47360
Örhängen, 2 par, guld 18k.
Aktuellt bud200 SEK
47361
Soffbord, åttakantigt, rotting/glas.
Startbud100 SEK
47362
Pärlhalsband, 3 st.
Startbud100 SEK
47363
Fåtöljer på hjul, Chesterfield-modell, ett par, skinn, 1900-talets andra hälft, England.
Aktuellt bud600 SEK
47364
Arkivskåp, 12 lådor, furu, 1900-tal.
Aktuellt bud650 SEK
47365
Matservis, 30 delar, stengods, Studio-line, Rosenthal, Tyskland.
Aktuellt bud200 SEK
47366
Arbetsbänk, trä.
Startbud100 SEK
47367
Klädskåp, furu, 1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK
47368
Kaffeservis, 21 delar, stengods, Studio-line, Rosenthal, Tyskland.
Aktuellt bud125 SEK
47369
Aktuellt bud150 SEK
47370
Snickarbänk, trä, Sjöberg.
Aktuellt bud850 SEK
47371
Bokhylla, valnöt.
Aktuellt bud100 SEK
47372
Byrå, 3 lådor, trä.
Aktuellt bud100 SEK
47373
Carl Malmsten, "Talavid", karmstol, björk, stoppad sits, Vaggeryds Möbelfabrik.
Aktuellt bud350 SEK
47374
Stolar, 2 st, Bauhaus-stil, rotting/trä/krom.
Aktuellt bud100 SEK
47375
Vinkyl, metall/glas, Klarstein.
Aktuellt bud150 SEK
47376
Slagbord, trä.
Aktuellt bud100 SEK
47377
Trädgårdsdekoration, metall.
Aktuellt bud100 SEK
47378
Grovdammsugare, Parkside.
Aktuellt bud100 SEK
47379
Soffbord på hjul, glas/krom.
Aktuellt bud125 SEK
47380
Fåtölj, skinn/krom, efter Mies Van Der Rohe samtida.
Aktuellt bud250 SEK
47381
Trumset med tillbehör, bl.a Remo.
Startbud100 SEK
47382
Max Walter Svanberg, litografi 11/150, signerad.
Aktuellt bud1 400 SEK
47383
Max Walter Svanberg, etsning 86/109, signerad.
Aktuellt bud100 SEK
47384
Trädgårdsredskap, 11 st.
Aktuellt bud150 SEK
47385
Avlastnings/sidobord, betsad trä.
Startbud100 SEK
47386
Väggur, empirestil, förgyllt trä.
Aktuellt bud100 SEK
47387
Väggur, gustaviansk stil, förgyllt trä.
Aktuellt bud100 SEK
47388
Aktuellt bud100 SEK
47389
Väggur, gustaviansk stil, förgylld trä.
Aktuellt bud100 SEK
47390
Dockusmöbler, ett parti.
Aktuellt bud150 SEK
47391
Vattenkokare, rostfritt stål, MIchael Graves, Alessi, Italien.
Aktuellt bud125 SEK
47392
Fotografier på skådespelare och stills, ett parti, 1950/60-tal.
Aktuellt bud100 SEK
47393
Fleischmann, tågbana, lok m.m, ett parti, bl.a 3 lok.
Aktuellt bud550 SEK
47394
Foton, 3 st, Stockholmsmotiv, inramade.
Startbud100 SEK
47395
Tryck, 3 st, "Orientexpressen", inramade, samtida.
Startbud100 SEK
47396
Max Walter Svanberg, etsning 30/50, signerad, daterad 65.
Aktuellt bud100 SEK
47397
Konstaffisch, ''Borstahusens Konstförening Picasso, Landskrona Konsthall 1973'', litografi nr. 630/2000.
Aktuellt bud100 SEK
47398
Sigfrid Bengtsson, teckningar, 2 st, blyerts, signerade.
Startbud100 SEK
47399
Bo Hultén, ''Mutatio Imagiionis'', litografi nr. 273/375, oramad, signerad, daterad 1978.
Aktuellt bud350 SEK
47400
Folke Arström, shaker, nysilver, art deco, GAB, 1930-tal.
Aktuellt bud300 SEK
47401
Ljusstakar, ett par, silver, fyllda, 1968.
Aktuellt bud250 SEK
46929
DVD/VHS-spelare, Philip DVD757VR.
Startbud100 SEK
47402
Schackspel, 3 st, varav 2 digitala.
Startbud100 SEK
47403
Mat och kaffeservis, 39 delar, porslin, Fyrklövern, Christineholm Design Studio, samt kanna, Schumann Arzberg.
Aktuellt bud100 SEK
47404
Puzzel, ett parti.
Aktuellt bud100 SEK
47405
Sällskapsspel, ett parti.
Startbud100 SEK
47406
Gunnar Ander, ljusstake för 4 ljus, mässing/glas, Ystad Metall.
Aktuellt bud250 SEK