43500
Soffbord, ek, samtida.
Final bid700 SEK
43499
Ishinkar med tång, 2 st, metall/plast.
Final bid175 SEK
43498
Ekiperingsskåp, 7 lådor, trä/glas, 1900-tal.
Final bid1,300 SEK
43497
Ester Kjerner (1873-1952), sommarlandskap, gouache, signerad.
Final bid750 SEK
43496
Stege med avsats, 3 delar, aluminium, Hard Head.
Final bid1,300 SEK
43495
Theo Tobiasse, litografi nr 149/200, signerad.
Final bid225 SEK
43494
Bordsunderrede, ett par, lackerad gjutjärn, 1900-tal.
Final bid400 SEK
43493
Bordsunderrede, lackerad gjutjärn, 1900-tal.
Final bid400 SEK
43492
Ola Billgren, litografi nr 20/100, signerad, daterad -74.
Final bid350 SEK
43490
Esaias Thorén, olja på pannå, signerad.
Final bid3,600 SEK
43488
Italienska republikens Order of Merit, riddarstorkorset, 1900-talets mitt.
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
43487
Holländska ordern av Orange-Nassau, officer/civil riddarorden.
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
43485
Barncykel, 19", Crescent.
Final bid350 SEK
43484
Ungdomscykel, 24", 3-växlad, Crescent.
Final bid500 SEK
43483
Damcykel, 28", 3-växlad, Rex.
Final bid800 SEK
43482
Käppar, 4 st varav en med svärd, trä/silver/mässing/tenn, 1900-tal.
Final bid1,200 SEK
43480
Käpp, silver 830/trä, import, hundmotiv, 1900-talets första hälft.
Final bid950 SEK
43479
Parti metallföremål, koppar/mässing/tenn/nysilver, 1900-tal.
Final bid250 SEK
43478
Takfotogenlampa, 3 ljuskällor och 6 levande, mässing/glas, jugendstil, 1900-tal.
Final bid125 SEK
43477
Smycken, ett parti, silver 830-925, 18/1900-tal.
Final bid650 SEK
43476
Reklamaffisch, "Ceylindo A Perfect Tea", 1900-tal.
Final bid100 SEK
43475
John P. Cowan, "Picking Up Pintails", tryck.
Final bid100 SEK
43474
Mårten Garbring, "Bohuslän", olja på duk, signerad, daterad -76.
Final bid450 SEK
43473
Mårten Garbring, "Bohuslän", olja på duk, signerad, daterad -77.
Final bid750 SEK
43472
Stig Lindberg, "Pynta", assietter och tallrikar, 5+3 st, flintgods, Gustavsberg.
Final bid1,000 SEK
43471
Italienska bordsdekorationer, 2 st, porslin.
Final bid100 SEK
43469
Vinglas/remmare, 8 st, etsad dekor, 1900-tal.
Final bid400 SEK
43468
Fruktservis, 1+6 delar, uranglas, 1960/70-tal.
Final bid200 SEK
43467
Fotoramar, 2 st, masurbjörk, Jugend, 1900-talets första hälft.
Final bid125 SEK
43466
Skärmvägg, 3 delar, rotting, 19/2000-tal.
Final bid150 SEK
43465
Figuriner, 4 st, porslin, Bing & Gröndahl.
Final bid175 SEK
43462
Tv-bänk, trä, samtida.
Final bid100 SEK
43461
Bordslampa, trä/glas/metaller. 1900-tal.
Final bid300 SEK
43460
Ljusstakar, 4 st, nysilver, bl.a ''Atla'', Cohr, Danmark.
Final bid100 SEK
43459
Börje Johanson, snurrfåtölj, skinn/rostfritt, Johanson Design, Markaryd.
Final bid125 SEK
43458
Inger Persson, ljusstake, porslin, Rörstrand, 1970-tal.
Final bid200 SEK
43457
Köpmansdisk med kolmårdsmarmor, 1900-tal.
Final bid3,800 SEK
43456
Krus och ytterfoder, 3 delar, keramik, bl.a Höganäs.
Final bid100 SEK
43455
Skulpturer, 3 st, trä, signerade ÅM.
Final bid150 SEK
43454
Gitarr, aukustisk, Telesforo Julve.
Final bid450 SEK
43453
Väggdekorationer, änder, 3 st, porslin, Beswick, England.
Final bid350 SEK
43452
Skålar, 6 st, glas/tenn, Christer Wide, Galoa Konsthantverk.
Final bid100 SEK
43450
Krus, 2 st, stengods, Höganäs, 3 liter och Raus, 4 liter.
Final bid100 SEK
43449
Väggljusstake för 3 st ljus, smide/glas.
Final bid100 SEK
43447
Bertil Vallien, skålfat, glas, Boda Åfors, signerad.
Final bid450 SEK
43448
Bjällerkransar, 2 st, skinn/metall.
Final bid200 SEK
43446
Vattenbehållare med tappkran, koppar.
Final bid350 SEK
43444
Matta, ull, maskinvävd, orientalisk, Tyskland.
Final bid200 SEK