Kategorier

1
11h 25 m
Utevägglampor, 6 st, obegagnade.
46047
Utevägglampor, 6 st, obegagnade.
Aktuellt bud700 SEK
11h 28 m
Taklampa, metall/glas.
46049
Taklampa, metall/glas.
Aktuellt bud125 SEK
11h 43 m
Taklampa med glaskupor, metall och glas, samtida.
46059
Taklampa med glaskupor, metall och glas, samtida.
Startbud100 SEK
11h 46 m
Fotogenlampa, metall/glas.
46061
Fotogenlampa, metall/glas.
Aktuellt bud200 SEK
11h 47 m
Elljusstakar, ett par, Konst Smide.
46062
Elljusstakar, ett par, Konst Smide.
Aktuellt bud250 SEK
11h 50 m
Bordslampor och golvlampa, 3 delar, bl.a Konst Smide, obegagnade.
46064
Bordslampor och golvlampa, 3 delar, bl.a Konst Smide, obegagnade.
Aktuellt bud100 SEK
12h 35 m
Taklampa, glas/mässing.
46095
Taklampa, glas/mässing.
Aktuellt bud100 SEK
12h 37 m
Taklampa, industriell, metall.
46096
Taklampa, industriell, metall.
Aktuellt bud500 SEK
12h 40 m
Glödlampor, ett parti, mestadels obegagnade.
46098
Glödlampor, ett parti, mestadels obegagnade.
Aktuellt bud175 SEK
12h 44 m
Ljusstakar, ett par, nysilver.
46102
Ljusstakar, ett par, nysilver.
Aktuellt bud100 SEK
12h 47 m
Figurin och kandelabrar, 3 delar, lergods, Elfstrand Keramik Sjöbo.
46104
Figurin och kandelabrar, 3 delar, lergods, Elfstrand Keramik Sjöbo.
Aktuellt bud100 SEK
12h 49 m
Kandelabrar, 3 st, mässing.
46105
Kandelabrar, 3 st, mässing.
Aktuellt bud200 SEK
2d 11h
Lampkupor, 11 st, glas, art deco.
46127
Lampkupor, 11 st, glas, art deco.
Aktuellt bud100 SEK
2d 11h
Lampkupor, 6 st, glas, 1900-talets första hälft.
46130
Lampkupor, 6 st, glas, 1900-talets första hälft.
Startbud100 SEK
2d 11h
Lampkupor, 4 st, glas, Meissen, etikettmärkta, 1900-talets första hälft.
46131
Lampkupor, 4 st, glas, Meissen, etikettmärkta, 1900-talets första hälft.
Startbud100 SEK
2d 11h
Lampkupor, 10 st, glas, 1900-talets första hälft.
46132
Lampkupor, 10 st, glas, 1900-talets första hälft.
Aktuellt bud100 SEK
2d 11h
Lampkupor, 6 st, glas, 1900-talets första hälft.
46133
Lampkupor, 6 st, glas, 1900-talets första hälft.
Aktuellt bud100 SEK
2d 11h
Lampkupor, 8 st, glas, 1900-talets första hälft.
46134
Lampkupor, 8 st, glas, 1900-talets första hälft.
Aktuellt bud100 SEK
2d 11h
Lampkupor, 5 st, glas, 1900-talets första hälft.
46135
Lampkupor, 5 st, glas, 1900-talets första hälft.
Startbud100 SEK
2d 11h
Lampkupor, 8 st, glas, 1900-talets första hälft.
46136
Lampkupor, 8 st, glas, 1900-talets första hälft.
Aktuellt bud100 SEK
2d 11h
Lampkupor, 7 st, glas, 1900-talets första hälft.
46137
Lampkupor, 7 st, glas, 1900-talets första hälft.
Startbud100 SEK
2d 12h
Bertil Vallien, ljuskrona, 9 ljuskällor, smide/glas, 1900-tal.
45762
Bertil Vallien, ljuskrona, 9 ljuskällor, smide/glas, 1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK
5d 12h
Jordglob med belysning, Räths Fysisk-Politiska Jordglob.
46185
Jordglob med belysning, Räths Fysisk-Politiska Jordglob.
Aktuellt bud200 SEK
5d 12h
Hans-Agne Jakobsson, bordslampa, metall/plast, ''Kuben'', 1960/70-tal.
46187
Hans-Agne Jakobsson, bordslampa, metall/plast, ''Kuben'', 1960/70-tal.
Aktuellt bud150 SEK
5d 13h
Göran Wärff, ljuslyktor, 3 st, glas, ''Sunflower'', Kosta.
46215
Göran Wärff, ljuslyktor, 3 st, glas, ''Sunflower'', Kosta.
Aktuellt bud150 SEK
5d 13h
Golvlampa, grön marmor/mässing.
46225
Golvlampa, grön marmor/mässing.
Startbud100 SEK
5d 13h
Golvlampa, 2 ljuskällor, ställbara, metall, samtida.
46227
Golvlampa, 2 ljuskällor, ställbara, metall, samtida.
Startbud100 SEK
5d 13h
Juldekoration m.m., 7 delar.
46230
Juldekoration m.m., 7 delar.
Startbud100 SEK
5d 13h
Erik Höglund, elljusstake, smide.
46232
Erik Höglund, elljusstake, smide.
Aktuellt bud100 SEK
5d 13h
Ljusstakar m.m., 11 delar.
46235
Ljusstakar m.m., 11 delar.
Aktuellt bud100 SEK
5d 14h
Bordslampa, koppar/glas.
46257
Bordslampa, koppar/glas.
Aktuellt bud400 SEK
5d 14h
Per Sundstedt, taklampa, metall/plast, ''Mars'', Atelje Lyktan, Åhus.
46269
Per Sundstedt, taklampa, metall/plast, ''Mars'', Atelje Lyktan, Åhus.
Aktuellt bud100 SEK
5d 15h
Takfotogenlampa, elektrifierad, majolika, 6-armad, 1900-tal.
46283
Takfotogenlampa, elektrifierad, majolika, 6-armad, 1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK
5d 15h
Bordslampor, ett par, trä/metall, Cottex.
46285
Bordslampor, ett par, trä/metall, Cottex.
Aktuellt bud100 SEK
7d 12h
Taklampa, mässing och porslin, barockstil.
46314
Taklampa, mässing och porslin, barockstil.
Startbud100 SEK
7d 13h
Anna Ehrner, "Anna", taklampa, bok/tyg, Atelje Lyktan, 1970-tal.
46329
Anna Ehrner, "Anna", taklampa, bok/tyg, Atelje Lyktan, 1970-tal.
Startbud100 SEK
7d 13h
Golvlampa/gatlykta, smide/glas, 1900-tal.
46343
Golvlampa/gatlykta, smide/glas, 1900-tal.
Aktuellt bud150 SEK
7d 13h
Utomhusbelysning, 3 st, metall, bl.a ''Trieste'', Konst Smide.
46356
Utomhusbelysning, 3 st, metall, bl.a ''Trieste'', Konst Smide.
Startbud100 SEK
9d 13h
Taklampa, plast, Kartell.
46417
Taklampa, plast, Kartell.
Aktuellt bud100 SEK
9d 13h
Sänglampor, ett par, mässing, NAFA.
46418
Sänglampor, ett par, mässing, NAFA.
Startbud100 SEK
9d 13h
Bordslampa, mässing.
46422
Bordslampa, mässing.
Startbud100 SEK
9d 13h
Elljusstakar, 2 st, mässing, bl.a Konst Smide.
46434
Elljusstakar, 2 st, mässing, bl.a Konst Smide.
Startbud100 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.