Kategorier

5d 10h
Hans-Agne Jakobsson, bordslampa, metall/plast, ''Kuben'', 1960/70-tal.
46187
Hans-Agne Jakobsson, bordslampa, metall/plast, ''Kuben'', 1960/70-tal.
Aktuellt bud150 SEK
5d 10h
Gungstolar, ett par, järn.
46188
Gungstolar, ett par, järn.
Aktuellt bud150 SEK
5d 10h
Carin Baekmarck, "Pilar vid märgelgraven", litografi nr 10/180, signerad.
46189
Carin Baekmarck, "Pilar vid märgelgraven", litografi nr 10/180, signerad.
Aktuellt bud100 SEK
5d 10h
Leif Olausson, etsning nr 20/200, signerad, daterad -87.
46190
Leif Olausson, etsning nr 20/200, signerad, daterad -87.
Startbud100 SEK
5d 10h
Figurin, porslin, albatross, Karl Ens porslinsfabrik, Tyskland.
46191
Figurin, porslin, albatross, Karl Ens porslinsfabrik, Tyskland.
Aktuellt bud550 SEK
5d 10h
Figuriner, 5 st, porslin, M. J. Hummel, Goebel, Tyskland.
46192
Figuriner, 5 st, porslin, M. J. Hummel, Goebel, Tyskland.
Aktuellt bud125 SEK
5d 10h
Vevgrammofon, 1900-tal.
46193
Vevgrammofon, 1900-tal.
Startbud100 SEK
5d 10h
Skyltar, 5 st, emaljerad metall.
46194
Skyltar, 5 st, emaljerad metall.
Aktuellt bud125 SEK
5d 10h
Bestickdelar i silver, 8 delar, stämplade, 135 gr.
46195
Bestickdelar i silver, 8 delar, stämplade, 135 gr.
Aktuellt bud100 SEK
5d 10h
Folke Ohlsson, fåtölj, trä/textil, "Bohus", Dux, 1900-talets andra hälft.
46196
Folke Ohlsson, fåtölj, trä/textil, "Bohus", Dux, 1900-talets andra hälft.
Startbud100 SEK
5d 10h
Figuriner, 3 st, porslin, Wallendorf.
46197
Figuriner, 3 st, porslin, Wallendorf.
Aktuellt bud150 SEK
5d 10h
Märkmaskin, Brother P-Touch 1250.
46198
Märkmaskin, Brother P-Touch 1250.
Aktuellt bud150 SEK
5d 10h
Fåtölj, trä/skinn, 1960/70-tal.
46199
Fåtölj, trä/skinn, 1960/70-tal.
Aktuellt bud100 SEK
5d 10h
Böcker om Ystad, 30 st.
46200
Böcker om Ystad, 30 st.
Aktuellt bud125 SEK
5d 11h
Fåtölj, Ägget-modell, ställbar, skinn/metall, samtida.
46201
Fåtölj, Ägget-modell, ställbar, skinn/metall, samtida.
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 11h
Fältstaffli, trä, Beckers.
46202
Fältstaffli, trä, Beckers.
Aktuellt bud125 SEK
5d 11h
Skomakartillbehör, m.m, 20 delar, trä.
46203
Skomakartillbehör, m.m, 20 delar, trä.
Startbud100 SEK
5d 11h
Cd-ställ, 2 st, metall.
46204
Cd-ställ, 2 st, metall.
Startbud100 SEK
5d 11h
Klädhängare, trä.
46205
Klädhängare, trä.
Startbud100 SEK
5d 11h
Stereoanläggning, Philips.
46206
Stereoanläggning, Philips.
Aktuellt bud100 SEK
5d 11h
Bestickservis,  69 delar, nysilver, ''Gammal Fransk''.
46207
Bestickservis, 69 delar, nysilver, ''Gammal Fransk''.
Aktuellt bud125 SEK
5d 11h
Servis, 41 delar, porslin, "Wallis", Goebel, 1970-tal.
46208
Servis, 41 delar, porslin, "Wallis", Goebel, 1970-tal.
Aktuellt bud200 SEK
5d 11h
Vaser, ett par, glas, Wikholmform.
46209
Vaser, ett par, glas, Wikholmform.
Startbud100 SEK
5d 11h
Jonas Weikel, akryl och sand på duk, signerad a tergo, daterad -17.
46210
Jonas Weikel, akryl och sand på duk, signerad a tergo, daterad -17.
Aktuellt bud300 SEK
5d 11h
Stig Svensson, "Ystad", serigrafier, 6 st, numrerade 50/100, signerade, daterade -76.
