Kategorier

5d 12h
Ljusstakar m.m., 11 delar.
46235
Ljusstakar m.m., 11 delar.
Aktuellt bud100 SEK
5d 12h
Sven Åke Svenson, originalträsnitt nr 63/250, signerad, daterad 1985.
46236
Sven Åke Svenson, originalträsnitt nr 63/250, signerad, daterad 1985.
Startbud100 SEK
5d 12h
Parti juldukar.
46237
Parti juldukar.
Aktuellt bud125 SEK
5d 12h
Hasse Andersson, "Gåsaloppet", litografi nr 230/250, signerad.
46238
Hasse Andersson, "Gåsaloppet", litografi nr 230/250, signerad.
Aktuellt bud100 SEK
5d 12h
Julservis, 56 delar, porslin & glas, "Svenska jultraditioner", Axel Eliasson, Schumann, Fyrklövern.
46239
Julservis, 56 delar, porslin & glas, "Svenska jultraditioner", Axel Eliasson, Schumann, Fyrklövern.
Aktuellt bud2 300 SEK
5d 12h
Ramper, 2 st, aluminium.
46240
Ramper, 2 st, aluminium.
Aktuellt bud250 SEK
5d 12h
Diverse redskap, 7 delar.
46241
Diverse redskap, 7 delar.
Startbud100 SEK
5d 12h
Soptunna, metall, Norba.
45877
Soptunna, metall, Norba.
Aktuellt bud100 SEK
5d 12h
Skulptur, "Kock", konstmassa.
46242
Skulptur, "Kock", konstmassa.
Aktuellt bud100 SEK
5d 12h
Parti dvd och cd-skivor.
46243
Parti dvd och cd-skivor.
Startbud100 SEK
5d 12h
Sven Göran Svensson, olja på duk, signerad S-G-SON.
46244
Sven Göran Svensson, olja på duk, signerad S-G-SON.
Aktuellt bud100 SEK
5d 12h
Julkrubba med figurer, 16 delar.
46245
Julkrubba med figurer, 16 delar.
Aktuellt bud100 SEK
5d 12h
Vagnar/kärror, 2 st, metall.
46246
Vagnar/kärror, 2 st, metall.
Startbud100 SEK
5d 12h
Böcker , 2 st, bl . Hasse & Tage, Albert Bonniers förlag .
46247
Böcker , 2 st, bl . Hasse & Tage, Albert Bonniers förlag .
Aktuellt bud100 SEK
5d 12h
Skoläster och burkar, 5 delar, trä/plåt.
44707
Skoläster och burkar, 5 delar, trä/plåt.
Startbud100 SEK
5d 12h
Säkerhets-/vapenskåp, Vorsteh V8 Security.
46249
Säkerhets-/vapenskåp, Vorsteh V8 Security.
Aktuellt bud225 SEK
5d 12h
Sven Erik Höjland, olja på duk, signerad.
46250
Sven Erik Höjland, olja på duk, signerad.
Aktuellt bud100 SEK
5d 12h
Väggpendyl, förgyllt trä, L.J. Sandberg Stockholm.
46251
Väggpendyl, förgyllt trä, L.J. Sandberg Stockholm.
Aktuellt bud100 SEK
5d 12h
Väggpendyl, trä, Junghans.
46252
Väggpendyl, trä, Junghans.
Aktuellt bud100 SEK
5d 12h
Barometer och skeppsur, mässing,
46253
Barometer och skeppsur, mässing,
Aktuellt bud125 SEK
5d 12h
Fat, celadon, Kina.
46254
Fat, celadon, Kina.
Aktuellt bud100 SEK
5d 12h
Skulptur, glas, okänd formgivare.
46255
Skulptur, glas, okänd formgivare.
Aktuellt bud100 SEK
5d 12h
"Flit", skrivbordsstol, barn, galon/metall, 1900-talets mitt.
46256
"Flit", skrivbordsstol, barn, galon/metall, 1900-talets mitt.
Startbud100 SEK
5d 12h
Bordslampa, koppar/glas.
46257
Bordslampa, koppar/glas.
Aktuellt bud400 SEK
5d 12h
Baljor, 2 st, zink.
46258
Baljor, 2 st, zink.
Aktuellt bud225 SEK
5d 12h
Trappkärra, metall, vidaXL.
46259
Trappkärra, metall, vidaXL.
