Käpp, silver 830/trä, import, hundmotiv, 1900-talets första hälft.
43480
Final bid950 SEK
Parti metallföremål, koppar/mässing/tenn/nysilver, 1900-tal.
43479
Final bid250 SEK
Takfotogenlampa, 3 ljuskällor och 6 levande, mässing/glas, jugendstil, 1900-tal.
43478
Final bid125 SEK
Smycken, ett parti, silver 830-925, 18/1900-tal.
43477
Final bid650 SEK
Reklamaffisch, "Ceylindo A Perfect Tea", 1900-tal.
43476
Final bid100 SEK
John P. Cowan, "Picking Up Pintails", tryck.
43475
Final bid100 SEK
Mårten Garbring, "Bohuslän", olja på duk, signerad, daterad -76.
43474
Final bid450 SEK
Mårten Garbring, "Bohuslän", olja på duk, signerad, daterad -77.
43473
Final bid750 SEK
Stig Lindberg, "Pynta", assietter och tallrikar, 5+3 st, flintgods, Gustavsberg.
43472
Final bid1,000 SEK
Italienska bordsdekorationer, 2 st, porslin.
43471
Final bid100 SEK
Vinglas/remmare, 8 st, etsad dekor, 1900-tal.
43469
Final bid400 SEK
Fruktservis, 1+6 delar, uranglas, 1960/70-tal.
43468
Final bid200 SEK
Fotoramar, 2 st, masurbjörk, Jugend, 1900-talets första hälft.
43467
Final bid125 SEK
Skärmvägg, 3 delar, rotting, 19/2000-tal.
43466
Final bid150 SEK
Figuriner, 4 st, porslin, Bing & Gröndahl.
43465
Final bid175 SEK
Tv-bänk, trä, samtida.
43462
Tv-bänk, trä, samtida.
Final bid100 SEK
Bordslampa, trä/glas/metaller. 1900-tal.
43461
Final bid300 SEK
Ljusstakar, 4 st, nysilver, bl.a ''Atla'', Cohr, Danmark.
43460
Final bid100 SEK
Börje Johanson, snurrfåtölj, skinn/rostfritt, Johanson Design, Markaryd.
43459
Final bid125 SEK
Inger Persson, ljusstake, porslin, Rörstrand, 1970-tal.
43458
Final bid200 SEK
Köpmansdisk med kolmårdsmarmor, 1900-tal.
43457
Final bid3,800 SEK
Krus och ytterfoder, 3 delar, keramik, bl.a Höganäs.
43456
Final bid100 SEK
Skulpturer, 3 st, trä, signerade ÅM.
43455
Final bid150 SEK
Gitarr, aukustisk, Telesforo Julve.
43454
Final bid450 SEK
Väggdekorationer, änder, 3 st, porslin, Beswick, England.
43453
Final bid350 SEK
Skålar, 6 st, glas/tenn, Christer Wide, Galoa Konsthantverk.
43452
Final bid100 SEK
Krus, 2 st, stengods, Höganäs, 3 liter och Raus, 4 liter.
43450
Final bid100 SEK
Väggljusstake för 3 st ljus, smide/glas.
43449
Final bid100 SEK
Bertil Vallien, skålfat, glas, Boda Åfors, signerad.
43447
Final bid450 SEK
Bjällerkransar, 2 st, skinn/metall.
43448
Final bid200 SEK
Vattenbehållare med tappkran, koppar.
43446
Final bid350 SEK
Matta, ull, maskinvävd, orientalisk, Tyskland.
43444
Final bid200 SEK
Matta, ull, handknuten, Pakistan.
43443
Final bid500 SEK
43441
Final bid500 SEK
43440
Final bid1,200 SEK
Svensk Uppslagsbok, böcker, 31 st, 1929 års upplaga, tryckår 1936.
43439
Final bid100 SEK
43438
Final bid350 SEK
August Strindberg, böcker, 20 st, bl.a Röda Rummet, Bonniers 1920/30-tal.
43437
Final bid750 SEK
Soppterrin och skålar, 14 delar, stengods, ''Aptit'', Ann Jansson, bl.a Höganäs.
43436
Final bid100 SEK
Toalettpapperahållare, 10 st, krom, Madeley, Elito.
43435
Final bid100 SEK
Kanna, fat och skål, 5 delar, keramik, bl.a Miljögården.
43434
Final bid100 SEK
Badrumsinredning, 14 delar, krom, Madeley, Elito.
43433
Final bid125 SEK
43432
Final bid125 SEK
Handdukar, ett parti.
43431
Handdukar, ett parti.
Final bid100 SEK
43430
Final bid150 SEK
43429
Final bid150 SEK
43428
Final bid150 SEK
Dukar, ett parti, linne.
43427
Dukar, ett parti, linne.
Final bid200 SEK