46211
Stig Svensson, "Ystad", serigrafier, 6 st, numrerade 50/100, signerade, daterade -76.
Aktuellt bud100 SEK
5d 11h
Lådor och askar, 12 delar, papp,  Firma Svenskt Tenn Stockholm.
46212
Lådor och askar, 12 delar, papp, Firma Svenskt Tenn Stockholm.
Startbud100 SEK
5d 11h
Väggbonad, "Ystad", textil/träram.
46213
Väggbonad, "Ystad", textil/träram.
Aktuellt bud100 SEK
5d 11h
Glöggskål och muggar, 13 delar, porslin, "Lingon", Jackie Lynd, Rörstrand.
46214
Glöggskål och muggar, 13 delar, porslin, "Lingon", Jackie Lynd, Rörstrand.
Aktuellt bud100 SEK
5d 11h
Göran Wärff, ljuslyktor, 3 st, glas, ''Sunflower'', Kosta.
46215
Göran Wärff, ljuslyktor, 3 st, glas, ''Sunflower'', Kosta.
Aktuellt bud150 SEK
5d 11h
Kaj E. Jönsson, träskulpturer, 2 st, signerade KEJ.
45521
Kaj E. Jönsson, träskulpturer, 2 st, signerade KEJ.
Aktuellt bud550 SEK
5d 11h
Figuriner, 4 st, porslin, isbjörnar, Lladro, Spanien.
46217
Figuriner, 4 st, porslin, isbjörnar, Lladro, Spanien.
Aktuellt bud300 SEK
5d 11h
Arne Wahl Iversen, hallbyrå, teakfaner, "Varié", IKEA, 1960-tal.
46218
Arne Wahl Iversen, hallbyrå, teakfaner, "Varié", IKEA, 1960-tal.
Aktuellt bud125 SEK
5d 11h
Figurin, glas, ''Floreal'', Lalique, Frankrike.
46219
Figurin, glas, ''Floreal'', Lalique, Frankrike.
Aktuellt bud100 SEK
5d 11h
Bok, "våra kungar", Åke Ohlmarks, 1977.
46220
Bok, "våra kungar", Åke Ohlmarks, 1977.
Startbud100 SEK
5d 11h
Figurin, glas, ''Diana'', Lalique, Frankrike.
46221
Figurin, glas, ''Diana'', Lalique, Frankrike.
Aktuellt bud100 SEK
5d 11h
Figurin, glas, svala, Lalique, Frankrike.
46222
Figurin, glas, svala, Lalique, Frankrike.
Aktuellt bud100 SEK
5d 11h
Figurin, glas, ''Pan and Diana'', Lalique, Frankrike.
46223
Figurin, glas, ''Pan and Diana'', Lalique, Frankrike.
Aktuellt bud125 SEK
5d 11h
Kista, metall/trä, 1900-tal.
46224
Kista, metall/trä, 1900-tal.
Startbud100 SEK
5d 11h
Golvlampa, grön marmor/mässing.
46225
Golvlampa, grön marmor/mässing.
Startbud100 SEK
5d 11h
Böcker om konst m.m., 9 st.
46226
Böcker om konst m.m., 9 st.
Startbud100 SEK
5d 11h
Golvlampa, 2 ljuskällor, ställbara, metall, samtida.
46227
Golvlampa, 2 ljuskällor, ställbara, metall, samtida.
Startbud100 SEK
5d 11h
Stengodsföremål, 8 delar, bl. a. Höganäs.
46228
Stengodsföremål, 8 delar, bl. a. Höganäs.
Startbud100 SEK
5d 11h
Burberry, damjacka, polyester, quiltad, England.
46229
Burberry, damjacka, polyester, quiltad, England.
Aktuellt bud300 SEK
5d 11h
Juldekoration m.m., 7 delar.
46230
Juldekoration m.m., 7 delar.
Startbud100 SEK
5d 11h
Peter Dahl, "Anna och Anna", affisch, Ljungsjögårdens Förlag.
46231
Peter Dahl, "Anna och Anna", affisch, Ljungsjögårdens Förlag.
Aktuellt bud100 SEK
5d 11h
Erik Höglund, elljusstake, smide.
46232
Erik Höglund, elljusstake, smide.
Aktuellt bud150 SEK
5d 11h
Juldekoration, 15 delar, bl. a. Goebel.
46233
Juldekoration, 15 delar, bl. a. Goebel.
Startbud100 SEK
5d 11h
Christel Jonsson, "Porten", litografi, provtryck, signerad.
46234
Christel Jonsson, "Porten", litografi, provtryck, signerad.
Startbud100 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.