Aktuellt bud300 SEK
5d 12h
Gerthe Helland Hansen, vas, stengods, signerad, Royal Copenhagen, Danmark.
46260
Gerthe Helland Hansen, vas, stengods, signerad, Royal Copenhagen, Danmark.
Aktuellt bud125 SEK
5d 12h
Rolf Palm Mölle, vas, miniatyr, stengods
46261
Rolf Palm Mölle, vas, miniatyr, stengods
Aktuellt bud175 SEK
5d 12h
Stolar, ett par, Karl Johan-stil, trä/textil.
46262
Stolar, ett par, Karl Johan-stil, trä/textil.
Startbud100 SEK
5d 12h
Marianne Westman, salt och pepparkar, porslin, ''Picknick'', Rörstrand.
46263
Marianne Westman, salt och pepparkar, porslin, ''Picknick'', Rörstrand.
Aktuellt bud400 SEK
5d 12h
Stolar, ett par, trä, allmoge, 1800/1900-tal.
46264
Stolar, ett par, trä, allmoge, 1800/1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK
5d 12h
Gasolbrännare, flasktyp 2000.
46265
Gasolbrännare, flasktyp 2000.
Aktuellt bud100 SEK
5d 12h
Oidentifierad formgivare, skål, glas.
46266
Oidentifierad formgivare, skål, glas.
Startbud100 SEK
5d 12h
Byrå, 4 lådor, björk.
46267
Byrå, 4 lådor, björk.
Startbud100 SEK
5d 12h
Pottskåp, trä, 1800/1900-tal.
46268
Pottskåp, trä, 1800/1900-tal.
Startbud100 SEK
5d 13h
Per Sundstedt, taklampa, metall/plast, ''Mars'', Atelje Lyktan, Åhus.
46269
Per Sundstedt, taklampa, metall/plast, ''Mars'', Atelje Lyktan, Åhus.
Aktuellt bud100 SEK
5d 13h
Tvättfat och kanna, emaljerad metall.
46270
Tvättfat och kanna, emaljerad metall.
Aktuellt bud100 SEK
5d 13h
Väggskåp med låda, trä, 1800/1900-tal.
46271
Väggskåp med låda, trä, 1800/1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK
5d 13h
Trädgårdsredskap, 8 delar, bl.a Fiskars.
46272
Trädgårdsredskap, 8 delar, bl.a Fiskars.
Aktuellt bud350 SEK
5d 13h
Schumann Arzberg, bestickservis, 27 delar, porslin/rostfritt stål, julmotiv, Christineholm Fyrklövern.
46273
Schumann Arzberg, bestickservis, 27 delar, porslin/rostfritt stål, julmotiv, Christineholm Fyrklövern.
Startbud100 SEK
5d 13h
Arbetsbänk, 8 lådor, trä.
46274
Arbetsbänk, 8 lådor, trä.
Startbud100 SEK
5d 13h
Musselmalet, fat och gräddkanna, 5 delar, porslin, helblond, Royal Copenhagen.
46275
Musselmalet, fat och gräddkanna, 5 delar, porslin, helblond, Royal Copenhagen.
Aktuellt bud950 SEK
5d 13h
Musselmalet, ströare, 2 st, porslin, halvblond, Royal Copenhagen
46276
Musselmalet, ströare, 2 st, porslin, halvblond, Royal Copenhagen
Aktuellt bud250 SEK
5d 13h
Musselmalet, sockerskål och gräddkanna, porslin, halvblond, Royal Copenhagen.
46277
Musselmalet, sockerskål och gräddkanna, porslin, halvblond, Royal Copenhagen.
Aktuellt bud400 SEK
5d 13h
Cykel, 28", 8-växlad, Crescent, Street stc concept.
46278
Cykel, 28", 8-växlad, Crescent, Street stc concept.
Aktuellt bud350 SEK
5d 13h
Barometer, fransk, 1900-talets första hälft.
46279
Barometer, fransk, 1900-talets första hälft.
Aktuellt bud200 SEK
5d 13h
Musselmalet, smörkupa, porslin, halvblond nr 501, Royal Copenhagen.
46280
Musselmalet, smörkupa, porslin, halvblond nr 501, Royal Copenhagen.
Aktuellt bud1 100 SEK
5d 13h
Alvar Alto, vas, glas, ''Savoy'', Iittala, Finland.
46281
Alvar Alto, vas, glas, ''Savoy'', Iittala, Finland.
Aktuellt bud300 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.