventsljusstakar 7 st, plast/trä.
Final bid225 SEK
47155
Specerihylla, 12 glasskeppor, bemålat trä, 1900-tal.
Final bid450 SEK
47154
Leksakståg, "The Big Big Train", ett parti, plast.
Final bid300 SEK
47153
Motorsåg, bensindriven, Husqvarna 40.
Final bid225 SEK
47152
Motorsåg, bensindriven, Biltema.
Final bid125 SEK
47150
Vas, brons med reliefdekor.
Final bid150 SEK
47151
Tryck med fågelmotiv, 3 st.
Final bid125 SEK
47149
Hockeykort, en pärm.
Final bid150 SEK
47148
Skulptur, häst, "Flying horse of Ganzu", patinerad brons, efter äldre förlaga.
Final bid250 SEK
47147
Sorgesmycken, 4 delar, kolsten/silver.
Final bid125 SEK
47146
Bijouterier m.m, ett parti, olika material, bl.a silver.
Final bid250 SEK
47144
Högtalare, ett par, valnöt, Sonab OA14.
Final bid1,600 SEK
47145
Svenska mynt, ett parti, mest koppar.
Final bid600 SEK
47143
Teleskopstege, aluminium.
Final bid400 SEK
47142
Serveringsvagn, trä, med hjul, flaskhållare och låda, 1900-tal.
Final bid225 SEK
47140
Gavlar, ett par, gjutjärn, för utomhusbruk, 1900-tal.
Final bid550 SEK
47141
Cykelkärra, metall
Final bid550 SEK
47139
Fotogendunk och hinkar, 6 delar, zink, 1900-tal.
Final bid125 SEK
47134
Bord, 3 st, massiv bok/krom, Gärsnäs Möbler.
Final bid350 SEK
47138
Klädställning på hjul, med krokar, metall.
Final bid400 SEK
47137
Blomsterbord, metall, en hylla med glasskiva.
Final bid225 SEK
47136
Element, 3 st, vattenburna, med fläkt, Svenska Element.
Final bid400 SEK
47133
Matta, orientalisk, 420x310 cm.
Final bid225 SEK
47132
Djupa tallrikar, 6 st, porslin, Sockerbolaget, ''SSA'', Rörstrand.
Final bid125 SEK
47131
Djupa tallrikar, 12 st, porslin, ''Gröna Anna'', Rörstrand.
Final bid350 SEK
47129
Dalahästar, 4 st, trä.
Final bid350 SEK
47128
Dalahästar, 5 st, trä.
Final bid400 SEK
47126
Sven-Åke Ekberg, skulpturer, 2 st, metall på träsockel, ''Kallesia'' och ''Maxi Mini'', signerade, daterad 1991 och 1997.
Final bid3,600 SEK
47125
Anne Nömtak, väggvepa/bonad, Borås Jaquardväveri, monogramsignerad AN, 1960/70-tal.
Final bid300 SEK
47124
Vas, porslin, Normann Copenhagen.
Final bid300 SEK
47123
Fårskinnsjacka Cuero, Argentina.
Final bid650 SEK
47120
Pälskappa och mössa, mink, Södra Päls, Norrköping.
Final bid550 SEK
47121
Gunnar Nylund, figurin, stengods, fisk, Rörstrand, Signerad.
Final bid225 SEK
47117
Armbandsur, ett parti, bl.a Gul, Ronson.
Final bid1,400 SEK
47118
Star Wars, filmaffischer, 2 st.
Final bid1,100 SEK
47116
Ola Billgren, "Trädgård", litografi nr 214/250, signerad, daterad 69.
Final bid1,300 SEK
47114
Armbandsur, Seiko Automatic, Sea horse, Waterproof, Japan.
Final bid500 SEK
47115
Vassily Kandinsky, utställningsaffisch, Städische Galerie Im Lenbachhaus, München.
Final bid125 SEK
47113
Affischer, 3 st, bl.a Nirvana och Led Zeppelin.
Final bid225 SEK
47112
Korg, flätad pil, 1900-tal.
Final bid150 SEK
47111
Trasmattor, 3 st, textil.
Final bid100 SEK
47110
Trasmattor, 2 st, textil.
Final bid100 SEK