8d 9h
Servettringar, 9 st, tenn, "prästkrage", Bjärke tenn, Vitsjö
47499
Startbud100 SEK
8d 9h
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad.
47500
Startbud100 SEK
8d 9h
Stig Fyrig, litografi nr. 123/250, signerad, daterad 1991.
47501
Startbud100 SEK
8d 9h
Lennart Olausson, ''Liv 2'', etsning nr. 15/100, signerad.
47502
Aktuellt bud225 SEK
8d 9h
Mat/teservis, 71 delar, porslin, "classic rose", Rosenthal, Tyskland.
47504
Aktuellt bud400 SEK
8d 9h
Istärningskylare, gummi/metall och kakfat, glas, 3 delar, Eva Solo och Ingela Benson, Jellybean.
47505
Startbud100 SEK
8d 9h
Fotoram, mässing, Jugend.
47506
Fotoram, mässing, Jugend.
Aktuellt bud550 SEK
8d 9h
Bestickservis, 54 delar, rostfritt stål, "Appetite", Rolf Sinnermark, Nils Johan.
47507
Aktuellt bud150 SEK
8d 9h
Koppar och mässingföremål, 5 delar.
47508
Aktuellt bud100 SEK
8d 9h
Ljusstake, ett par, mässing.
47509
Ljusstake, ett par, mässing.
Startbud100 SEK
8d 9h
Monica Backström, ljusstakar, ett par, glas, Kosta Boda, signerad.
47510
Aktuellt bud125 SEK
8d 10h
Mangelkorg, flätat pil.
47511
Mangelkorg, flätat pil.
Aktuellt bud100 SEK
8d 10h
Matta, Mesked, 294x198 cm.
47130
Matta, Mesked, 294x198 cm.
Aktuellt bud300 SEK
8d 10h
Armbandsur, Meister Ankar, analog/digital, 2 armband, obegagnad.
45657
Aktuellt bud350 SEK
8d 10h
Lagerhylla, 2 sektioner.
47514
Lagerhylla, 2 sektioner.
Aktuellt bud650 SEK
8d 10h
Tvättkorg och bricka, flätat pil.
47515
Aktuellt bud100 SEK
8d 10h
Mangelkorgar, 2 st, flätat pil.
47516
Aktuellt bud225 SEK
8d 10h
Vinylskivor, 60 st, rock.
47517
Vinylskivor, 60 st, rock.
Aktuellt bud150 SEK
8d 10h
Vinylskivor, 57 st, hårdrock.
47518
Vinylskivor, 57 st, hårdrock.
Aktuellt bud200 SEK
8d 10h
Vinylskivor, 94 st, R&B/Soul m.m.
47519
Startbud100 SEK
8d 10h
Vinylskivor & singlar, 47 + 77, blandat.
47520
Aktuellt bud125 SEK
8d 10h
Taklampa, blyinfattat glas.
47521
Taklampa, blyinfattat glas.
Aktuellt bud100 SEK
8d 10h
Växtspaljé, metall.
47522
Växtspaljé, metall.
Aktuellt bud100 SEK
9d 8h
Affisch, "Beken of Cowes, Creole 1939".
47523
Startbud100 SEK
9d 8h
Xbox 360, med tillbehör och 8 st spel.
47524
Aktuellt bud100 SEK
9d 8h
Oidentifierad konstnär, olja på duk, osignerad.
47525
Startbud100 SEK
9d 8h
Batiktavla på bomullstyg, 1900-tal.
47526
Startbud100 SEK
9d 8h
Ljusstake, smide,  ''Kubus'', Audo, Köpenhamn.
47527
Startbud100 SEK
9d 8h
Fåtölj och fotpall, skinn/trä, replika, samtida.
47528
Aktuellt bud2 500 SEK
Värdering4 000 SEK
9d 8h
Kapsylöppnare, mässing, ankhuvud.
47529
Startbud100 SEK
9d 8h
Arne Jacobsen, "Sjuan", skrivbordsstol, skinn/krom, Fritz Hansen, Danmark.
47530
Aktuellt bud3 500 SEK
Värdering6 000 SEK
9d 8h
Anne Nilsson, vas, glas, IKEA.
47531
Startbud100 SEK
9d 8h
Herrbetjänt, betsad trä, hjultrissor, 1900-talets andra hälft.
47532
Aktuellt bud100 SEK
9d 8h
Taklampa, glas/mässing.
47533
Taklampa, glas/mässing.
Aktuellt bud100 SEK
9d 8h
Herrbetjänt, betsad trä, Brevetatto, Fratelli Reguitti, Italien, 1900-talets andra hälft.
47534
Aktuellt bud100 SEK
9d 8h
Armbandsur, Tissot.
47535
Armbandsur, Tissot.
Startbud100 SEK
9d 8h
Serveringsvagn, kromad stomme, hyllplan i jakarandaimitation, 1900-talets andra hälft.
47536
Startbud100 SEK
9d 8h
Skinkfat, lergods, Andersson & Johansson, Höganäs.
47537
Aktuellt bud100 SEK
9d 8h
Eva Englund,  fat, glas,  ''Indigo'', Målerås, signerad.
47538
Startbud100 SEK
9d 8h
Väggur, sk Herrgårdsur, betsad ek, jugend, 1900-talets början.
47539
Aktuellt bud100 SEK
9d 8h
Tv, LCD, 46 tum, Toshiba 46TL963, med fjärrkontroll.
47540
Startbud100 SEK
9d 8h
Sigfrid Bengtsson, ''Glashäst och blomma'', olja på pannå, signerad, daterad 1964.
47541
Startbud100 SEK
9d 8h
Torsten Hult, litografi nr. 220/600, signerad.
47542
Startbud100 SEK
9d 9h
Salongsbord, skiva i rotfanér, svärtad dekor, kopplade ben, nyrenässans, sent 1800-tal.
47543
Startbud100 SEK
9d 9h
Julbelysning, 2 st, bl.a Markslöjd.
47544
Startbud100 SEK
9d 9h
Tvättställ med handdukshållare, bemålad plåt, 1900-talets första del.
47545
Aktuellt bud125 SEK
9d 9h
Assietter och tallrikar, 9 delar, porslin, Mateus Basic Collection, Portugal.
47546
Startbud100 SEK
9d 9h
Etagebord med låda, bemålat trä, 3 plan, svarvade ben, 1900-tal.
47547
Aktuellt bud100 SEK